jesień

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów – 7 projektów rękodzieła dla młodych i starszych

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów - pomysły-rękodzieło-dzieci

Oczywiście można znaleźć czas i chęć na rękodzieło przez cały rok. Jednak żadna inna pora roku nie oferuje tylu materiałów do rękodzieła i ozdabiania, co trzecia, a nawet gratis. Szczególnie zabawne są jesienne rękodzieła z naturalnych materiałów. Poniżej przedstawiamy 7 wspaniałych pomysłów na rękodzieło. Są odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, seniorów i po prostu dla każdego, kto lubi rękodzieło.

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów jest zabawne!

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów -kinder-mobile-sheets

Szczególnie zabawne są jesienne rękodzieła z naturalnych materiałów. Możesz zobaczyć, jak zwykłe znaleziska można przekształcić przy odrobinie kreatywności i pomysłowości i stać się wyjątkowymi przedmiotami dekoracyjnymi. Niewiele do tego potrzeba. W większości przypadków wszystko, czego potrzebujesz, możesz dostać prosto z kraju. W każdym lesie, parku miejskim i na pewno w każdym ogrodzie czy podwórku są drewniane patyki, gałęzie, kamienie, kasztany, żołędzie, szyszki, jesienne liście i inne. Zdecydowanie najłatwiej znaleźć i przetransportować jesienne liście. Dzięki niemu możesz sam zrobić tak wiele małych i pięknych rzeczy. Podoba Ci się ten uroczy telefon tutaj? Czy to nie jest inspirujące??

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów dla dzieci, dorosłych i seniorów

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów -konder-krone-Herbstblätter

Drzewa liściaste zrzucają liście jesienią i przygotowują się na nadchodzącą zimę. Jesienne liście zachwycają najpiękniejszymi kolorami: żółtym, czerwonym, pomarańczowym i brązowym. Jest świetnym materiałem wyjściowym do zabawnego rękodzieła. Jesienne liście można wykorzystać do ozdabiania przedmiotów pasujących do jesiennej dekoracji, a także do tworzenia pięknych jesiennych koron i girland z liści.

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów – stwórz własną koronę z jesiennych liści 

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów - korona-jesienne liście-wieniec-drut

Jesienna korona z liśćmi może być zaprojektowana na różne sposoby. Z jednej strony jako bazę można wykorzystać papier lub inny mocny materiał, az drugiej wykonać koronę wyłącznie z jesiennych liści, łącząc je ze sobą specjalną techniką. Poniżej przedstawiamy dwa warianty.

Tinker jesienna korona z drutem – instrukcja

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-korona-jesienne liście-wieniec

Podstawą pięknej jesiennej korony może być drut rzemieślniczy lub jubilerski. Najlepiej wybrać taki o wyglądzie złotym, mosiężnym lub miedzianym. Najpierw uformuj okrąg wokół własnej głowy i napraw drut. Następnie przymocowujesz jesienne liście do drutu. Aby korona jesienna w końcu stała się stabilna, zalecamy owinięcie drutu dwa lub trzy razy. Aby przymocować poszczególne liście do drutu, zalecamy użycie specjalnej taśmy florystycznej. Pomaga profesjonalnej kwiaciarni połączyć razem świeże kwiaty i liście.

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów, gdy nie ma nic poza jesiennymi liśćmi

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-jesienne-liście-korona

Do tej pięknej jesiennej korony bez żadnych dodatkowych narzędzi i tylko z jesiennych liści najlepiej nadają się liście klonu z długimi łodygami. Najpierw musisz złożyć prawie wszystkie liście na pół, tak aby łodyga była skierowana w lewo lub w prawo. Wszystkie arkusze należy złożyć w ten sam sposób. Następnie wystarczy złożyć arkusze razem. Każda łodyga działa jak nitka i przechodzi przez następny liść.

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów dla dzieci – malowanie żołędzi

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-żołędzie-rękodzieło

Istnieją pomysłowe pomysły na wykorzystanie do celów dekoracyjnych kasztanów i żołędzi, które wcześniej zebrałeś w lesie lub w parku. Pokazaliśmy już w innym poście, jak samemu wykonać jesienne ozdoby z żołędzi. Tutaj przedstawiamy kolejny wspaniały pomysł na jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów, który wspaniale nadaje się zarówno dla dzieci, jak i seniorów.

jesienne-majsterkowanie-naturalne-materiały-malarstwo-żołądź

Do naszych jesiennych rękodzieł z żołędziami nie potrzeba wiele: żołędzie, farby akrylowe, pędzel i może klej. Wystarczy pomalować żołądź na dowolny kolor. Zanim to zrobisz, musisz wysuszyć żołądź w piekarniku w niskiej temperaturze (około 80 – 100 ° C). Eliminuje to również bakterie i organizmy w żołędziach.

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-żołądź-kolorystyka

Następnie możesz pokolorować żołędzie na dowolny kolor. Najlepiej nadają się do tego farby akrylowe. Po całkowitym wyschnięciu farby nasadki żołędzi można również przymocować do żołędzi za pomocą przezroczystego kleju. Kolorowe żołędzie szczególnie dobrze prezentują się jako dodatek i ładny detal innych jesiennych dekoracji.

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów – drewniane klocki stają się ładnymi dyniami

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-deko-klocki drewna

Wykonany z naturalnych materiałów ma tę zaletę, że w każdej chwili możesz coś dodać. Tak pięknie wygląda, gdy drewniany stół lub drewniana komoda ozdobiona jest żołędziami i szyszkami. To właśnie naturalny element łączy meble i dekoracje, a ostatecznie wpływa bezpośrednio na atmosferę życia.

Jesienne rękodzieło z drewna – instrukcje

jesień-majstrowanie-naturalne-materiały-kolorystyka-drewno-bloki

Drewno to naturalny materiał, który szczególnie nadaje się do rękodzieła. Łatwo się na nim pracuje, a do celów dekoracyjnych można go nawet barwić konwencjonalnymi farbami akrylowymi. Tutaj przedstawiamy ekscytujący pomysł na rękodzieło, który jest odpowiedni również dla dzieci. Małe klocki drewna zamieniają się w piękne dynie za pomocą odrobiny koloru, a ze względu na swój prostokątny kształt można je umieścić w dowolnym miejscu przy drzwiach wejściowych lub oknie.

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-drewno-klocki-dynie

Do tego wspaniałego projektu rzemieślniczego potrzebny jest tylko pędzel i trochę pomarańczowej farby akrylowej. Oczywiście powinno być też kilka drewnianych klocków, które nie są zbyt duże, które można po prostu pokolorować w dowolny sposób.

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów – dynie majsterkować z drewnianych plastrów

jesienne rękodzieła-naturalne materiały-drewno-dynie-pomarańczowe

W podobny sposób można zrobić piękne dynie dekoracyjne z innego materiału drzewnego, a mianowicie drewnianych plastrów. Do tego potrzeba kilku drewnianych krążków, których kształt przypomina prawdziwą dynię. Potrzebna jest też pomarańczowa farba akrylowa, pędzel, gorący klej i kilka patyczków do lodów.

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-drewno-plaster-dynia

Po pierwsze, drewniane krążki są zaprojektowane w kolorze pomarańczowym. Tutaj kora drzewa może dobrze sprawdzać się jako dekoracyjny kontur, ale też nie. Pałeczki do lodów są koloru brązowego i przycięte na tyle długo, aby wyglądały jak kij dyniowy. Następnie przymocowujesz łodygi w odpowiednich miejscach za pomocą gorącego kleju. Na koniec dodajesz kilka czyścików do fajek, które wcześniej skręciłeś spiralnie, po prostu jako ozdobę.

Jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów dla dorosłych i seniorów – bogato dekorujemy suszone minibutelkowe tykwy

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-dynie-dekoracje

Tykwa butelkowa jest przeznaczona nie tylko do spożycia. W przeszłości po wysuszeniu służyły jako naczynia, naczynia, narzędzia, a nawet instrumenty muzyczne. Tykwa służy jednak do transportu płynów. Odmiany mini doskonale nadają się na jesienne dekoracje. Mini tykwy wyglądają wyjątkowo szykownie i są bogato zdobione kolorowymi kryształkami. Tutaj przedstawiamy fajny projekt DIY, który jest bardziej odpowiedni dla dorosłych i seniorów.

Udekoruj mini tykwy dżetów

jesienne rękodzieło-naturalne materiały-dynia-dekoracyjna-cyrkonie

Do tego jesiennego rękodzieła potrzeba kilku mini tykw, mnóstwa dżetów w dowolnym rozmiarze i kolorze, ewentualnie kleju i uniwersalnego koloru konturu, np. w miedzi lub złocie. Cyrkonie przykleja się bezpośrednio do dyni za pomocą kleju, a po wyschnięciu przestrzeń między kamieniami wypełniają piękne ozdoby, które są zabawnie zaprojektowane w konturowym kolorze. Gdy farba wyschnie, możesz ozdobić półkę lub stół bogato zdobionymi dyniami.