ślub

Przewodnik po pierścionkach zaręczynowych – znajdź wymarzony model na oświadczyny!

Doradca ds. Pierścionków Zaręczynowych Propozycja

Tradycyjnie z brylantami, bogato zdobionymi dla prawdziwych trendsetterów lub raczej prostymi, ale bardzo eleganckimi wykonanymi z białego złota – zakup odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest łatwym zadaniem. Ale jeśli będziesz trzymać się kilku podstawowych zasad, szybko znajdziesz wymarzony projekt na specjalną okazję. W naszym przewodniku po pierścionkach zaręczynowych zebraliśmy najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci wybrać.

Biżuteria symbolizuje harmonię w związku

Przewodnik po pierścionkach zaręczynowych -Historia-Ważność

W dzisiejszych czasach pierścionek zaręczynowy odgrywa ważną rolę w oświadczeniu małżeńskim – jest podawany jako znak miłości i troski. Ale szlachetna biżuteria nie jest wynalazkiem współczesnego społeczeństwa – zwyczaj ten pochodzi właściwie z Grecji, gdzie kobiety w starożytności dostawały na okazję żelazne pierścionki. W średniowieczu, wraz z rozwojem przemysłu jubilerskiego, żelazo zastąpiono złotem, a później dodatkowo ozdobiono diamentem /tzw. pierścionek z pasjansa/. W tym czasie kamień szlachetny był uważany za symbol wieczności i harmonii w związku.

Przewodnik po pierścionkach zaręczynowych – odpowiedni styl

Przewodnik-pierścionki zaręczynowe-wymarzony-pierścionek-styl-określić

Pierścionek zaręczynowy to znacznie więcej niż prezent na specjalną okazję – nosi się go jako symbol miłości w życiu codziennym nawet po zaręczynach i dlatego powinien pasować do stylu jego właściciela. Dlatego przed wizytą u jubilera zdecydowanie warto zajrzeć do szafy lub pudełka na biżuterię. Na przykład, jeśli twoja dziewczyna nosi romantyczne, zwiewne ciuchy i lubi kupować dodatki w stylu vintage, to bogato zdobiona biżuteria z białego złota z niebieskim szafirem może najlepiej oddać jej charakter. Typ dziewczyny z sąsiedztwa doceni pierścionek zaręczynowy z różowego złota ze znakiem wieczności. Fashionistki pokochają pierścionek z kamieniem w kształcie łzy. Pierścionek w pasjansie wykonany z żółtego złota z rubinem/diamentem wygląda romantycznie i jednocześnie tradycyjnie. Nawiasem mówiąc, w Internecie można znaleźć duży wybór wzorów na każdy gust – the Pierścionki zaręczynowe od Hochzeitstrauringe.de oferują wiele alternatyw dla niego i dla niej.

Przewodnik po pierścionkach zaręczynowych – wybór odpowiedniego kamienia szlachetnego

Porady-pierścionki zaręczynowe-kamienie-znaczenie

Po określeniu stylu pierścionka zaręczynowego – tradycyjnego, vintage, nowoczesnego czy eklektycznego – kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego kamienia. W naszym przewodniku po pierścionkach zaręczynowych mamy cztery najpopularniejsze Kamienie szlachetne i ich znaczenie streszczony:

Rubiny – symbolizują pasję w związku. Kamień wnosi romantyczny akcent z przeszłości i idealnie pasuje do tradycyjnego pierścionka zaręczynowego z żółtego złota.

Topaz /symbol lojalności/ występuje w kilku wersjach kolorystycznych, w każdym razie w pierścionku zaręczynowym dominował kolor niebieski. Prosta biżuteria wykonana z białego złota z topazem w kształcie łezki wygląda niezwykle elegancko i szlachetnie.

Szmaragd / ma przynosić szczęście Pary Młodej / – Kleopatra, słynny faraon Egiptu, nosiła szmaragdy na specjalne okazje. Do dziś kamień cieszy się dużą popularnością – często łączy się go z brylantami i żółtym złotem.

Diament / z greckiego – adamas – niezwyciężony / symbolizuje wieczną miłość i być może dlatego jest absolutnym klasykiem wśród kamieni szlachetnych. Jej błyszcząca powierzchnia automatycznie przyciąga uwagę. Połączenie z różowym złotem wygląda absolutnie cudownie.

Spersonalizuj pierścionek zaręczynowy

Porady-pierścionki-zaręczyny-spersonalizuj-grawer-data zaręczyn

Styl i klejnot są ustalone, teraz wystarczy zamówić wymarzony projekt. W każdym razie przy zakupie nie należy zapominać o dwóch ważnych szczegółach – rozmiarze pierścionka i grawerunku. Rozmiar pierścionka można określić za pomocą rozmiaru pierścionka – ale dla pewności zawsze pytaj, czy pierścionek można zmniejszyć w razie potrzeby.

Grawerunek z datą zaręczyn nadaje modelowi osobisty charakter i pozostaje miłym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia.

Porady-pierścionki-zaręczynowe-romantyczne-pary-pierścionki-niemiecka-tradycja