Okna i drzwi

Kreatywnie łącz przyciemnianie i dekorację okien – 20 pomysłów na projekt

dekoracja-okna-zaciemnienie-ochrona-prywatnosci-zaslona-przesuwana-wzór-kolor-salon

Istnieje wiele wariantów poprzez Przyciemnianie i dekoracja okien aby wnieść więcej różnorodności do wnętrza. Często stajemy przed prawdziwym wyzwaniem, szukając odpowiedniego rodzaju prywatności i ochrony przed słońcem, którą można również wkomponować we wnętrze w atrakcyjny wizualnie sposób. Z drugiej strony, duża różnorodność daje możliwość pomysłowego projektowania okien na indywidualne zamówienie.

Przyciemnianie i dekorowanie okien – przegląd różnych możliwości projektowych

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety rzymskie-brązowa-jadalnia-stylowa

Zasłony, zasłony przesuwne, rolety i żaluzje na każdy gust zapewniają prywatność i ochronę przed słońcem od wewnątrz, a także służą jako dekoracja okien. Powinny być one wybierane i gustownie łączone zgodnie z kolorem i wystrojem pomieszczenia. Postaw na desenie, ciemne lub intensywne kolory w przypadkach, gdy wnętrze jest raczej proste i powściągliwe. Zwróć uwagę, że gdy światło chowa się z tyłu, tkanina i struktura materiału wychodzą wyraźniej.

Zaciemnienie i dekoracja okien – 20 możliwych wariantów

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-zasłony-rolety rzymskie-tkanina-wzór-jadalnia

Niektóre opcje zaciemnienia można również łączyć ze sobą i mocować razem do okna. Rolety lub żaluzje wspaniale prezentują się w połączeniu z zasłonami. Jeden powinien być półprzezroczysty, a drugi nieprzezroczysty. Różne struktury włókien i tkaniny są trudne do ułożenia obok siebie, dlatego wskazane jest łączenie podobnych rodzajów włókien.

Zaciemnienie i dekoracja okienna – zasłony nieprzezroczyste

dekoracja-okna-zaciemnienie-ochrona prywatności-zasłony-wzór-paisley-szary-salon

Zasłony były używane jako zaciemnienia od czasów rzymskich i nadal są tak popularne, jak wtedy. Można je mocować i mocować na różne sposoby nad lub jednocześnie na oknie. Rozważ rodzaj instalacji przed zakupem tkaniny lub zasłon.

Ustaw akcenty poprzez przyciemnienie i dekorację okien

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-zasłony-nieprzezroczyste-ochry-kolor-sypialnia

Zasłony i zasłony można z powodzeniem mocować do sufitu lub ściany za pomocą listwy zasłonowej. Zamontowanie go na suficie sprawi, że pomieszczenie wyda się większe. Listwę zasłonową z powodzeniem można schować za ozdobnymi listwami sztukatorskimi. Do mocowania zasłon do ściany wymagane są karnisze. Jest to wskazane, jeśli wysokość pomieszczenia jest wystarczająca.

Zaciemnienie i dekoracja okienna – wzorzyste zasłony

dekoracja-okien-zaciemnianie-ochrona-prywatnosci-zaslony-nieprzezroczysty-wzorzec-salon

Jeśli sam lub zlecasz przycięcie zasłon na miarę, weź pod uwagę odpowiednią długość. Brzeg zasłony powinien idealnie przylegać do podłogi, aby nie tworzyły się zagniecenia, ale też nie były krótsze, w przeciwnym razie pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze.

Zaciemnianie i dekoracja okien – półprzezroczyste zasłony przesuwne

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-zasłony przesuwne-czarno-białe-sypialnia

Zasłony przesuwne to dobra i mało wymagająca, nowoczesna alternatywa dla firan i zasłon. Są kryjące lub półprzezroczyste i mają pomysłowe wzory. Pochodzą one pierwotnie z Japonii jako przesuwne, półprzezroczyste drzwi i ściany i mogą być stosowane na wiele sposobów, nie tylko przy oknach. Zasłony przesuwne to ciasno zwisające kawałki materiału, które poruszają się po szynie jezdnej i można je przesuwać. Często kilka części łączy się w różnych kolorach lub z różnymi wzorami.

Rolety półprzezroczyste w kolorze białym do okien kuchennych

dekoracja okna-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety-kuchnia-biała-kuchnia-okna

Rolety są bardzo popularne i łatwe w obsłudze. Szczególnie nadają się do zastosowania w każdym miejscu, zwłaszcza w kuchni i łazience, ponieważ dobrze tolerują wilgoć i można je przymocować bezpośrednio do ramy okiennej. Roleta jest w rzeczywistości solidnym materiałem, który jest nawinięty na rurę nawojową i można go łatwo rozwinąć.

Rolety w paski – pasy kryjące i transparentne

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety-czarna-biała-kuchnia-vintage-nowoczesna

Rolety są dostępne w dowolnym rozmiarze i są naprawdę praktycznym wariantem do małych lub wąskich okien. Istnieje również duży wybór materiałów: bawełna, poliester, nici papierowe, bambus, w pomysłowych wzorach i kolorach.

Rolety w paski do łazienki – czarno-transparentny wzór w paski

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety-łazienka-nowoczesna-czarno-biała

Rolety z przezroczystymi lub półprzezroczystymi i nieprzezroczystymi wzorami to dobre opcje projektowe dla ochrony prywatności w prywatnych pomieszczeniach, takich jak łazienki i toalety, a jednocześnie nie całkowicie rezygnują z naturalnego światła.

Zaciemnienie i dekoracja okna w łazience – niebieskie rolety

dekoracja-okna-rolety-zaciemniające-żaluzje-tkanina-niebieska-łazienka

Roleta zwijana jest w kasecie, która chroni tkaninę przed kurzem. Kaseta mocowana jest do ramy okiennej za pomocą klipsów lub bezpośrednio do ściany za pomocą kołków. Podobnie jak karnisz, można go ozdobnie dopasować do otoczenia za pomocą elementów sztukatorskich.

Zaciemnienie i dekoracja okien roletami rzymskimi

dekoracja-okna-zaciemnianie-ochrona-prywatnosci-rolety-rzymskie-kolor-wzoru tkaniny

Rolety rzymskie pojawiają się jako pośredni komunikat pomiędzy: zasłoną a plisą. Roleta wykonana jest z solidnego materiału, podobnie jak zasłona, ale jest składana za pomocą sznurków jak roleta plisowana i wyciągana i składana na zasadzie harmonijki.

Rolety rzymskie – coś pomiędzy zasłonami a roletami plisowanymi

dekoracja okna-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety rzymskie-tkanina-czerwony-biały-wzór-kuchnia

Rolety rzymskie można szczególnie dobrze przymocować do okien małych lub tych, które nie odpowiadają standardowym wymiarom. Wyglądają bardzo ozdobnie jak firanki, ale są znacznie tańsze, ponieważ potrzebujesz tyle tkaniny, ile wynosi rozmiar ramy okiennej, a nie dwa razy więcej niż w przypadku firanek.

Rolety rzymskie z wzorzystej tkaniny dla Przyciemnianie i dekoracja okien

dekoracja okna-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety rzymskie-wzór-tkaniny-kuchnia

Prawie każda tkanina nadaje się na rolety rzymskie, w zależności od przeznaczenia. Stonowane i drukowane tkaniny podkreślają zabawnymi kolorami i motywami, ale jednocześnie nie wydają się zbyt ekstremalne ze względu na niewielką powierzchnię, którą pokrywają.

Wspaniałe rolety rzymskie akcentują prostą sypialnię

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety rzymskie-kolor-tkanina-biało-niebieska

Rozsądna prywatność i ochrona przed słońcem do pokoju dziecka – nieprzezroczyste rolety rzymskie w kolorze różowym

dekoracja-okna-zaciemnianie-prywatnosci-parawan-pokoj-dzieci-dziewczyna-dziewczynka-rozowy-rozowy

Rolety rzymskie z zabawnymi nadrukami i wzorami będą idealnym rozwiązaniem do pokoi dziecięcych i dziecięcych. Można go pozostawić w połowie rozwarty i wykonać całkowicie bez żadnych zwisających części, ponieważ sznurek odpowiada długości długości tkaniny i jest podciągany razem z nim. Nie ma ryzyka, że ​​małe dziecko bawi się sznurkiem.

Zaciemnienie i dekoracja okien do przeszkleń tarasowych

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety rzymskie-balkon-taras-zacienienie

Dzięki roletom rzymskim podłoga pod oknem pozostaje wolna, a podczas odkurzania lub mycia podłogi nie pozostaje żaden materiał. W przeciwieństwie do rolet i plis, roletę rzymską można prać w pralce w temperaturze 30 stopni, podobnie jak zasłony.

Zaciemnienie i dekoracja okna – półprzezroczyste białe plisy 

dekoracja okien-zaciemnienie-ochrona prywatności-rolety rzymskie-biały-elastyczny-kolor ściany-jasnoniebieski

Rolety plisowane są świetnym rozwiązaniem dla trudnych okien i są dostosowane do ramy okiennej. Wykonane są ze składanego materiału i działają na zasadzie akordeonu. Szerokość elementu odpowiada dokładnie szerokości szyby okiennej i jest montowany bezpośrednio w oknie za pomocą zacisku bez wiercenia lub mocowany na ramie okiennej.

Dekoracja okien i ekrany prywatności w sali fitness – postaw na kolor

dekoracja okna-zaciemnienie-ochrona prywatności-plisowana-pomarańczowa-kolor-wzór-biały-sala fitness

Montaż za pomocą zacisków pozwala na bardzo elastyczne użytkowanie żaluzji plisowanej. Można go wysunąć na różne sposoby, aby światło mogło wpadać do pomieszczenia nad lub pod oknem. W ten sposób naturalne światło jest wykorzystywane optymalnie przez cały dzień i w zależności od orientacji.

Niebieskie plisy w strefie dziecięcej – cudowny pokój chłopca

dekoracja okienna-zaciemnienie-ochrona prywatności-plisowana-niebieska-pokój dziecięcy-nieprzezroczysta

Rolety plisowane są naprawdę wszechstronne i można je dostosować do różnych modeli ram okiennych. Na przykład wygiętą ramę okienną można ładnie i dyskretnie zaciemnić bez zanikania przestrzeni na parapecie.

Rolety plisowane można stosować bardzo elastycznie

dekoracja okna-zaciemnienie-ochrona prywatności-plisee-niebieski-korytarz-białe-meble

Duży wybór opcji zaciemnienia daje możliwość ozdobienia okien, zapewniając jednocześnie prywatność i ochronę przed słońcem.