Projektowanie wnętrz

Drzewko w domu – 22 nowoczesne wnętrza z ozdobnym drzewkiem

Drzewo w domu -wnętrze-dekoracja-salon-iglaste-oświetlenie-sztuczne

Wyczerpująca codzienność, życie miasta i urbanizacja oderwały nas, ludzi, od natury. Coraz mniej zielonych miejsc w mieście, zamiast budynków i więcej przestrzeni życiowej, autostrad i ruchu miejskiego. Temat jest długi i bardzo złożony, ale możesz wymienić kawałek natury w swoim domu. Odpowiednia roślina doniczkowa lub Drzewo w domu można uprawiać w prawie każdych warunkach. Wymagana jest wystarczająca ilość światła, a także wiele gatunków roślin kochających cień.

Drzewo w domu – prawdziwe czy sztuczne

Drzewo w domu -wnetrze-dekoracja-nowoczesny-design-loft-salon-SoMa-San-Francisco

Projektanci i architekci integrują więcej zieleni we wnętrzu lub w prywatnej przestrzeni zewnętrznej, takiej jak taras i część ogrodu. Obecne otwarte planowanie pomieszczeń oferuje inne możliwe zastosowania roślin w pomieszczeniu, które stają się ważnym elementem wystroju, który zapewnia świeży oddech.

Drzewo w domu – pomysły projektowe

Drzewo w domu -wewnętrzna-dekoracja-święty-beton-wysoki sufit-okno-ściana-Charleroi-Muzeum

Duże budynki o loftowym charakterze, takie jak SoMA w San Francisco czy Muzeum Fotografii Charleroi w Brukseli, to przykłady drzew wkomponowanych w nowoczesny sposób we wnętrza. W przypadku drzew i gatunków roślin rosnących na wysokości pułap powinien być oczywiście wysoki.

Pnie brzozy jako charakterystyczny element wystroju – Restauracja Sixty w Moskwie

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-brzoza-restauracja-moskwa-oswietlenie

Brzoza, ze względu na białą skórę o charakterystycznej strukturze, jest często wykorzystywana jako kreatywny akcent w aranżacji wnętrz. W eleganckiej restauracji „Sixty”, która znajduje się na 62. piętrze budynku w stolicy Rosji, pnie brzozowe stanowią główną atrakcję. Parkiety i stoły z prawdziwego drewna uzupełniają przytulną atmosferę, a urozmaicone siedziska z tapicerką w naturalnych kolorach nadają wykończenie.

Drzewa oliwne jako drzewiaste rośliny doniczkowe – restauracja i tawerna „Brentwood” w Los Angeles

Drzewo w domu -wnetrze-dekoracja-konserwatorium-loft-ceglana-restauracja-Brentwood-Los-Angeles

Restauracja tawerna w Los Angeles, zaprojektowana przez Jeffreya Alana Marksa, zachwyca loftowym charakterem – wysokie sufity, ceglane ściany, przeszklenia dachu. Atmosferę odświeżają średniej wielkości drzewka oliwne. Są modne, ale bardzo spragnione słońca. Podłoże powinno być przepuszczalne, idealnie piaszczyste, a zapotrzebowanie na wodę raczej niewielkie.

Prawdziwa wierzba jako atrakcja – Pizzeria Kook w Rzymie autorstwa Noses Architects 

-domek-drzewo-dekoracja-wnetrza-lokalna-chesterfield-sofa-KOOK-Nosy-architekci

W barze w Rzymie drzewo jest umieszczone na środku pokoju. Za przeszkleniem, w rodzaju szklanej skrzyni, stara wierzba może być oglądana jako eksponat w muzeum. Obok znajduje się klasyczna kanapa Chesterfield, obita brązową, tuftowaną skórą.

Drzewo w domu z wystarczającą ilością naturalnego światła – Kre Haus, projekt biura architektonicznego nr 555

domek na drzewie-dekoracja-wnetrze-bialy-jasny-loft-otwarty-plan-Kre-House-nr 555

Kre Haus by No.555 Architektoniczne Biuro Projektowe to wyjątkowy prywatny dom zaprojektowany dla entuzjastów samochodów sportowych. Budynek posiada 9 garaży, a winda dowozi wybrany samochód bezpośrednio do salonu. Dom ma loftowy charakter z kilkoma dużymi oknami, które wpuszczają do pomieszczenia dużo światła dziennego. Na środku, gdzie jest wystarczająco dużo światła, w doniczce umieszcza się drzewo.

Sztuczna sosna w salonie – paryski apartament autorstwa Gregoire De Lafforest

-domek-wnetrze-dekoracja-iglak-salon-drewniana podloga-jasna-Paris-Loft-Gregoire-De-Lafforest

W nowoczesnym paryskim mieszkaniu zaprojektowanym przez Gregoire De Lafforest zastosowano jasną, neutralną kolorystykę – biel, jasnoszary, wygląd jasnego drewna. Meble i podłogi z drewna sosnowego tworzą w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Prawdziwą atrakcją jest sztuczne drzewo przypominające sosnę umieszczone w kąciku do czytania.

Instalacja inspirowana naturalną strukturą drzewa autorstwa Mathieu Lehanneura

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-czarny-instalacja-pnia-drzewo-grafika-plastik

Artysta Mathieu Lehanneur we współpracy z Aną Moussinet zaprojektował monumentalne dzieło sztuki – czarne drzewo wykonane z włókna szklanego. Masywny pień drzewa przechodzi przez podłogę i symbolizuje rozpiętość między ziemią a niebem.

Czarne plastikowe drzewo we wnętrzu Electric Center Paris

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-sztuka-czarny-pnia-instalacja

Efektowna instalacja jest rozświetlona, ​​grze świateł towarzyszy muzyka i tym samym na wystawach w Electric Centre Paris zaangażowany.

Montaż jako alternatywa dla prawdziwego drzewa w domu

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-plastik-sztuka-schwary-pnia-drzewo-elektryczny-Paris-Mathieu-Lehanneur

Prawdziwe drzewo w domu dla dzieci – przedszkole w Tokio firmy 16A Inc.

drzewo-domek-wnetrza-dekoracja-domek-drzewo-wnetrze-drewno-Mokumoku-Przedszkole-Tokio-16A

Dzieci z pewnością nie mogą się doczekać domku na drzewie w domu lub drzewa w domu. W przedszkolu Mokumoku w Tokio w Japonii architekci z 16A Inc. pomyśleli o tym. Przestrzeń niczym ucieczka od dziecięcych marzeń jest dostępna dla ekscytujących zajęć.

Podobna do drzewa konstrukcja wykonana z drewna w stołówce w Santiago de Compostela w Hiszpanii zaprojektowana przez Estudio Nomada

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-stołówka-jasny-nowoczesny-projekt-wysoki-sufit-Estudio-Nomada

Stołówka, ale nie taka, jak na obrazku, który zamierzamy sobie wyobrazić, ale nowoczesna i przyjemna atmosfera. Duże okna, jasne pomieszczenia, ławki z drewna sosnowego i kolorowe, figlarne akcenty. Prawdziwą atrakcją jest struktura przypominająca drzewo, która zaczyna się od nóg stołu i ciągnie się w wolnej przestrzeni na wysokości pomieszczenia.

Pnie brzozy jako element dekoracyjny w salonie kosmetycznym „Onico” w Osace w Japonii – projekt Ryo Isobe

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-salon-kosmetyczny-projektowanie-meble-onico-ryo-isobe

Skorupa brzozy charakteryzuje się niewątpliwą strukturą i białym kolorem. Jest to często używane do rękodzieła lub jako element dekoracyjny. W salonie kosmetycznym w Osace w Japonii pnie brzozowe zdobią pokój i tworzą naturalną, autentyczną atmosferę.

Drzewo w domu jako alternatywa dla typowej ściany z obrazami

domek-na-drzewie-dekoracja-wnetrza-gałęzie-zdjęcie-ścienna-oświetlenie-kreatywne

Gałęzie i drzewa można zaimplementować we wnętrzu na kilka sposobów. Niezwykłym i szczególnie oryginalnym pomysłem jest wyczarowanie z niej rodzaju ściany z obrazami. Naturalnie rosnące drzewo ma kilka małych gałęzi, na których można powiesić obrazy. Wskazówka: używaj małych zdjęć, być może tylko tego samego rozmiaru.

Fucuss Benjamin po obu stronach kanapy w salonie

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-salonu-ficus-benjamin-afryka-styl

Styl Safari i Afryka w umeblowaniu uwielbia kolory ziemi i egzotyczne struktury, takie jak ozdoby, futra zwierząt i przedmioty etniczne. W takim wnętrzu najlepiej pasowałaby też roślina typowa dla krajów tropikalnych. Ficus Benjamin pojawia się jako drzewo w domu obok okien.

Drzewka karłowate i bonsai to idealne warianty drzew w domu

domek na drzewie dekoracja-wnetrza-szara-nowoczesna-projekt-scienny-kolor-panele

Drzewka karłowate i bonsai są bardzo popularne i łatwe w pielęgnacji, jeśli weźmie się pod uwagę odpowiednią lokalizację i warunki w pomieszczeniu. Donice we wszystkich możliwych wzorach można dopasować do wnętrza i służyć jako element projektu.

Duża palma w doniczce dla świeżej atmosfery we wnętrzu

domek-drzewo-dekoracja-wnetrza-świetliki-otwarte-trawertyn-podłoga-szara

Gatunki roślin tropikalnych, takie jak palmy i fikusy, wymagają światła i ciepła, dlatego ważne jest, aby móc je zapewnić przed zakupem rośliny.

Fototapeta z motywami roślinnymi podświetlonymi od tyłu i ozdobnymi pniami brzozy dla naturalnego efektu

domek na drzewie dekoracja-wnetrza-nowoczesny-design-brzoza-bambus-za-podswietlana-sciana

Współczesny design umożliwia uzyskanie naturalnego efektu nawet wtedy, gdy brakuje natury. Za podświetlaną dekoracyjną ścianą z fototapetą brzozowego lasu, na której prawdziwe pnie brzozowe ukazują autentyczny naturalny krajobraz.

Łóżko o ciekawej konstrukcji z bali brzozowych

domek na drzewie-wnetrze-dekoracja-brzoza-sypialnia-sypialnia-drewno-jasny

Brzoza w sypialni to chyba tylko drewno. Ale autentyczna biała skorupa została zachowana i zastosowana w konstrukcji łóżka.

Prawdziwy pień drzewa w szklanym pudełku jako atrakcja w minimalistycznym wnętrzu 

domek na drzewie-dekoracja-wnetrza-pnia-szklana-skrzynka-drewniana-podloga-minimalistyczny-design

Minimalistyczny design tak naprawdę nie reprezentuje naturalnej atmosfery. Pień ze starej wierzby został umieszczony za przeszkloną ścianą w salonie i pełnił rolę małego, „minimalistycznego” wewnętrznego ogrodu.

Pomysłowe drzewo z brązu jako alternatywa dla prawdziwego

domek na drzewie-dekoracja-wnetrze-drzewo-rzezba-metal-braz-salon-bialy

Artyści inspirowani naturą tworzą rzeźby i prace o efektach zbliżonych do rzeczywistej natury. Dzieło sztuki wykonane z brązu wygląda w domu jak prawdziwe drzewo, ale służy jako element dekoracyjny pasujący do wnętrza.

Brązowa rzeźba wierzby w przedpokoju

dom na drzewie-dekoracja-wnetrza-rzezby-brąz-przedpokoju-schody-grafika

Część dzienna z wewnętrznym ogrodem za przesuwanymi szklanymi drzwiami

domek na drzewie dekoracja-wnetrza-luksusowy-salon

Prawdziwy luksus jest wtedy, gdy można wkomponować ogród we wnętrze lub przynajmniej mieć do niego bezpośredni dostęp. Ogród zimowy lub część ogrodu oddzielona od salonu przesuwanymi szklanymi drzwiami to świetny sposób na cieszenie się naturą we wnętrzu.