Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Tworzenie ogrodu dla dzieci – baw się dobrze w ogrodzie dzięki tym wskazówkom i sztuczkom

Tworzenie ogrodu dla dzieci ogrodnik-hobby-wiosna-siew

Jestem pewien, że chciałbyś, aby Twoje dzieci również zainteresowały się ogrodnictwem. Wielu uważa, że ​​ogrodnictwo nie jest dla najmłodszych, ponieważ jest dla nich raczej nudne. Ale to nie do końca prawda. Dzięki kilku sztuczkom dzieci mogą szybko podekscytować się ogrodnikiem, na przykład używając jednego specjalnie Stwórz ogród dla dzieci. Znajdź w ogrodzie miejsce na własną grządkę warzywną lub kwiatową, gdzie dzieci mogą same pracować, a Ty jesteś tylko pomocnikiem.

Tworzenie ogrodu dla dzieci – maluchy pomagają!

Stwórz ogród dla dzieci kwietniki-pomysły-rośliny-matka-ojciec

Powodem, dla którego dzieci zwykle nie interesują się ogrodem, jest po prostu nuda. Zwłaszcza dzieci są ciekawskie i chętne do eksperymentowania, dlatego wolą same podać rękę. Jak już wspomnieliśmy, możesz dać im na ten cel niewielką część swojego ogrodu warzywnego lub kwiatowego i stworzyć ogródek dla dzieci, aby mogły siać, pielęgnować, a być może także nauczyć się zbierać plony.

Tworzenie ogrodu dla dzieci – ustalenie odpowiedniej wielkości

stworzenie ogródka dla dzieci małe grządki warzywne-sałata-papryka-pomidor

Łóżko dla dzieci powinno mieć co najmniej jeden metr kwadratowy. Powinien być w stanie pomieścić wystarczająco dużo, ale nie za dużo roślin, bo przecież praca powinna być możliwa także dla najmłodszych. Jeśli łóżko jest większe, przy tworzeniu ogrodu dla dzieci rozważ kilka ścieżek, aby dzieci mogły z łatwością dotrzeć do wszystkich miejsc.

Kiedy i gdzie rozłożyć ogród

Stwórz ogród dla dzieci ziemia-kopać-spulchniać-nawozić

Jeśli tworzysz ogródek dla dzieci, miesiącem na to jest maj. Ziemia jest już ładna i ciepła, a dzięki brakowi ciepła również wilgotna. Są to najlepsze podstawy do kiełkowania nasion i szybkiego wzrostu roślin. Słońce jest ważne, dlatego łóżko powinno być również najlepiej wystawione na słońce, aby odnieść sukces w przyszłości.

Stwórz podniesione łóżko i posadź ogródek dla dzieci

Ogród-tworzenie-dzieci-podniesione-łóżko-pomysł-łatwa-praca-zabawa-nauka

Podwyższone łóżko jest również świetne, jeśli tworzysz ogródek dla dzieci. Po prostu budujesz go na wysokości bioder dziecka, co ułatwia pracę, a tym samym daje więcej radości. W końcu przysiady z czasem stają się wyczerpujące, nawet dla dzieci. Alternatywnie do normalnego łóżka można zapewnić poduszkę kolanową dla dzieci.

Zaprojektuj ogród dla dzieci

ogród-tworzenie-dzieci-rosliny-mlode-rosliny-konewka-grabie-narzedzia-ogrodnicze

Łóżeczko dziecięce to królestwo dzieci. Oznacza to również, że możesz go zaprojektować tak, jak chcesz. Rozłóż kamienie lub kamienne płyty, za pomocą których możesz utworzyć granicę. Własnoręcznie wykonane lub zakupione korki kwiatowe mogą również ozdobić ogród dla dzieci. Jeśli tworzysz ogród dla dzieci, daj im później dużo swobody, ale bądź dostępny po poradę.

Przygotuj łóżko

ogród-tworzenie-dzieci-podniesiony-pomysl-łóżko-metal-konewka-maluch-pomoc

Teraz chodzi o dobre przygotowanie łóżka. Pozwól dzieciom zrobić to najpierw w jednym miejscu: jeśli tworzysz ogródek dla dzieci, spulchnij ziemię i usuń wszystkie chwasty razem z dziećmi. Jest to ważne dla sukcesu w łóżku. Wymieszaj trochę kompostu lub innego naturalnego nawozu pod glebą. Upewnij się, że dzieci noszą podczas tego rękawiczki. Dzieci nie powinny w ogóle używać środków chemicznych lub używać ich tylko pod nadzorem, a następnie umyć ręce.

Jakie rośliny są odpowiednie?

ogród-tworzenie-dzieci-maluchy-nastolatków-sztuczki-hobby ogrodnik

Jak wiadomo, cierpliwość wobec dzieci jest ograniczona. Z tego powodu przy tworzeniu ogrodu dla dzieci preferowane są rośliny szybko rosnące. Dotyczy to zarówno warzyw, jak i kwiatów. Zioła to również świetny pomysł na łóżko dziecięce, ponieważ są łatwe w pielęgnacji i szybko rosną. Dzieci mogą wtedy pomagać w kuchni przy zebranych produktach.

Tworzenie ogrodu z dziećmi – odpowiednie rośliny

ogrodnictwo-wskazówki-dla-dzieci-rzodkiewka-proste-warzywa-korzeń

Istnieje wiele odmian, które szybko rosną i są łatwe w pielęgnacji. Możesz znaleźć mały wybór na poniższej liście. Tworząc ogród dla dzieci, mogą wziąć pod uwagę te rośliny i warzywa:

– truskawki

– pomidory koktajlowe

– cukinia

– rzodkiewki

– Roszponka

– marchew

– Zielony groszek

– fasolki

– szczypiorek

– melisa

– mięta pieprzowa

– nasturcje

– Słoneczniki

– wieczne kwiaty i wiele innych

Wybierz rośliny

ogród-zakładanie-dzieci-zbiory-warzywa-przekąski-ogórek-szczypiorek

O wyborze roślin decydują oczywiście przede wszystkim dzieci. Zbieraj nasiona ze wszystkich rodzajów roślin i pozwól dzieciom wybrać to, co najbardziej im się podoba. Po wybraniu roślin możesz stworzyć łóżko w ogrodzie dla dzieci. Pokaż im, jak kopać dołki, a następnie poproś dzieci, aby wykopały pozostałe.

Uważaj na trujące rośliny

ogród-tworzenie-dzieci-podlewanie-kwiaty-nietoksyczne-wskazówki-do-pielęgnacji-łóżek-ogrodowych

Zwłaszcza jeśli Twoje dziecko ma zaprojektować i utrzymać kwietnik, należy uważać, aby uniknąć trujących krzewów i innych roślin, które dzieci mogłyby włożyć do ust. Przy tworzeniu ogrodu dla dzieci wybierz nietoksyczną roślinę okrywową. Przy całej radości nauczania i uczenia się niezbędna jest ostrożność.Oczywiście dotyczy to głównie mniejszych dzieci, które jeszcze nie rozumieją, że nie wszystko należy wkładać do ust.

Ułóż rośliny

ogród-tworzenie-dzieci-kompozycje-kwiaciarni-wózek-przyczepa-sadzenie

Jeśli jest to rabata kwiatowa, najwyższe rośliny powinny zawsze znajdować się z tyłu i stawać się coraz mniejsze z przodu. Wiesz o tym, ale dzieci prawdopodobnie jeszcze nie wiedzą. Zrób z tego grę! Tworząc ogródek dla dzieci określ wysokość wybranych przez siebie roślin i pozwól dzieciom znaleźć odpowiednią kolejność.

Oznacz rośliny

ogród-tworzyć-dzieci-znaki-naklejki-na-łóżko-warzywa-alfabet

Aby Twoje dziecko zawsze wiedziało dokładnie, gdzie coś jest, możesz zrobić razem metki, a następnie użyć ich do oznaczenia łóżka. Jest to szczególnie korzystne w przypadku ziół i warzyw. Przy tworzeniu ogrodu dla dzieci porządek jest tak samo ważny, jak w ogrodzie dla dorosłych. I tak też powinieneś uczyć swoje dzieci.

Utrzymuj ogród

Ogrodnictwo-tworzenie-dzieci-zbiorów-marchew-wskazówek-łatwej-pielęgnacji

Szczególnie ważne jest, aby dbać o rośliny po wykiełkowaniu. Wyjaśnij dzieciom, kiedy jest najlepszy czas na podlewanie, dlaczego nawozić i tak dalej. Ogrodnictwo powinno być edukacyjne. Teraz masz również okazję wyjaśnić rolę pszczół i innych owadów. Jeśli tworzysz ogródek dla dzieci, możesz go również wykorzystać do zilustrowania wszelkiego rodzaju rzeczy w naturze.

Właściwe narzędzie ogrodowe

ogród-tworzenie-dzieci-taczki-grabie-jesień-opieka-sezony

Jeśli chcesz stworzyć ogród dla dzieci, zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w przyjazne dzieciom narzędzia ogrodowe, takie jak grabie, łopata, wiadro i konewka. Jeśli Twoje dziecko ma własne narzędzia, będzie mogło pracować z jeszcze większą dumą. Dodatkowo, przyjazne dzieciom narzędzia ogrodnicze sprawiają, że ogrodnictwo jest o wiele łatwiejsze niż te ciężkie dla dorosłych.

Ubrania

Tworzenie ogrodu dla dzieci ogrodnictwo-nauka-zabawa-słoneczna czapka

Do przyjemnej pracy w ogrodzie ważna jest oczywiście również odzież, która pełni również funkcję ochronną. Kup je też, jeśli tworzysz ogród dla dzieci. Wspomnieliśmy już o rękawiczkach. Z jednej strony utrzymują one ręce w czystości, a z drugiej chronią przed chemikaliami zawartymi w nawozie, ale także przed odpryskami. Kalosze utrzymują stopy w suchości, co jest szczególnie ważne w wilgotnym łóżku. I nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej. Unikaj prac w ogrodzie z dziećmi w gorące letnie godziny i chroń głowę czapką, a skórę kremem przeciwsłonecznym.

Ogrodnictwo bez ogródka – na balkonie

ogród-tworzyć-dzieci-doniczki-balkon-taras-kwietnik

Chciałbyś nauczyć swoje dzieci ogródka, ale nie masz ogrodu? To w ogóle nie ma znaczenia. Bo nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu, będziesz miał przynajmniej balkon. Istnieje wiele warzyw i aromatycznych roślin, które rosną również w skrzynkach i doniczkach. Dzięki roślinom doniczkowym można łatwo stworzyć ogród dla dzieci.

Stwórz ogródek dla dzieci z rodziną lub przyjaciółmi

ogród-tworzenie-dzieci-sadzenie-dziura-ziemia-doniczkowa-projektowanie-gleby-małe

Jednak krewny lub przyjaciel może również mieć ogród, z którego możesz korzystać dla swojego dziecka. Umów się z odpowiednią osobą. W końcu ktoś musi zajmować się ogrodem, gdy nie ma dziecka. Na przykład możesz stworzyć ogródek dla dzieci u Babci i Dziadka. Jeśli odwiedzasz, dziecko się tym zaopiekuje. W ciągu tygodnia lub w czasie szkoły babcia i dziadek przejmują łóżko, aby nawet wtedy zapewnić sobie sukces.