Kuchnia

Trendy kolorystyczne w kuchni na rok 2012 – kilka wskazówek

Trendy kolorystyczne-kuchnia-2012-kolorowe-kafelki-lustro-szlachetne drewno

Kolor to uczucie i występuje w wielu odcieniach. Ciesz się wygodą swojej kuchni, podążając za nią Trendy kolorystyczne w kuchni na rok 2012 udekorować. Chodzi o żółty, zielony, czerwony, pomarańczowy, fioletowy i ich warianty. Wybierz kolor, który pasuje do stylu Twojego domu i oczywiście lubisz najbardziej. Oczywiście wybierając kombinacje kolorystyczne do swojej kuchni, powinieneś mieć świadomość, jakie są Twoje cele. Czego oczekujesz od koloru swojej kuchni? Aby Cię pocieszyć, wprowadzić w nastrój, czy po prostu zaimponować odwiedzającym? Nie ma znaczenia, jaki byłby cel, ale możemy Ci pomóc, podając kilka wskazówek.

Trendy kolorystyczne w kuchni na rok 2012 – Wybór

biało-kuchnia-kolorowa gra trendów kolorystycznych w kuchni na rok 2012

Psychologowie uważają, że kolor wnętrza powinien być wybrany przez Ciebie, bez zasięgania porady innych. Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że ludzie wyrażają siebie poprzez wystrój domu, to stwierdzenie to brzmi logicznie. Najpierw wybierz kolor bazowy, który najlepiej Ci odpowiada. Następnie możesz skompilować pełny schemat kolorów na podstawie tego koloru. Następnie możesz wzbogacić tę kolorystykę zgodnie z celem, który chcesz.

Trendy kolorystyczne w kuchni na 2012 rok – kontrasty

jasnozielony-jasnoniebieski-kombinacja-biały-kuchnia

Możesz polegać na kontraście, który może być bardzo efektowny jako detal we wnętrzu kuchni. Na przykład żółty stół będzie świetnie wyglądał w Twojej zielonej kuchni. Takie kombinacje mogą dać ci pozytywną energię. Wystarczy wybrać kontrastujące kolory. Są to kolory, które w ich skupieniu stają się czarne. Oto dwie dobre opcje: na przykład udane połączenie koloru zielonego z czerwonym lub koloru żółtego z fioletowym.

Trendy kolorystyczne w kuchni na 2012 rok – stosuj różne odcienie

ciemnoczerwone-szafy-kuchenne-białe-meble-jadalni

Mieszanka różnych odcieni prezentuje się bardzo efektownie we wnętrzu. Barwy monochromatyczne czy odcienie to połączenie lekkości i nasycenia w jednym tylko kolorze. Skorzystaj z tych efektów. Taka aranżacja w pomieszczeniu tworzy miłą atmosferę. Pomoże Ci to stworzyć naprawdę ładną kuchnię.

turkusowo-niebieskie i czerwone siedzenia

Kolor-trendy-kuchnia-2012-morski-niebieski-czerwony-siedziska

kolorowe szafki kuchenne i lady

Trendy kolorystyczne-kuchnia-2012-kolorowa-kuchnia-szafki-blaty

fioletowa kuchnia z akcentem

fioletowo-liliowa kuchnia ścienna z akcentem

turkusowoniebieskie szlachetne drewno

Trendy kolorystyczne-kuchnia-2012-turkus-niebieski-szlachetne drewno

Pastelowy różowy pomarańczowy

Trendy kolorystyczne-kuchnia-2012-pastel-różowo-pomarańczowy  Trendy kolorystyczne-kuchnia-2012-kombinacja-zielono-niebieska

energetyczna-kolorowa-kuchnia

nowoczesne lustro kafelkowe

Trendy kolorystyczne-kuchnia-2012-nowoczesne-kafelkowe-lustro  zielona-wyspa-kuchnia-biała-kuchnia-szafki

Trendy kolorystyczne-kuchnia-2012-kombinacja-jasno-niebieski-biały