łazienka

Zaprojektuj własną pralnię w nowoczesny i kreatywny sposób – porady i pomysły

Pralnia nowoczesna-pralka-suszarka-obok siebie

W wielu mieszkaniach czy domach pralnia jest raczej skromnym i praktycznie umeblowanym pomieszczeniem. Pralka i suszarka często znajdują się w kuchni, łazience lub piwnicy. Zwykle jest tu mało światła, zwłaszcza na niższym piętrze, a ogólnie pralnia wygląda bardziej jak opuszczone miejsce. Ale nie musi tak pozostać, ponieważ pomysłów na proste pomieszczenie można zamienić w nowoczesną i funkcjonalną pralnię.

Niezależnie od tego, czy jest to nowe, czy remontowane: planowanie pralni jest ważne

Umeblowanie pralni-przestrzeń magazynowa-płytki-podłoga-beż-wzór

Nie ma znaczenia, czy pomieszczenie ma być nowo umeblowane, czy odnowione, ponieważ w pralni liczy się dobre i zgodne z potrzebami planowanie, które z reguły zaczyna się od zaprojektowania podłogi. Zawsze należy się spodziewać, że pralka może w pewnym momencie stracić wodę. Dlatego należy unikać wrażliwych wykładzin podłogowych. Pralka lub suszarka również mogą się poruszać. Może to prowadzić do zarysowań, których można uniknąć wybierając odpowiednią podłogę. Podłogi z płytek lub betonu wodoodpornego nadają się do pralni. Ponadto przyjemny wizualnie projekt oferuje układanie PCV lub linoleum. Materiały można również łączyć w szczególnie nowoczesny sposób. Tworzy to miłą mieszankę stylów na podłodze, która nadaje pomieszczeniu przyjemny dotyk. Na przykład płytki nie muszą być monotonne w kolorze białym, ale można je również układać pod kątem lub we wzór. Wybór płytek z akcentami kolorystycznymi jest do tego idealny. Jednak im mniejsze pomieszczenie, tym mniej należy bawić się wzorkami, ponieważ wszystko może szybko stać się przytłaczające. Lepiej postawić tutaj umiejętny akcent.

Niech stanie się światłość: jasna i przyjazna pralnia

Pralnia projekt-wyposażenie-szafki-kosze

W pralni ważną rolę odgrywa światło. Bo jeśli chcesz nie tylko prać i suszyć tutaj swoje pranie, ale może też je wyprasować, powinieneś czuć się komfortowo w pokoju. Plamy na suficie i lampy na ścianach zapewniają odpowiednie oświetlenie i przyjemną atmosferę. Jeśli chcesz ustawić półki lub szafkę w pralni, możesz również wykorzystać miejsca, aby uzyskać świetny i nowoczesny efekt. Teraz położono podłogę, zamontowano światło, ale ściany wciąż wydają się gołe? Nie ma problemu, ponieważ pomieszczenie wygląda o wiele bardziej przyjaźnie i atrakcyjnie z odrobiną koloru. Mieszanka kolorów jasnoniebieskiego i białego lub różowego i zielonego może stworzyć optymistyczny wygląd w łazience. Mniej wskazane są tutaj tapety, ponieważ wilgoć w pomieszczeniu może je szybko oderwać od ściany. Jeśli nadal chcesz uzyskać efekt specjalny, możesz również ozdobić ścianę obrazem wielkoformatowym.

Pralnia może wyglądać naprawdę nowocześnie, jeśli układ pomieszczenia jest odpowiedni

myjnia-kuchnia-suszarka-side by side-budownictwo

Źródło obrazu: Pixabay.com © ErikaWittlieb (CCO Public Domain)

Drzwi przesuwne są również niezwykle praktyczne. Są one również dostępne w wersji drukowanej i dlatego mogą być również używane jako przegrody pomieszczeń. Na przykład za przesuwanymi drzwiami można przymocować półki na detergent i płyn do zmiękczania tkanin lub deskę do prasowania i wieszak na ubrania. Można tu również zamontować reflektory sufitowe, które zapewnią dobre oświetlenie również w szafie, za przesuwanymi drzwiami.

Sprytne planowanie przestrzeni magazynowej i idealne wykorzystanie

umywalka-kuchnia-przestrzeń-wysuwana-kosz-umywalka-biała

Nawet w małych pralniach przestrzeń do przechowywania można dobrze zaplanować, aby było wystarczająco dużo miejsca na składanie bielizny, odłożenie kosza na bieliznę i inne przedmioty. Na przykład deskę do prasowania można łatwo przymocować do ściany za pomocą dwóch haczyków. Gdy nie jest używany, można go po prostu zawiesić na ścianie, aby zaoszczędzić miejsce. Praktyczny jest również lniany stół. Jeśli jest mało miejsca, można go zamontować w taki sposób, aby można go było po prostu złożyć. Więc nie przeszkadza. Funkcjonalnie może służyć również jako drzwi, instalując je przed półką. Za stołem na bieliznę jest dużo miejsca do przechowywania, które można wykorzystać w razie potrzeby.

Dalsze wyposażenie w pralni

Ubikacja-przechowywanie-kosze-przechowywanie-półki

To, które meble zostaną zintegrowane z pralnią, zależy od osobistego gustu. Sprawdziła się między innymi mieszanka drewnianych mebli i szafek kuchennych. Szafki kuchenne służą przede wszystkim jako funkcjonalna półka i przestrzeń do przechowywania w jednym. Praktyczna szafka, w której można zainstalować pralkę i suszarkę, zajmuje niewiele miejsca i oferuje dużo miejsca. w Założenie pralni możesz dowolnie wybierać, co jest przydatne i co lubisz. Połączenie pralki i suszarki w pralni jest również wskazane, jeśli praca ma być wykonana w jednym miejscu. Nawiasem mówiąc, suszarki do ubrań są często prawdziwymi pożeraczami energii. Ale na rynku są też urządzenia ekonomiczne. Kupując urządzenie należy je dobrać tak, aby jego wielkość i funkcja idealnie odpowiadały osobistym wymaganiom i spełniały wymagania domowników. Ponieważ ekonomiczne urządzenie, które zostało wybrane za małe, może również szybko spowodować wyższe koszty, ponieważ jest w ciągłej pracy. Aby uzyskać przegląd, warto przyjrzeć się testowi urządzeń gospodarstwa domowego dla suszarek bębnowych. Testowane urządzenia mogą więc sprawiać wrażenie, jaki model jest odpowiedni dla gospodarstwa domowego?.

Pralkę można dziś znaleźć w prawie każdym gospodarstwie domowym

pralko-kuchnia-plan-pralka-miejsce-suszarka do zabudowy

Źródło obrazu: Pixabay.com © moerschy (CCO Public Domain)

Wbudowane urządzenia mogą zaoszczędzić miejsce i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało bardzo schludnie. Jeśli więc chcesz postawić pralnię w ciasnej przestrzeni, takie urządzenia mogą ci się przydać. Jeśli pożądana jest instalacja urządzeń, należy również upewnić się, że są one odpowiednie do instalacji. Istnieje również możliwość zbudowania na sobie pralki i suszarki. Tutaj też są specjalne modele, które to umożliwiają.

Lato i zima: pralnia ma wiele zalet

Przygotowanie wszystkiego w jednym miejscu, pranie i suszenie prania oraz ładny pokój z szykowną atmosferą i nowoczesnym wyposażeniem to wielka zaleta. Jeśli nie chcesz lub nie możesz suszyć prania na dworze latem, możesz korzystać z tego pokoju przez cały rok. Dlatego najlepszym wyborem jest piękne wnętrze, które łączy w sobie własny gust z praktycznymi elementami. Kuchnie pralnicze mają długą tradycję i są dziś czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Łączą nowoczesność z gospodarstwem domowym, dzięki czemu oferują wysokiej jakości wartość dodaną.