Kochać rodzinę

Zabawne gry dla dzieci w ogrodzie – 9 świetnych pomysłów na letnie wakacje

Zabawy dla dzieci w ogrodzie red-frisbee-rzucanie-przyjaciółmi-letni-dzień

Najpopularniejszą porą roku dla dzieci jest lato – długie wakacje zapowiadają mnóstwo zabawy i niezapomniane przygody w gronie przyjaciół i rodziny. W tym artykule przedstawiamy pomysły na zabawę Gry dla dzieci w ogrodzie które są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Dzięki temu maluchy spędzają mniej czasu ze smartfonem i tabletem, a dużo więcej na świeżym powietrzu.

Popularne gry dla dzieci w ogrodzie – przepis na dobrą wodę z bąbelkami

Gry dla dzieci w ogrodzie przepis-bańki mydlane-zrób-siebie-dziewczyny

Chcesz przygotować dla swoich dzieci ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu nie wydając dużych pieniędzy? Bańki mydlane są bardzo popularne wśród dzieci i nie wymagają dużego budżetu. Dla dobrych i stabilnych baniek mydlanych najważniejszy jest odpowiedni płyn. Tutaj podajemy na to przepis:

– 1,4 litra wody destylowanej

– 2-3 łyżki soli

– 100 gramów cukru

– 150 mililitrów detergentu

– 12 mililitrów gliceryny (do kupienia w każdej aptece).

Najpierw podgrzej roztwór cukru z 200 ml wody i cukrem w rondelku, dodaj sól i mieszaj, aż kryształki soli i cukru się rozpuszczą. Następnie wymieszaj detergent i kolejne 200 mililitrów wody i wymieszaj oba roztwory. Na koniec dodaj resztę wody i glicerynę, dobrze wymieszaj i odstaw na 1 do 2 godzin. W ten sposób tworzysz własną wodę bąbelkową, która jest odpowiednia do idealnych baniek mydlanych o różnych rozmiarach.

Zabawy dla dzieci w ogrodzie – stwórz własne pałeczki do baniek mydlanych

Zabawy dla dzieci w ogrodzie dmuchawki-zrób to sam-czyściki do fajek-plastikowe koraliki

Możesz również samodzielnie zrobić patyczki do rozdmuchiwania baniek mydlanych. Szybkim i łatwym sposobem na to jest użycie środków do czyszczenia rur i plastikowych koralików. Czyściki do rur można dowolnie składać i kształtować. Rękojeść wykonana jest z pereł i jednocześnie zachowany jest wybrany kształt.

Gigantyczne bańki mydlane obiecują świetną zabawę

Gry dla dzieci w ogrodzie, wielka-bańka mydlana-seöber-make-dzieci-zabawa na zewnątrz

Olbrzymie bańki mydlane zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych i są idealną grą na świeżym powietrzu. Maluchy mogą cieszyć się bańkami mydlanymi i bawić się nimi. 5-latki mogą spróbować zrobić je same. Prezentowany przepis na wodę z bąbelkami jest idealny do gigantycznych baniek mydlanych.

Zrób sam szybko gigantyczne bańki mydlane

Zabawy dla dzieci w ogrodzie-zrób sobie-olbrzyma-bańki mydlane-kije-śruby do oczu-nić

Aby samemu zrobić gigantyczne bańki mydlane, potrzebujesz tylko dwóch patyczków, dwóch śrub oczkowych i grubej nici lub sznurka. Najpierw przymocuj śruby oczkowe do górnej części dwóch prętów. Połącz dwa pręty sznurkiem o dowolnej długości. Użyj innego kawałka sznurka, aby zawiązać duży trójkąt na pierwszym sznurku. Zawiąż węzły kilka centymetrów od prętów. Aby uzyskać lepszy kształt trójkąta, możesz nawlec na sznurek niewielki ciężarek. Gdy wszystko będzie gotowe, zanurz pręty ze sznurkami w wiadrze z wodą z bąbelkami i rozciągnij je, aby uzyskać wielkie bańki mydlane.

Zrób bańki mydlane z plastikowej butelki

gry dla dzieci-ogród-bańki-mydlane-robienie-plastiku-butelki-bez-dna

Bańki mydlane można również zrobić z plastikowej butelki. Dno butelki odcina się i zanurza w roztworze mydła. Możesz uzyskać bańki mydlane, przedmuchując górną część butelki. Nie zapomnij wyjaśnić dziecku zasady, aby roztwór bąbelkowy nie dostał się do ust.

Zabawy dla dzieci w ogrodzie – prawdziwa przygoda

gry-ogrodowe-gry-przygodowe-dla dzieci-pokonywanie-przeszkód-nadzór-rodziców

Jeśli masz większą wolną przestrzeń w ogrodzie, możesz stworzyć cały plac zabaw dla dzieci. Możesz ustawić różne przeszkody na trawniku, aby dzieci mogły je pokonać.

Pokonuj przeszkody z opon samochodowych

gry-dla-dzieci-ogrod-przygodowe-gry-samochodowe-opony-pokonywanie-przeszkód-wyscigowych

Opony samochodowe doskonale sprawdzają się jako przeszkody w grach przygodowych w ogrodzie. Niemowlęta do 2 roku życia mogą wspinać się z jednej opony na drugą. Zabawą dla starszych dzieci byłoby skakanie z jednej obręczy na drugą bez upadku.

Bezpieczne zabawy dla dzieci w ogrodzie

gry dla dzieci-ogród-zjeżdżalnia-przeszkoda-zdobywanie-równowagi-kask-utrzymanie

Szczególnie ważne jest zapewnienie im bezpieczeństwa, gdy pojawiają się przeszkody, na których dzieci mają zachować równowagę. Kaski i nakolanniki chronią przed urazami i są polecane do takich gier przygodowych.

Zabawy dla dzieci w ogrodzie dla maluchów

gry dla dzieci-ogród-kreatywne-gry-malarstwo-lata-swatter-kolor-zabawny

Dla dzieci, które lubią malować, możesz wypróbować nietypowe metody rysowania lub malowania w plenerze. Dzięki bucikom zrobionym np. z folii bąbelkowej i farb akrylowych maluchy mogą malować stopami piękne obrazki i jednocześnie dobrze się bawić. Innym pomysłem jest użycie starej packi na muchy zamiast pędzla.

Maluj packą na muchy

gry dla dzieci-ogród-malarstwo-paleta-kolory-papier do pakowania much

Niezbędnymi materiałami do namalowania tej kreatywnej sztuki są: packa na muchy o ciekawym kształcie, jasne farby, papier pakowy oraz taśma klejąca, za pomocą której papier przykleja się do podłogi. Spryskaj paletę różnymi kolorami i razem z dzieckiem maluj piękne obrazki.

Zabawy dla dzieci w ogrodzie – kręgle na świeżym powietrzu

gry-do-ogrodu-zrób-zrób-to-sam-na zewnątrz-kręgielnia-plastikowa-butelka-kula-do-kręgli

W kręgle nie można grać tylko w kręgielni. Przy ładnej pogodzie możesz zaprojektować kręgielnię dla swoich dzieci w ogrodzie. Wszystko czego potrzebujesz to kilka takich samych butelek i kula.

Pomysły na kreatywne kręgle do kręgli w ogrodzie

gry dla dzieci-ogród-kregle-dreuss-zabawy-malowane-butelki-kregle-liny

Aby urozmaicić kręgle wykonane z plastikowych butelek, możesz pomalować kręgle razem z dziećmi lub udekorować je jak popularnych bohaterów. Ważne jest tylko, aby butelki napełnić niewielką ilością wody, aby nie zostały przewrócone przez wiatr.

Grając w gigantyczne mikado w ogrodzie

gry dla dzieci-ogród-olbrzym-mikado-przyjaciele-zabawa-trawnik-na zewnątrz

W popularną grę Mikado można również zagrać w ogrodzie, choć drewniane kije powinny być nieco większe. Możesz kupić zestaw gigantycznego Mikado lub zrobić go samemu i pomalować.

Narysuj kredą dzieci w ogrodzie

gry dla dzieci-ogrod-podjazd-gra-planszowa-kreda-malowane-kostki

Interaktywne gry dla dzieci w ogrodzie zapewniają więcej ruchu i rozwijają pamięć najmłodszych. Za pomocą kredy możesz narysować niebo i piekło, a także inne gry w skoki. Jeśli świętujesz urodziny dziecka w ogrodzie, gry planszowe z dziećmi jako postaciami to dobra decyzja odpowiednia dla kilku osób.

Pomysł na grę planszową przy wjeździe do garażu

gry dla dzieci-ogród-gra-planszowa-podjazd-ulica-kreda-pomaluj-sam-początek-koniec

Dzieci mogą narysować kredą grę planszową na podjeździe samochodu. Jednym z pomysłów byłoby narysowanie krętej ścieżki z początkiem i końcem, które powinny być pisane wielkimi literami. Na ścieżce można utworzyć dowolną liczbę luk, na których losowo zapisywane są „+3”, „-2”, „+5” i „-7”. Około jedna trzecia luk powinna pozostać pusta.

Zabawy dla dzieci w ogrodzie – zasady gry planszowej

gry dla dzieci-ogród-gra-planszowa-ulica-rysunek-kreda-rysunek-zabawa-kostki-zrób-sam

Niech dzieci rzucą kostką i wykonają odpowiednie kroki do przodu. Jeśli dziecko wejdzie na miejsce, które jest oznaczone, powinno postępować zgodnie z instrukcjami na nim. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety.

Zabawy dla dzieci w ogrodzie dla całej rodziny

gry dla dzieci-ogród-cała-rodzina-gra-krokiet-bramki-rakiety-piłki

Gramy w krokieta dla całej rodziny i doskonale nadają się do zabawy na świeżym powietrzu. Mogą zorganizować między sobą turniej i nagrodzić zwycięzców czymś pysznym.

Rzuć świecące pierścienie

gry dla dzieci-ogród-ciemno-lśniące-pierścienie-rzucanie-butelką-gra-rzucanie pierścieniem

Bardzo prostym pomysłem na dziecięce zabawy w ogrodzie jest gra w rzucanie pierścieniem. Gra zręcznościowa jest nie tylko zabawą, ale służy również poprawie koordynacji ruchów. Na wieczorne zabawy możesz samodzielnie zrobić świecące pierścienie z takich bransoletek w ciemności.

Gry dla dzieci w ogrodzie – sam zrób pole do minigolfa

gry dla dzieci-ogród-mini-golf-projektowanie-na zewnątrz-zabawa-ogrodzenie-kwiaty

Jeśli w ogrodzie jest wystarczająco dużo miejsca, można tam zaprojektować pole do minigolfa. Dzięki temu dzieci mogą się świetnie bawić z przyjaciółmi i jednocześnie uprawiać sport.