majsterkowanie

Uszyj torbę ze starych dżinsów – proste instrukcje i pomysły

Torba wykonana ze starych dżinsów w pobliżu instrukcji-podróży szkolnych-duża

Jeden Torba wykonana ze starych dżinsów to idealny projekt upcyklingowy na nadchodzący weekend. Ta torba jest wytrzymała, nowoczesna i bardzo łatwa do wykonania w domu. Wszystko czego potrzebujesz to kilka podstawowych umiejętności szycia. W artykule znajdziesz szczegółowe instrukcje i inne świetne pomysły na kieszenie jeansowe DIY!

Uszyj torbę ze starych dżinsów – materiały

stare-dżinsy-recykling-torba-zamknij-instrukcje-materiały

Wszyscy kochają dżinsy, ponieważ są wygodne i oferują szeroki wybór kombinacji odzieży. Jeśli jednak stare dżinsy są gdzieś podarte lub już nie pasują, możesz z nich uszyć ładną torbę. Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku dotyczące dżinsowej torebki, którą możesz wykonać samodzielnie. Poniżej znajduje się lista niezbędnych materiałów i narzędzi.

Materiały:

– Stare dżinsy

– dwa paski

– nity

Narzędzia:

– Nożyczki do tkanin

– Nożyce

– maszyna do szycia

– szydło lub dziurkacz

– młotek

– taśma miernicza

– Szpilki

stare-dżinsy-recykling-torba-zamknij-instrukcje

Kluczem do sukcesu jest używanie starych dżinsów, które są wykonane z mocnego dżinsu i nie są zbyt rozciągliwe! Elastyczne tkaniny są znacznie trudniejsze w obróbce, ponieważ mają tendencję do rozszerzania się podczas cięcia i szycia.

Szycie okładki w kształcie litery U – proste instrukcje i świetne pomysły na majsterkowanie

Odzyskuj stare dżinsy – coś nowego można majstrować?

Tinker lub szyć prezenty dla dzieci na narodziny – 12 pomysłów na majsterkowanie i instrukcje

Zszyj torbę ze starych dżinsów – instrukcje

Torba ze starych dżinsów-instrukcje-krój-nogawki-spodni

Po zebraniu wszystkich niezbędnych materiałów i narzędzi możesz rozpocząć projekt DIY. Najpierw połóż dżinsy przed sobą i odetnij jedną nogawkę spodni do 50 centymetrów. Wytnij wzdłuż szwu i odsłoń tkaninę. Powtórz ten proces z drugą nogawką spodni i umieść obie dokładnie jedna na drugiej. Zmierz odcinek 20 cm na środku wzdłuż dolnej części kawałków. Cięcie pod kątem w kierunku brzegu stopy tak, aby powstał trapez.

Rogi i spód torby

kieszonkowe-dżinsy-zamknij-instrukcje-narożne-podłogi-docinanie

Teraz wytnij rogi i spód torby. Zmierz i wytnij 50 centymetrów od górnej części jednej nogawki spodni. Przetnij wzdłuż szwu i odsłoń tkaninę tak jak w przypadku boków torby. Następnie zmierz dwa długie prostokąty 9 x 50 centymetrów i wytnij je. Na spód torby wytnij pasek materiału 9 x 28 centymetrów. To da ci kilka dodatkowych centymetrów na szew.

Zszyj wszystkie części razem

dżinsy-kieszonkowe-instrukcje-szycia-mocowania-szpilek-szycia-toczenia

Teraz nadszedł czas, aby złożyć torbę. Ten przykład wykorzystuje wnętrze dżinsów jako zewnętrzną stronę kieszeni, ale możesz to zrobić inaczej. Napraw za pomocą kilku szpilek. Pamiętaj, że po zszyciu wszystkich rogów torbę należy odwrócić. Zszyj rogi za pomocą maszyny do szycia.

Zamocuj pasek za pomocą nitów

instrukcja-szycia-jeansów-kieszonki-skórzane-paski-mocujące-nity

Teraz potrzebujesz pasków, szczypiec, młotka i nitów. Umieść pasek po jednej stronie torby i przebij go dokładnie w miejscu, w którym powinien znajdować się nit. Dolną część nitu przeciska się przez tkaninę z lewej strony, a czapeczkę z prawej strony przez otwory w pasie. Połóż na twardej powierzchni i delikatnie uderz w zakrętkę młotkiem. Dodaj więcej nitów, aby zabezpieczyć pasek. Przymocuj drugi pasek z drugiej strony torby i gotowe!

I zrobione!

Przymocuj torbę ze starych dżinsów do paska

Pomysł i realizacja brit.co

duża torba na wszystko, co chcesz nosić ze sobą

instrukcja-szycia-do-paska

Możesz wykorzystać tę torbę jako weekendową, ponieważ jest duża i oferuje wystarczająco dużo miejsca na wiele przedmiotów. Idealnie nadaje się również na zakupy, a nawet do szkoły. Jeśli chcesz, możesz również uszyć wewnętrzną kieszeń zapinaną na zamek, aby chronić swoje rzeczy osobiste przed kradzieżą.

Dżinsowa kieszeń podszyta kolorową szmatką

kieszonkowe-dżinsy-zbliżenia-instrukcje-kwiatowe-ubrania-podrasowane

Jeśli chcesz urozmaicić szytą własnoręcznie torbę z dżinsów ładnym dodatkiem, to odpowiednie są różne tkaniny. Szale można znaleźć w dowolnym kolorze i z najróżniejszymi wzorami i dzięki temu wybrać indywidualny projekt dla własnej torebki. Szalik najłatwiej zawiązać na jednym z pasków i zawsze stanowi miły akcent w jednokolorowej dżinsowej torbie.

więcej pomysłów i wariantów kieszeni jeansów DIY

torebka-wiek-dżinsy-własnoręcznie zrobiony-pas-pasek

Chociaż nogawki spodni były używane do uszycia kieszeni dżinsów w poprzedniej instrukcji, można również użyć innych części. Możesz również zastąpić paski skórzane innymi paskami, na przykład wykonanymi z pasów tkaninowych. Są też zwykle nieco wygodniejsze i mogą dodać zabawnego koloru do torby wykonanej ze starych dżinsów.

Użyj kieszeni dżinsów

torba-wiek-dżinsy-samodzielnie-wykonane-skórzane paski-nity

Jeśli chcesz samemu uszyć torbę ze starych dżinsów, zwykle możesz użyć dowolnej części dżinsów. Na przykład, jeśli bardziej podoba Ci się górna część dżinsów, możesz jej użyć do uszycia torby. W ten sposób kieszenie spodni można wykorzystać również na drobne przedmioty, takie jak telefon komórkowy, okulary lub drobne.

torebka-wieku-dżinsy-self-made-skórzane paski

pasuje do codziennego stroju na co dzień

torba-wiek-dżinsy-self-made-duża-torba-podróżna-na zakupy

Torba ze starych jeansów to idealny dodatek do codziennego stroju. Można ją oczywiście nosić w połączeniu z jeansami, ale także z ładną sukienką lub sportowymi spodniami. Większe wzory są idealne w podróży i dodają swobodnej stylizacji.

Kieszeń jeansowa z długim paskiem na ramię

torba-wiek-dżinsy-własnoręcznie zrobiona-opaska-dopingowana

Pasek do torebki ze starych jeansów można również uszyć z tkaniny jeansowej. Możesz do tego użyć długiego rąbka dżinsowego, a nawet uszyć pasek na ramię. Ten pomysł jest idealny dla tych, którzy wolą solidne torby od torebek. Dzięki torbie na ramię Twoje ręce są zawsze wolne, dlatego często jest preferowana na spacery po parku.

Torba do szycia ze starych dżinsów dla małej dziewczynki

torba-wiek-dżinsy-własnoręcznie zrobiony-pas-kwiecisty-tkanina

Małe dziewczynki noszą też torby na swoje ulubione zabawki lub akcesoria do włosów. Dlatego możesz uszyć kieszonkę jeansową specjalnie dla swojej małej księżniczki i ozdobić ją dziecięcymi motywami. Do tego idealnie nadają się kolorowe ściereczki, guziki i aplikacje. Uwolnij swoją kreatywność i wyczaruj wyjątkową torbę ze starych dżinsów.

Kieszeń na dżinsy w stylu patchwork

dżinsy-kieszonkowe-własnoręcznie wykonane-używane-wygląd

Styl patch jest obecnie bardzo modny i można go doskonale połączyć z używanym wyglądem. Dlatego możesz spróbować samodzielnie uszyć ładną torebkę z różnych kawałków jeansów. Użyte elementy powinny mieć różne rozmiary i można je zszyć, aby stworzyć piękny wzór.

Uszyj torbę z różnych jeansów

dżinsy-kieszonkowe-własnoręcznie wykonane-paski-różne-kolory

Dżinsy można znaleźć w wielu odcieniach niebieskiego. Niektóre projekty mają również sprany wygląd i oferują udane połączenie ciemnych i jasnych niuansów. Jeśli masz kilka dżinsów do recyklingu, możesz uszyć torbę z więcej niż jedną parą dżinsów. W tym celu poszczególne kawałki dżinsów można zszyć ze sobą i zamienić w ładną torbę do codziennego użytku.

kieszonkowe-dżinsy-self-made-kolorowe-wewnątrz

kieszonkowe-dżinsy-self-made-back pocket-use

dżinsy-kieszonkowe-własnoręcznie wykonane-kudłaty-look

mini-pocket-wiek-dżinsy-własnoręcznie zrobiona-dekoracja-tylnej-kieszeni

torba-wiek-jeansy-zamknij-pomysly-sprzęglo-zapinany-denim-soff-prosty-portfel

torba-wieku-jeansy-blisko pomysłów-torba-laptopa-casual-denim-jeans tkanina-zrób to sam

torba-wiek-jeansy-w poblizu-pomysly-plecak-diy-denim-jeans tkanina

torba-wiek-jeansy-blisko-pomyslow-torba-worek-torba-denim-tkanina

torba-wieku-jeansy-blisko-idei-torba-na ramie-torba-na-laptopa-jeansy tkanina