Projektowanie wnętrz

Nowoczesne wzornictwo mebli biurowych – Nowe trendy zastępują klasykę we współczesnym środowisku pracy

odkryj najnowsze wzornictwo mebli biurowych nowe designerskie meble miejsca pracy beton styl industrialny połóż się na siedząco

Biura wyposażone w biurka i krzesła obrotowe to już przeszłość, zdaniem projektantów i marek. Nowoczesny design mebli biurowych staje się obecnie coraz ważniejszy dla bardziej elastycznego miejsca pracy. Wizjonerskie koncepcje nowej kultury pracy to aktualny temat w projektowaniu nowoczesnych miejsc pracy. Dla niektórych projektantów rozwój technologii mobilnych oznacza, że ​​ludzie nie muszą już siedzieć przy tradycyjnym biurku. Na przykład sofy ze zintegrowanymi gniazdami i powierzchniami roboczymi mogą pełnić te same funkcje. Z tego powodu w tym poście zebraliśmy dla Ciebie kilka świetnych przykładów innowacyjnych projektów mebli biurowych.

Inspirujący projekt mebli biurowych

nowoczesny design mebli biurowych nowe trendy zastępują klasykę współczesne środowisko pracy wyposażenie miejsca pracy sofa betonowa ściana dywan

Typowe stanowisko pracy, podobnie jak jadalnia, jest raczej archetypem, który powoli znika z dzisiejszego projektu przestrzeni biurowej. Tak twierdzą Edward Barber i Jay Osgerby, którzy wraz ze szwajcarską marką Vitra wprowadzili na rynek modułowy system siedzeń jako stanowisko pracy. Projektanci uważają, że dzięki technologii mobilnej proces pracy wymaga jedynie miejsca do siedzenia lub odpoczynku.

projekt biura stylowe ścianki działowe ruchome biurka na rolkach betonowa podłoga

Szwedzka firma Blå Station potwierdziła ten pogląd, wprowadzając system adaptowalnych siedzeń przez projektantów Thomasa Bernstranda i Stefana Borseliusa. Koncepcja marki nawiązuje zatem do tego, że nie trzeba koniecznie przywiązywać codziennej pracy do jednego biurka. Ponadto spotkania lub inne zgromadzenia niekoniecznie muszą odbywać się w salach konferencyjnych.

Projektowanie mebli biurowych opiera się na zachowaniu

nowoczesny design mebli biurowych nowe trendy designerskie półki na biurko ściana z cegły

Ta zmiana otwiera drogę do otwartych biur, które można wyposażyć np. w bardziej elastyczne elementy. Do tego nadają się np. krzesła i meble do układania w stosy na kółkach, a także rozkładane konstrukcje na spotkania, konferencje lub prywatne prace.

nowoczesne meble biurowe design nowe trendy designerskie krzesła cpisco jasnoniebieski argonomiczny biały stół biurowy sala podłoga personel

Wszyscy inaczej reagujemy na miejsce, w którym się znajdujemy. Jednak odpowiedni projekt mebli biurowych może skłaniać nas do myślenia, że ​​z łatwością dostosujemy miejsce pracy do naszych codziennych potrzeb. W ten sposób projekty mebli biurowych opierają się na naszym zachowaniu, dzięki czemu mogą stać się częścią ulepszonego doświadczenia podczas pracy. W związku z tym najpierw przedstawiamy kilka świetnych sugestii dotyczących nowoczesnego projektu mebli biurowych bez zwykłego biurka.

Miękka praca od Barber & Osgerby dla Vitra

obecny projekt mebli biurowych odkryj nowe designerskie meble praca stolik na laptopa książki szklane okna

Jak wspomniano powyżej, obaj projektanci zaprojektowali modułowy system siedzeń dla marki Vitra, który pełni również funkcję miejsca pracy. Miękka praca to nazwa gry dla osób, które pracują na laptopach, ale nie potrzebują zwykłego zaplecza biurowego. Obrotowe stoły i gniazda między poduszkami siedzisk umożliwiają różne pozycje siedzące i robocze. Możesz także użyć przegród biurowych, aby podzielić strefy i stworzyć prywatność.

Kolekcja Torno by Form Us With Love for + Halle

nowoczesny design mebli biurowych nowe trendy designerskie krzesła stołki kolory kształty

Projektanci stworzyli tę serię krzeseł i stołów, aby ułatwić prowadzenie rozmów w miejscu pracy. Fotele zostały wprowadzone na rynek przez duńską markę projektantów + Halle i pozwalają ludziom siedzieć na różne sposoby, nie tylko na wprost. Każdy element jest również zaprojektowany tak, aby można go było łatwo przenosić. Oznacza to na przykład, że w każdej chwili możesz stworzyć mobilną salę konferencyjną.

BuzziBracks autorstwa Alaina Gillesa dla BuzziSpace

odkryj najnowszy design mebli biurowych nowe designerskie meble do pracy stolik na laptopa stwórz niezwykłe

Projektant z Brukseli, Alain Gilles, stworzył szereg modułowych przestrzeni roboczych. Można je łączyć w różne kompozycje, aby tworzyć mikrośrodowiska pracy w dużych, otwartych przestrzeniach roboczych. Według BuzziSpace system został zaprojektowany tak, aby odpowiadać na dynamikę dzisiejszego miejsca pracy. Dzięki własnym ramom, które są wyposażone w zasłony, działa jako izolacja wizualna i dźwiękochłonna.

Bob Job z Borselius & Bernstrand dla stacji Blå

obecny projekt mebli biurowych odkryj nowe designerskie meble praca stolik na laptopa książki ściana działowa system półek gniazdo zielona tapicerka

Thomas Bernstrand i Stefan Borselius zaprojektowali ten system sof, który można skonfigurować na kilka sposobów, dla wspomnianego producenta mebli. Akcesoria mogą zamienić system w biurko, a półki do przechowywania czasopism, dokumentów, a nawet roślin. W międzyczasie możesz dodać partycje, aby umożliwić prywatne rozmowy i osobiste spotkania.

Boxie autorstwa Claudio Dondoli i Marco Pocci dla Pedrali

Aktualny projekt mebli biurowych odkryj nowe designerskie meble robocze abażury do wózków niebieski różowy biały szary szuflady

Włoscy projektanci Claudio Dondoli i Marco Pocci opracowali mobilny system przechowywania dla Pedrali – zestaw szuflad umieszczonych w stalowej ramie i zamontowanych na kółkach. Boxie oferuje rozwiązanie dla biur na planie otwartym, współdzielonych miejsc pracy i konfigurowalnych przestrzeni roboczych.

Wydma od frontu dla Offecct

nowoczesny design mebli biurowych nowe trendy designerska kanapa stolik czerwony biurko stanowisko pracy biurowej

Szwedzka marka Offecct, która w zeszłym roku po raz pierwszy zadebiutowała w Mediolanie, oficjalnie wprowadziła na rynek Dune. Ponownie, jest to system do siedzenia, który może działać równie dobrze w przestrzeni publicznej, jak w biurze. Z tego powodu producent Front opracował pufę do miejsc, w których nieformalne spotkania wymagają relaksującego siedzenia. Dzięki temu może z niego korzystać nawet ośmiu pracowników jednocześnie.

Krzesła Simona Legalda dla Normann Copenhagen

odkryj najnowszy projekt mebli biurowych nowe designerskie krzesła meblowe biały słupek stare okna budowlane

Duński projektant Simon Legald zainspirował się tradycyjnymi francuskimi krzesłami fabrycznymi do tej serii siedzeń Normanna Copenhagen. Krzesła są zaprojektowane tak, aby można je było łatwo układać w stos. Oznacza to, że taki projekt mebli biurowych można zastosować w różnego rodzaju meblach. Stalowa rama ułatwia również podnoszenie i przenoszenie. Projekt jest dostępny z ramionami lub bez oraz jako stołek barowy.

Pawilony biurowe Kettal

kettal pawilony sala konferencyjna designerskie meble kanapa fotel okrągły stół kolorowe kolorowe zasłony

Wewnętrzny zespół projektowy firmy Kettal opracował pawilony biurowe, które można wykorzystać do tworzenia wyskakujących sal konferencyjnych i miejsc pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Konstrukcje można pozostawić otwarte lub zamknięte ruchomymi ścianami dostępnymi w aluminium, drewnie, tkaninie i szkle.

Co Chair by The Office Group i Norm Architects dla Menu

odkryj najnowszy design mebli biurowych nowe designerskie meble krzesła podłokietniki minimalistyczne retro

TOG i Norm Architects wspólnie opracowali to sztaplowane, dobrze wyglądające krzesło do nowoczesnych przestrzeni biurowych. Wprowadziła to duńska marka Menu, a krzesło ma szerokie oparcie wykonane z fornirowanego drewna, które wsparte jest na stalowej ramie malowanej proszkowo. Projekt został opracowany z myślą o nowoczesnym biurze, ale jest również pomyślany i nadaje się do domu.

Lampa Pastille od Industrial Facility dla Wästberg

obecny projekt mebli biurowych odkryj nowe designerskie meble krzesła lampa minimalistyczna retro książka szkło oświetlenie biurko

Ta minimalistyczna lampa składa się z lekkiego krążka przymocowanego do cienkiego pręta. Lampa zaprojektowana przez Industrial Facility dla Wästberg w Szwecji może być również obracana we wszystkich kierunkach, dzięki czemu nadaje się do różnych miejsc pracy. Za pomocą jednego przycisku sterującego na szczycie pionowego masztu lampy użytkownicy mogą przyciemniać światło lub włączać je i wyłączać.