jesień

Zrób dynie z dziećmi ze starych swetrów lub skarpet

Dynia tinker pomarańczowy sweter z segmentami jutowego sznurka

Jesień to czas dyni! Duże czy małe, pomarańczowe, białe czy kolorowe – dynie są po prostu częścią jesieni. Jesienne owoce można wykorzystać nie tylko do wyczarowania wspaniałych potraw, ale także do stworzenia pomysłowych dekoracji do domu. Problem ze świeżymi dyniami polega na tym, że szybko pleśnią i gniją. Wiele osób denerwuje się, gdy po kilku dniach ich grafika nie jest już tak piękna. Dynie wykonane z trwałych materiałów, takich jak papier i tkanina, stanowią dobrą alternatywę. Tak łatwo jest zrobić dynię!

Upcykling starych swetrów

pomysły na recykling starych swetrów

Na przykład ze zużytych lub połamanych wełnianych swetrów można wykonać wiele wspaniałych majsterkowiczów. Dziś pokażemy, jak zrobić z tego dynię. Instrukcje są tak proste, że poradzą sobie z nimi nawet dzieci. Potrzebujesz jednego lub więcej starych swetrów, starych skarpet lub ewentualnie starego kapelusza. Dzianinowe ozdoby dodają ciepła i nadają pomieszczeniom indywidualnego uroku.

Dynia Tinker – bez szycia

Dynia majstruje stare torby sweterkowe bez szycia

Istnieje kilka sposobów na zrobienie dyni ze starego swetra: z szyciem i bez. Termin szycie jest naprawdę elastyczny. Nie chodzi o używanie maszyny do szycia czy całych arcydzieł. Całość uszyta kilkoma prostymi szwami. Dzieci od 8 roku życia mogą spróbować szyć ręcznie za pomocą igły i nici.

Dynia rękodzieła dzieci bez szycia rożków Stojak na ciasto

Jeśli chcesz zrobić dynię z młodszymi dziećmi, rozważ następujące alternatywy:

  • Zamiast igły i nici stosuje się gumkę.

Złóż tkaninę po niewłaściwej stronie i zawiń koniec gumką. Następnie możesz ponownie odwrócić tkaninę i wypchać ją wypełniaczem.

  • Możesz po prostu zawiązać materiał w torbie.

Wytnij okrąg z tkaniny, umieść wypełnienie na środku i ściągnij tkaninę razem. Zwiąż nitką lub gumką, aby trochę materiału wystawał.

Zrób dynię ze starego swetra

dynia majstrować stary sweter instrukcje dla dzieci

Ze starego swetra możesz zrobić kilka dyń o różnych rozmiarach. Bardzo ładnie wyglądają w grupach. Na przykład części rękawów doskonale nadają się do mini dyń. Właściwie tylko kołnierz nie jest używany.

Z szyciem – łatwy projekt dla dzieci od 8 roku życia

Zrób dynię, uszyj, wypełnij watą

Materiały i narzędzia: nożyczki, pistolet do klejenia na gorąco, igła i nić, wypełniacz lub podobny materiał

Jak to działa: Rozetnij rękaw na kilka części. To zależy od tego, jak duże mają być Twoje dynie. Odwróć jedną część rękawa na lewą stronę, zszyj jeden koniec igłą i nitką. Następnie ponownie skręć w prawo i wypchaj watą. Następnie zamknij górną część nitką.

Zrób mini dynie ze starych skarpet

Ozdobne skarpetki w dyni majstrować bez szycia dzieci jesień

Możesz też zrobić piękne mini dynie ze starych skarpetek. Do tego potrzebne są długie skarpetki, najlepiej w jasnych kolorach. Wytnij zapiętek i użyj pozostałych dwóch części.

Deco rękodzieło z dyni wata dzieci 8 lat szyciaW środku wszyte ozdobne skarpetki w dynię

Mała kulka zyskuje swój typowy wygląd tylko wtedy, gdy jest podzielona na małe plastry miodu. Po prostu przełóż igłę przez środek kulki, od dołu do góry i mocno dokręć.

Jeśli robisz większą dynię, możesz po prostu owinąć trochę przędzy wokół łodygi, a następnie kilka razy wokół dyni. Tworzy to 6-8 rowków wokół dyni.

ozdobny mini format do szycia dyni

Dynia majstrować dzieci stare skarpetki ozdobna gałąź łodyga

Aby wykończyć dynię, nie zapomnij o łodydze. Jest tu kilka pomysłów: albo przymocuj wyśrodkowaną część gałęzi za pomocą gorącego kleju, albo owinąć wystający kawałek materiału ciasno sznurkiem jutowym tak, aby u góry powstała „łodyga”. Następnie przyklej koniec sznurka gorącym klejem.

Upiększyć dynie

dyniowe swetry upiększają broszki aksamitne filcowe sztuczne liście

Gdy tylko dynie będą gotowe, możesz puścić wodze fantazji i wymyślić, jak można je upiększyć. Oto kilka pomysłów:

  • Stare broszki, guziki lub szydełkowe warkocze dodają stylu vintage. Jeśli wolisz rustykalny wygląd, najlepiej użyć naturalnych materiałów, takich jak rafia i jutowa wstążka.

stary sweter dynia ozdoba szydełkowe szklane koraliki drut

  • Możesz użyć różnych materiałów, aby naśladować typowe zwinięte łodygi dyni. Czyściki do fajek, drut ozdobny z perełkami, drut z zielonego papieru są do tego idealne. Po prostu okręć drut wokół ołówka i owiń loki wokół łodygi.
  • Nie powinno też zabraknąć liści dyni. Użyj sztucznych liści z materiałów rzemieślniczych lub zrób je sam według swojej wyobraźni! To bardzo szybkie: Wydrukuj szablon arkuszy w różnych rozmiarach, przenieś go na filc i wytnij. Narysuj słoje liści czarną cienką wkładką i przyklej gotowe liście gorącym klejem.

biały sweter w dynie skandynawska dekoracja liście żołędzia

Dynia nie musi być tylko jednolita i pomarańczowa. Możesz eksperymentować z różnymi paletami kolorów w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Na przykład czysto białe dynie są wyjątkową ucztą dla oczu i doskonale komponują się z dekoracją inspirowaną Skandynawią. Lekko strukturalna powierzchnia swetra zapewnia miłą zmianę.

Jeśli jednak używasz kilku kolorowych swetrów, upewnij się, że mają co najmniej jeden wspólny kolor. Zapewnia to jednolity wygląd.

Użyj jako dekoracji!

deco dynie stary sweter szaliki majstrować jesień

Dynie ze starych swetrów podbijają nasze serca, bo po prostu pięknie wyglądają. Gdy tylko wszystkie arcydzieła będą gotowe, zastanów się, jak można je skutecznie zainscenizować. Dlaczego by nie umieścić dyń w misce lub w dużym szklanym wazonie iz dumą zaprezentować je na stoliku kawowym? W połączeniu ze świecami zapachowymi, a także naturalnymi materiałami, takimi jak żołędzie, kasztany i liście, powstaje piękny jesienny zestaw.

Dynia dekoracyjna służy jako podpórka do książki lub ogranicznik drzwi

deco sweter w dyni podpórka do książki z wypełnieniem ciężkim

Dynia nie tylko ładnie wygląda, ale może również służyć do celów użytkowych. Na przykład jako podpórka do książek na półce ściennej lub jako ogranicznik drzwi w pokoju dziecięcym. Aby to zrobić, wystarczy wybrać materiał wypełniający. Piasek, drobne kamienie, ryż lub sucha fasola są do tego idealne.

deco dynie stary sweter gałęzie filcowe liście