majsterkowanie

Wykonywanie świecących okularów z różnych materiałów – 5 prostych instrukcji rękodzieła

Twórz świecące okulary za pomocą prostych instrukcji DIY

Świece, czy to domowej roboty, czy kupione, były wczoraj! Jeśli chcesz spędzić wieczór w romantycznym i przytulnym świetle, użyj świecących okularów, które możesz szybko i łatwo wykonać na różne sposoby i w różnych wariantach. Jak to działa? Dowiesz się dziś w naszym artykule, korzystając z kilku przykładów i instrukcji, abyś mógł znaleźć idealny wariant dla siebie. Dowiedz się więc, jak możesz zrobić świecące okulary i zrobić je nie tylko dla siebie, ale także do rozdania znajomym i krewnym. Z pewnością sprawisz, że wszyscy będą z tego zadowoleni.

Zrób sam świecące okulary

Kolorowe szklanki z plamami farby w słoikach z masonem

 • Mason słoik
 • Kolor świecący w ciemności
 • pędzel
 • kartka papieru
 • Klej uniwersalny (np. Elmer’s Glue), opcjonalnie
 • Brokat, opcjonalnie

Szklanki świecące z farbą świecącą są wykonywane szybko. Nałóż trochę farby na kartkę papieru, aby łatwiej było ją zebrać pędzelkiem. Następnie otwórz czysty i suchy słoik z masonem, weź trochę farby pędzelkiem i trzymaj ją w słoiku, w którym teraz rozprowadzasz plamy. Na przykład dotknij pędzlem krawędzi szkła lub znajdź technikę, która Ci odpowiada. Zacznij od szklanego dna i dopiero potem przejdź na boki.

Piękne świecące okulary ze świecącą farbą w różnych kolorach do wnętrz i na zewnątrz

Jeśli rozchlapałeś wystarczającą ilość farby po wewnętrznej stronie szkła, farba musi najpierw wyschnąć. Następnie należy umieścić gotowy słoik z masonem w jak najjaśniejszym miejscu, aby kolory mogły być naładowane światłem. 30 minut na słońcu powinno wystarczyć. W międzyczasie wieczko można pokryć klejem, a następnie posypać brokatem. Jak tylko klej wyschnie, pokrywkę można ponownie przykręcić do słoika i sprawić, by nowa dekoracja błyszczała.

Zaprojektuj i pomaluj szklanki z zewnątrz lub wewnątrz farbą świecącą

Wskazówka: Zamiast rozpryskiwania można oczywiście użyć pędzla do tworzenia kropek, co nie wygląda mniej ładnie, ale zajmuje trochę więcej czasu. Oczywiście możesz również samodzielnie pomalować różne motywy i wzory wewnątrz szkła. Po prostu wymyśl coś miłego. A jeśli masz dużo dostępnych słoików z masonem, po prostu eksperymentuj, aż stworzysz idealne świecące słoiki, które pasują do Twojego gustu. Okulary można również pomalować na zewnątrz, jeśli jest to dla Ciebie łatwiejsze.

Zrób świecące okulary za pomocą świecących pałeczek

Użyj świecących pałeczek i ich płynu, aby zrobić świecące okulary

Jeśli zadowalają Cię świecące okulary, które tylko chwilowo oświetlają Twoje otoczenie (np. na grilla), możesz również użyć świecących pałeczek. Jeśli szkło jest w chłodnym miejscu, wydłuż czas świecenia. W sumie jednak należy mieć na uwadze, że ciecz mocniej świeci w powietrzu, ale też oddaje ducha znacznie szybciej niż w pałeczkach. Szkło nie może być później ponownie użyte, ponieważ płyn jest niezwykle trudny do usunięcia.

 • Szkło, czyste i suche
 • Świecące pałeczki w dowolnym kolorze
 • gumowe rękawiczki
 • nożyce
 • Brokat, opcjonalnie

Pomysł na dekorację imprezową ze świecącymi pałeczkami w kolorze różowym i fioletowym

Załóż gumowe rękawiczki, aby chronić ręce. Spraw, aby płyn świecił w pałce, zginając ją. Następnie ostrożnie przeciąć pałkę żarową na pół nożyczkami. Następnie trzymaj otwartą stronę w szklance i rozprowadź płyn tak równomiernie, jak to możliwe. Wskazane jest, aby używać tylko jednego koloru na pojemnik, ponieważ niektóre kolory nie pasują do siebie i nie mieszają się dobrze. Na koniec możesz rozprowadzić brokat w szkle, aby światło zabłysło.

Atrakcyjne świecące okulary – instrukcje z żywicą

Zrób świecące okulary z żywicy i świetlistego proszku w dowolnym kolorze

 • Szkło
 • Żywica syntetyczna
 • Puder świetlny (fosforescencyjny, niefluorescencyjny)

Umieść żądaną ilość żywicy syntetycznej w szkle do wykonania i pozwól mu stać się trochę twardsze (grubsze). W ten sposób zapobiegasz opadaniu proszku na dno słoiczka i ułatwiasz jego rozprowadzanie. Im więcej pudru użyjesz, tym lepiej na koniec szkło będzie błyszczeć. Nawiasem mówiąc, zielony jest najjaśniejszym kolorem, a następnie turkus i niebieski, a także wszystkie inne kolory. Czerwień i fiolet są najciemniejsze i mają najkrótszą żywotność. Brokat nie jest tutaj zalecany jako dodatek, ponieważ jest postrzegany tylko jako ciemne punkty.

Użyj bajkowych świateł LED

Zrób samodzielnie szybko świecące okulary za pomocą bajkowych świateł LED

 • Szkło
 • Wróżki LED
 • Baterie

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie świecących okularów jest zakup łańcucha świetlnego LED z maleńkimi lampkami i po prostu rozmieszczenie ich w szkle. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt nudne, możesz również pokolorować wewnętrzne ściany szkła jednym z powyższych pomysłów lub możesz użyć efektownego wszechświata w szkle z następnej instrukcji.

Wszechświat w szklance

Wszechświat w szkle można oświetlić świeczką LED, łańcuchem lampek lub świecącymi pałeczkami

 • Klej brokatowy w kolorze różowym, fioletowym i niebieskim (np. Elmer’s)
 • Słoiki Mason
 • Świecące pałeczki, świece LED lub bajkowe lampki LED
 • Plastikowa łyżka
 • Plastikowe lub papierowe talerze
 • Uchwyty na garnki lub rękawiczki
 • kuchenka mikrofalowa

Nałóż trochę każdego kleju na talerz. Podnieś łyżką coś w jednym kolorze i rozprowadź w szklance. Następnie powtórz to z drugim, a potem trzecim kolorem. Szkło powinno być całkowicie zakryte. Ale unikaj zbyt grubej warstwy. Teraz umieść szklankę w kuchence mikrofalowej na około 40 sekund. Klej krystalizuje z ciepła. Jeśli nie jest twardy po 40 sekundach, podgrzej go przez kolejne 30 sekund.

Wszechświat w szkle wykonanym z kleju brokatowego i ze świecącą pałeczką

Wyjmij słoik z uchwytami na garnki, ponieważ będzie bardzo gorący. Możesz dodać kolejną warstwę kleju, gdy szkło ostygnie i jeśli chcesz ciemniejszych kolorów. Ale nie powtarzaj tego zbyt często, ponieważ w pewnym momencie klej zacznie się palić i ciemnieć. Pozwól, aby szkło całkowicie ostygło i dodaj żądane źródło światła.

Świecące zielone okulary z kolorem świecącym w ciemności dla wzorów kropek

Pomysł ze świecącymi pałeczkami na tymczasowe świecące szkło na imprezach