ślub

Dzięki tym wskazówkom możesz z powodzeniem zorganizować dwujęzyczne wesele!

Organizuj wesela dwujęzyczne i łącz kultury

Szczególnie interesujące są partnerstwa dwujęzyczne. Kiedy różne kultury spotykają się i łączą miłość, jest to naprawdę przyjemne. Dlatego dobrym pomysłem jest również włączenie dwóch języków na weselu. A zwłaszcza jeśli niektórzy z gości nie rozumieją drugiego języka, ważne jest, aby byli o nich pomyślani tak, aby z jednej strony się nie nudzili i okazywali im pewien szacunek. W końcu ci goście byli na tyle uprzejmi, że uhonorowali cię na twoim weselu. Ale to, co na pierwszy rzut oka wydaje się lekkością, może okazać się trudnym wyzwaniem, gdy zaczniesz planować. Jak najlepiej zorganizować wesele w obu językach? Z naszymi wskazówkami na pewno odniesiesz sukces!

Wesele dwujęzyczne z odpowiednimi usługodawcami

Wynajmij doświadczonego konsultanta ślubnego na dwujęzyczne uroczystości weselne

Ogromną ulgą jest posiadanie konsultantki ślubnej, która mówi w obu językach. Jeśli więc planujesz zatrudnić planistę do zorganizowania dwujęzycznego wesela, zrób rozeznanie, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć odpowiedni. To samo dotyczy fotografa i wszelkich innych usługodawców. W ten sposób usługodawcy mogą komunikować się bezpośrednio z gośćmi i nie muszą kontaktować się z Tobą w celu tłumaczenia. Alternatywnie możesz wynająć tłumacza. Ale to jeszcze bardziej podniosłoby koszty i tak już drogiego wesela. Dzięki dwujęzycznemu usługodawcy będziesz zaskoczony, jak łatwo można zaplanować ślub.

Planowanie strony internetowej na wesele

Zorganizuj stronę internetową ślubu i umieść wszystkie ważne informacje online w dwóch językach

W dzisiejszych czasach tworzenie strony internetowej nie jest niczym niezwykłym. A jeśli organizujesz wesele dwujęzyczne, jest to nawet zalecane. Na takiej stronie możesz z wyprzedzeniem informować swoich gości o różnych rzeczach w obu językach. Obejmuje to opowieść o tym, jak się poznaliście, ale także kilka informacji o programie ślubu, jak się tam dostać i możliwych hotelach. To także doskonały sposób na poinformowanie wszystkich swoich gości o specyfice obu kultur i wzbudzenie w ten sposób ich zainteresowania. Będziecie przygotowani na to, że podczas wesela zostaną wprowadzone zagraniczne tradycje i wszyscy będą na to czekać.

Przyczynić się do przyjemnej podróży

Zorganizuj wesele i pomoc w rezerwacji podróży i hotelu dla gości zagranicznych

Teraz może się oczywiście zdarzyć, że niektórzy goście będą musieli nawet pochodzić z innego kraju. Nie trzeba dodawać, że Państwo Młodzi będą po Waszej stronie w planowaniu, rezerwacji i pomaganiu, gdzie tylko się da, aby podróż była jak najbardziej przyjemna. Obejmuje to również zakwaterowanie, w którym mówi się w danym języku obcym. „Różne kraje, inne obyczaje” to znane powiedzenie i nie należy o tym zapominać. Nawet jeśli chcesz uczcić swój ślub w innym kraju, do którego goście również muszą podróżować, jest wiele rzeczy do rozważenia: nie powinieneś wszędzie pić wody z kranu, ale raczej polegaj na butelkowanej wodzie mineralnej. Napiwki są traktowane inaczej w każdym kraju, a w obcym kraju ważne jest również, aby paszport był zawsze i wszędzie przy sobie. To wszystko jest ważna informacja, którą Ty i oczywiście Twoi goście powinniście znać. I tu znowu pojawia się strona internetowa, upraszczająca całość i będąca przydatną pomocą przy organizacji dwujęzycznego wesela.

Uporządkuj elementy pisemne w obu językach na wesele

Z dekoracją stołu w języku obcym każdy czuje się mile widziany

Oznacza to zaproszenia, zapisywanie kart dat, menu, program i tym podobne. Wszystko, co planujesz w jednym języku, powinno oczywiście być również zrobione w drugim. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej zorganizować wesele w związku z tym:

Zaproszenia

Jeśli organizujesz wesele, zaproszenia powinny być zaprojektowane w obu językach

Jeśli organizujesz wesele dwujęzyczne, masz do wyboru dwie opcje: albo masz zaprojektowany model, który zawiera ten sam tekst w obu językach, albo zamawiasz dwa projekty – jeden w jednym języku, a drugi w drugim. Najlepiej zapytać, czy istnieje różnica w cenie w zależności od wariantu. Wtedy łatwiej ci będzie podjąć decyzję. Pierwszy wariant z obydwoma językami w jednym to zdecydowanie świetna okazja do przygotowania wszystkich gości na zbliżające się dwujęzyczne i dwukulturowe wesele. Możesz również wymyślić projekt, który odpowiada Twoim gustom i potrzebom. W Internecie dostępne są różne szablony, które można wykorzystać do tego celu.

Program i menu weselne

Zaprojektuj menu na wesele i program tak, aby było zrozumiałe dla wszystkich

To samo dotyczy tutaj, jak w przypadku zaproszeń: oba języki są niezbędne, aby każdy gość zrozumiał i wiedział, co się wydarzy. Ponadto nikt nie czuje się w ten sposób pominięty. Jak byś się czuł, gdybyś został zaproszony na wesele i niczego nie zrozumiał? Zawsze powinieneś o tym pamiętać! A jeśli chodzi o projekt i oprawę, możesz połączyć obie kultury. Tak jak ty jako przyszłe małżeństwo. Wykorzystaj zdjęcia lub motywy, które symbolizują obie kultury i stworzą bardziej intymną atmosferę dla gości podczas organizacji dwujęzycznego wesela.

Różne znaki

Znaki w dwóch językach są pomocne i motywują do nauki nowych słówek obcych

Możesz także ozdabiać miejsce ślubu kilkoma znakami i znakami. To doskonały sposób na zrobienie tego w dwóch językach. Więc organizując wesele, pamiętaj o tym drobiazgu. Znaki kierunkowe i inne rodzaje znaków w obu językach są przydatne dla wszystkich obecnych. Świetnym pomysłem na uatrakcyjnienie tego wydarzenia dla gości jest umieszczenie na stołach etykiet, na których znajdują się frazy z wymową i wszystkimi dodatkami w obu językach. Z pewnością jedno lub drugie jest zainteresowane nauką nowych obcych słów i testowaniem ich na miejscu.

Zorganizuj dwujęzycznego urzędnika winiarskiego na wesele

Posiadanie dwujęzycznego urzędnika ślubnego to dobry pomysł, aby każdy mógł zrozumieć ceremonię ślubną

Byłoby idealnie, gdybyś znalazł zdrajcę, który mówi w obu językach. W końcu ceremonia ślubna jest najważniejszą częścią uroczystości. Jeśli każde przemówienie, każde zdanie i każde inne stwierdzenie powtarza się w obu językach, nie tylko staje się to na dłuższą metę irytujące, ale także niszczy tak misternie zaplanowany ślub. Urzędnik dwujęzyczny może natomiast dokładnie ocenić, co i jak najlepiej przetłumaczyć, bo nie wszystko jest konieczne. Na przykład nie ma potrzeby dwukrotnego powtarzania ślubów. Za drugim razem i tak straci swój urok.

Wskazówki ślubne, jeśli planujesz wesele dwujęzyczne

Zamiast tego możesz wydrukować go w innym języku w programie lub wymyślić fajny pomysł z projektorem. Alternatywnie, po złożeniu ślubów, możesz po prostu poprosić kogoś o wygłoszenie miłej przemowy w swoim ojczystym języku. Warianty są liczne. Ważne jest również, aby przemówienia były jak najkrótsze, aby nie zanudzić gości, którzy nic nie rozumieją. Jeśli możesz, możesz również połączyć kilka języków w jednym przemówieniu. Jest to dość skomplikowane, ale interesujące i sprawia, że ​​wszyscy uważnie słuchają. Przy odrobinie kreatywności zorganizujesz i zaplanujesz coś oryginalnego na wesele.

Planowanie gościa jako tłumacza na wesele

Jeśli organizujesz wesele dwujęzyczne, możesz zatrudnić tłumacza

Jeśli masz znajomego, który również mówi w języku obcym i jest zaproszony, możesz poprosić go, aby był dostępny, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. To nie znaczy, że powinien przez cały czas działać jako wolny tłumacz. W końcu przyjechał bawić się i świętować wesele. Nie, to po prostu oznacza, że ​​powinien pomóc, jeśli ktoś sobie nie radzi i potrzebuje pomocy. Na pewno chętnie to zrobi, nie sądzisz??

Organizuj wesela wielokulturowe

Dwie kultury łączą się w wielokulturowym weselu

Organizując wesele, pamiętaj o uwzględnieniu tradycji obu kultur. Ponieważ najlepsza i najłatwiejsza komunikacja to wciąż język ciała. Możesz więc zaplanować w menu tradycyjne potrawy lub posłuchać muzyki typowej dla Twojego kraju. W ten sposób jedni dowiadują się więcej o innej kulturze, a inni z dumą przekonają się, że Państwo, Państwo Młodzi, doceniacie tradycje i chcecie je kontynuować.

Zorganizuj wesele i zachowaj tradycje obu kultur

W sumie nie musisz się martwić, że podczas wesela wszyscy zrozumieją każdy szczegół. Nie jest to ważne i nie jest konieczne, o ile każdy element programu ma wygodną długość. Ważniejsze jest, aby każdy czuł się komfortowo i mile widziany, będąc częścią rodziny lub kręgu przyjaciół. Resztę robią same emocje – bo kto nie rozumie śmiechu i łez radości?