ślub

14 gier weselnych dla gości i baw się dobrze na weselu

Gry weselne dla gości - zabawy taneczno-taneczne

Jak każdy wie z własnego doświadczenia, pomysłowe gry weselne zapewniają odpowiednią zabawę na weselu. Można je podzielić na dwie grupy: dla gości weselnych oraz dla Pary Młodej. Zabawne gry weselne dla gości rozluźniają atmosferę i głównie mają tło do zabawiania przyjęcia weselnego. Właściwy czas na igrzyska zależy przede wszystkim od indywidualnych okoliczności i planowania ślubu. Powinno to idealnie wypełnić przerwy między małymi wydarzeniami podczas uroczystości weselnych i poprawić nastrój. To także odpowiedni czas, aby goście lepiej się poznali.

Planowanie zabaw weselnych dla gości

Gry weselne dla gości-zabawy-dekoracje stołu-kolorowe kredki

Planując wesele, nie trzeba planować stałych godzin na igrzyska, ale raczej postępować z odrobiną wrażliwości, bo mała zmiana nastroju zawsze jest dobra. Abyś czuł się dobrze i mógł cieszyć się weselnym menu, świąteczny posiłek zdecydowanie nie jest odpowiednim czasem na weselne zabawy. Ponadto być może powinna istnieć okazja do rozmowy lub dwóch z osobami siedzącymi obok ciebie. Najlepiej byłoby, gdyby poszczególne gry były skoordynowane i zorganizowane w taki sposób, aby były jak najbardziej zróżnicowane. Zabawne quizy są wspaniałym uzupełnieniem poważniejszych przemówień. W ten sposób goście dobrze się bawią i nie ma gwarancji na nudę. Za przebieg uroczystości odpowiedzialni są zazwyczaj drużbowie. Wszystkie zabawy weselne należy również przedyskutować z Parą Młodą, ponieważ na wesele nie ma miejsca na zabawy, które mogą być dla Pary Młodej niewygodne.

Gry weselne dla gości przełamują lody

Gry weselne dla gości-zabawy-wesela-uroczystości

Na wesele często przyjeżdżają goście z różnych regionów, którzy się nie znają. Istnieją gry weselne, które zapewniają, że wszyscy zaangażowani w nie poznają się lepiej w mgnieniu oka. To przełamuje lody, tworzy relaksującą atmosferę i naprawdę dobrze się bawisz na weselu. Być może na początku warto zagrać w grę „kto jest kim”. Wymaga to kapitana, który może swobodnie mówić. Stoi na środku pokoju i zadaje zabawne pytania dotyczące Pary Młodej lub Panny Młodej:

Kto zna parę małżeńską od ponad dziesięciu lat??

Kto był na wakacjach z Parą Młodą??

Kto zna sekret Pary Młodej??

Kto wie, kiedy panna młoda/pan młody ma urodziny?

Kto chodził do tej samej szkoły z panną młodą/panem młodym??

Kto gotował z parą młodą??

Kto wypił już jeden lub dwa kieliszki wina z Parą Młodą??

Kapitan proponuje gościom, aby najpierw się przedstawili, a następnie krótko odpowiedzieli na pytanie.

Gry weselne dla gości: wybierz wolontariuszy

Gry weselne dla gości - zabawne gry taneczne

Wolontariuszy, którzy wezmą udział w zabawach weselnych, nie należy do tego namawiać. W końcu każdy gość powinien czuć się na weselu komfortowo. Osoby, które nie chcą uczestniczyć, nie muszą brać udziału. Być może można by dowiedzieć się od drużbów lub nawet od pary młodej, którzy goście chcieliby wziąć udział w jakich zabawach i wyznaczyć ich jako „wolontariuszy” przy planowaniu zabaw weselnych.

14 wspaniałych gier weselnych dla gości

Gry weselne dla gości-zabawy-kreatywne-pomysły-malować

Zebraliśmy 14 wspaniałych, zabawnych gier weselnych dla gości, ale to tylko wybór najpopularniejszych gier weselnych. Nie ma ograniczeń dla własnej kreatywności i oczywiście jest wiele innych, a także takie, w których para młoda może również uczestniczyć.

52 pocztówki

ślub-gry-goście-zabawa-52-pocztówki

Wielką niespodzianką na wesele i szczególnie miłą dla Pary Młodej i gości jest pomysł na 52 pocztówkową grę weselną. Wszyscy goście mogą wziąć udział w tej grze. Wymagane są 52 pocztówki, które możesz samodzielnie zaprojektować lub kupić gotowe. Następnie goście wypełniają je uprzejmymi pozdrowieniami, życzeniami, zaproszeniami, niespodziankami lub powiedzeniami. Wszystkie są odbierane bezpośrednio na ślubie i wysyłane do pary młodej jako zwykłe pocztówki tydzień po tygodniu w ciągu pierwszego roku ślubu. Ta gra ślubna to świetny sposób na wzbogacenie nowożeńców pozytywnymi chwilami przez rok po weselu.

Kronika księgi gości

wesele-gry-goście-zabawa-książka-gościa kronika

Kronika księgi gości to niezapomniana gra weselna i jest znacznie bardziej oryginalna niż klasyczna księga gości. To także dobry sposób na obudzenie wesela i rozluźnienie nastroju. Kreatywna księga gości jest po prostu zaprojektowana jako kronika w formacie plakatu i przymocowana do ściany za pomocą pasków plakatowych lub samoprzylepnych. Oś czasu dzieli życie młodej pary na równe okresy czasu i w razie potrzeby może być dalej dzielona. Na nim goście uwieczniają stacje z życia pary i mogą wejść w zabawne, romantyczne lub wzruszające wspomnienia. Wszystkie ważne momenty znajdują swoje miejsce na osi czasu. Jak w księdze gości, każdy z gości może zostawić na pamiątkę urocze słowo lub rysunek. Do tego celu można użyć dowolnego długopisu, który jest pod ręką. Ta łatwa obsługa sprawia, że ​​oś czasu przyciąga wzrok i podkreśla wyjątkowość tej ślubnej gry.

Kapsuła czasu na ślub

wesele-gry-goście-zabawa-kapsuła

Kapsuła czasu to wspaniały pomysł na wesele, który różni się od innych gier weselnych i nie może być niewygodny ani krępujący dla gości. Jednak ten wspaniały zwyczaj weselny będzie przypominał o szczęśliwym wydarzeniu wiele lat później. Na weselną kapsułę każdy gość weselny powinien przywieźć coś małego, bardzo osobistego, coś, co ma związek z Parą Młodą. Możesz też coś o tym napisać. Wszystko zostaje następnie umieszczone w świątecznie udekorowanym wiadrze, zapieczętowane i zakopane na długi czas. Na dziesiątą rocznicę ślubu (po dziesięciu latach) para powinna starać się sprowadzić wszystkich przyjaciół i gości z powrotem do tego miejsca, aby wspólnie wykopać kapsułę czasu. Małżeństwo można zawrzeć w nowy sposób.

Opcjonalnie aparat chwilowy może posłużyć do wykonania wielu zdjęć sobie i innym gościom weselnym. Najlepsze z nich pakuje się do ładnego pudełka, a resztę mogą zabrać osoby zaangażowane na pamiątkę. Dodatkowo, na życzenie, butelka wina i dekoracja z uroczystości weselnych. Państwo młodzi mogą otworzyć pudełko dopiero po dniu ślubu.

Niech wzrosną balony z helem

gry-weselne-goście-zabawa-balony-powietrzne

Ślubna gra z balonami z helem to doskonały czas na świetne ujęcia. Przy organizacji zabawy należy zapewnić wszystkim gościom weselnym wystarczającą ilość balonów z helem. Do każdego balonu z helem dołączona jest kartka, na której każdy gość może napisać gratulacje lub miłe słowa. Podczas zapisywania szczególnie ważne jest podanie adresu pary piwowarskiej. Wtedy wszystkie balony są podnoszone jednocześnie. Gdyby ktoś znalazł jedną z pocztówek i wysłał ją Pary Młodej, byłaby to naprawdę miła niespodzianka.

Gry weselne dla gości – quizy weselne

gry-weselne-goście-zabawa-quiz

Tematy quizu ślubnego muszą dotyczyć i dotyczyć Pary Młodej. Dozwolone są pytania o poznanie ich dwojga do czasu i miejsca pierwszego pocałunku. W końcu głównymi bohaterami są państwo młodzi. Pytania należy zadać wolontariuszom weselnym. Zwycięzcą jest ten, kto wie najwięcej o młodej parze i odgadł prawidłowe odpowiedzi. Może też dostać za to drobny upominek lub nagrodę.

Gry weselne dla gości – puzzle weselne

gry-weselne-goscie-zabawna-krzyzówka-zagadka

Podobnie jak w quizie, zaprojektowano łamigłówkę ślubną. Jest to budowane wokół młodej pary z bardzo indywidualnymi pytaniami. Tutaj ma sens najpierw utworzyć zdanie rozwiązania, a następnie wstawić odpowiednie słowa. Wszyscy zaangażowani są zwykle znacznie bardziej entuzjastycznie nastawieni do indywidualnie dopasowanej układanki. Każdy gość weselny otrzymuje wtedy wydruk weselnej zagadki i wszyscy jednocześnie zaczynają na nią odpowiadać. Gracz, który jako pierwszy rozwiąże zagadkę, wygrywa grę. Aby było jeszcze bardziej emocjonująco, Państwo Młodzi mogą jednocześnie brać udział w konkursie. W nagrodę młoda rodzina zabiera zwycięzcę na kolację.

Spersonalizowana mapa świata jako przewodnik turystyczny

gry-weselne-goście-zabawa-mapa-świata-przewodnik-podróży

Podróżowanie jest popularną rozrywką większości młodych ludzi. Istnieje również tradycja wyjazdu na wycieczkę zaraz po ślubie. Zabawna i niezwykle kreatywna gra ślubna o tematyce „Podróże” to spersonalizowana mapa świata, która wzbogaca nowożeńców o drobne wskazówki dotyczące ich przyszłych celów podróży. Wymagana jest duża mapa świata, którą można rozrysować na stabilnej powierzchni, np. kartonie. Goście weselni, którzy mają na to ochotę, mogą podać swoje wskazówki dotyczące podróży bezpośrednio na karcie i zostawić na niej podpis z odciskiem palca. Odcisk palca jest umieszczany w pięknym miejscu, które już odwiedziłeś. Ponadto dany gość zapisuje krótką wskazówkę dotyczącą danej lokalizacji. Może to być wskazówka do świetnej restauracji lub sklepu, a może wskazówka, gdzie tanio wypożyczyć samochód.

Budka fotograficzna

gry-weselne-goście-zabawa-fotobudka

Wiele zwyczajów weselnych mniej lub bardziej lekceważy gości i skupia się przede wszystkim na Pary Młodej. Dzięki wspaniałym akcjom, takim jak Photo Booth, możesz porwać wszystkich gości weselnych i aktywnie uczestniczyć w uroczystości. Akcesoria do fotobudek zapraszają na zabawną sesję zdjęciową. Zabawne, urozmaicone zdjęcia o dużej wartości pamięci poprawiają nastrój i zawsze są dobrym pomysłem na imprezę. Dla tej ślubnej gry zostanie zaprojektowany i bogato udekorowany oddzielny obszar. Dodatkowo udostępniane są zabawne dodatki, za pomocą których goście mogą się przebrać w pomysłowy i zabawny sposób. Różnorodne akcesoria, takie jak: okulary kujonów, wąsy, ogromne usta, duże muszki, boa z piór, kolorowe balony, gigantyczne krawaty i wiele innych można wspaniale wykorzystać. Tło do fotobudki lub pięknie udekorowana ściana jest z pewnością skomplikowana w projektowaniu, ale staje się idealnym tłem dla świetnych ujęć.

Gry weselne dla gości – „Mężczyzna kontra kobieta”

gry-weselne-goście-zabawy-mężczyzna-przeciwko-kobiecie

Nowożeńcy mogą wziąć udział w tej grze ślubnej, ale nie muszą to być tylko pary, ale także kobiety i mężczyźni, którzy lubią się bawić. Dzielą się na dwie drużyny: żeńską i męską. Następnie wymyśla się trzy dyscypliny dla mężczyzn i trzy dla kobiet. Oto kilka inspiracji:

Drużyna kobiet:

Która pani może najlepiej zawiązać męski krawat??

Kto może otworzyć butelkę piwa zapalniczką lub jakoś bez otwieracza do piwa??

Kto najszybciej wbije gwóźdź w drewnianą deskę??

gry-weselne-goście-zabawy-mężczyźni

Drużyna mężczyzn:

Kto najpiękniej potrafi złożyć koszulkę??

Kto najszybciej i najpiękniej przyszyje guzik??

Kto najszybciej obierze ziemniaka??

Oczywiście można wymyślić różne dyscypliny, ale nie musi być ich zbyt wiele. To od publiczności zależy, kto jest zwycięzcą.

Gry taneczne dla gości

gry-weselne-goście-zabawy-taneczne-taneczne-zabawne

Oprócz klasycznych gier weselnych, zabawne gry taneczne naprawdę rozluźniają atmosferę i są prawdziwym lodołamaczem. Nie powinieneś też dobrze tańczyć, żeby dobrze się bawić. Wabi też wielu gości na parkiet, co w innym przypadku może być wyzwaniem. Do każdej gry tanecznej wymagane są różne akcesoria i akcesoria, które należy udostępnić wolontariuszom.

Taniec balonowy: Do tańca balonowego wymagane są nadmuchiwane balony – po jednym balonie na każdą parę taneczną. Balon należy najpierw trzymać głową, później ewentualnie ciałem, ale nie może spaść na ziemię. W tym samym czasie para tańczy w rytm muzyki. Gra trwa, dopóki na parkiecie nie zostanie tylko jedna para.

Taniec płetw: Taniec w płetwach z pewnością będzie dobrze wyglądać dla wszystkich poza parkietem. Każdy wolontariusz najpierw zakłada płetwy i stara się zaprezentować elegancki taniec. Gra może być również rozgrywana jako gra dla par, ale nie musi tak być.

gry-weselne-goście-zabawa-taneczne-gry-romantyczne

Taniec klaskania: Wielu gości nie odważy się wejść na parkiet, więc step-off jest zawsze dobrym pomysłem na przełamanie lodów. Najpierw para młoda pokazuje kilka kroków prostego tańca, a następnie każdy wybiera sobie nowego partnera. Nowe pary próbują naśladować kroki taneczne. Po kilku minutach inni goście są zapraszani do przyłączenia się, dopóki nie uda Ci się zwabić całego przyjęcia weselnego na parkiet.

Taniec na poduszce: Taniec na poduszce to mało znana gra weselna dla gości, którzy są szybko animowani do tańca. Wszystko czego potrzebujesz to stara poduszka. Pan z gości weselnych chwyta to i szuka potencjalnego partnera do tańca. Kładzie poduszkę pod jej stopy, klęka i całuje ją w rękę. Następnie oboje muszą tańczyć razem na poduszce. Teraz pani oddaje poduszkę innemu panu, który teraz wybiera potencjalnego partnera do tańca do zaproszenia. Gra taneczna toczy się w ten sposób. Zwykle robi się bardzo zabawnie, gdy dziecko posiada poduszkę.

gry weselne-goście-zabawa-dekoracja-przyjaciół-przyjęcie weselne

Aby na długo zapamiętać szczęśliwe wydarzenie, gry weselne dla gości powinny być zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej zabawne i rozrywkowe. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu i przygotowaniu ślubu, wszystkie małe wydarzenia podczas uroczystości z pewnością zakończą się sukcesem i gwarantowany jest wysoki współczynnik zabawy. Ale jeśli jesteś pod presją czasu i chcesz szybciej zakończyć przygotowania do gry, po prostu uciekaj się do gotowych zestawów.

gry-weselne-goście-zabawa-serce-balony-powietrze