Domy marzeń

Dom z przeszklonym frontem u podnóża Góry Stołowej znów świeci po remoncie SAOTA

dom z przeszklonym frontem, basenem, rezydencjami z oświetleniem

Rezydencja SAOTA w Invermark, położona na jednym z ekskluzywnych przedmieść Kapsztadu, zasługuje na naszą uwagę swoim ogólnym wyglądem i historią. Przeszklony dom u podnóża Góry Stołowej został zaprojektowany dla siebie przez południowoafrykańskiego architekta Gilberta Colyna w 1969 roku. Nieruchomość została zainspirowana dwoma modernistycznymi domami, a mianowicie Farnsworth House z 1951 roku autorstwa Miesa van der Rohe oraz Glass House z 1949 roku autorstwa Phillipa Johnsona. Utalentowany architekt Invermark House został doceniony za swoją doskonałą pracę kilkadziesiąt lat temu i otrzymał nagrodę architektoniczną.

nowoczesny dom ze szklaną fasadą oświetlenie podwórka

W 2013 roku nieruchomość tę nabył dyrektor i architekt SAOTA Stefan Antoni. Oszklony dom na zielonym przedmieściu Kapsztadu Higgvale był już w tak kiepskim stanie, że bliski był rozbiórki. Walory architektoniczne domu docenił Antoni von SAOTA. Antoni poddał Invermark House gruntownemu remontowi, podczas którego wykonał całość prac z wielką dbałością o pierwotną strukturę posesji. Jego starania i znakomita praca zostały również nagrodzone nagrodą renomowanego Cape Institute for Architecture.

wnętrze nowoczesne szklane frontowe kominki białe meble

W ramach remontu piękny przeszklony dom otrzymał fascynujący widok na miasto i morze. Duże fronty okienne sprawiły również, że pomieszczenia są zalane światłem. Szklany front i koncepcja otwartego pomieszczenia pomagają stworzyć płynne przejście między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Basen został przeniesiony od strony góry, odwróconej od słońca, na front budynku. Zapewniło to między innymi większą prywatność. Na tyłach góry powstał nowy ogród. W ogrodzie znajduje się duży trawnik i piękne szpalery drzew. Dom Invermark jest w pełnej harmonii z otaczającą naturą.

szklana fasada część dzienna parkiet podłoga drewniany strop belki drewniane

Projekt wnętrz otrzymał współczesny wygląd dzięki koncepcji otwartego mieszkania i prostym, nowoczesnym meblom. Imponujący dom składa się z dwóch części dziennych, kuchni, sypialni oraz stylowej łazienki z owalną, wolnostojącą wanną. Z łazienki można podziwiać wspaniały widok na ogród. Garderoba pełni funkcję oddzielenia sypialni od łazienki. Całe wnętrze to udana i fantastycznie piękna kompozycja nowoczesnych mebli i akcentów, które zostały połączone z naturalnym materiałem drewna. Ten wymarzony dom emanuje szczególnym urokiem, którego nie można przeoczyć.

stół jadalny z litego drewna widok ogród trawnik drzewa

dom invermark ze szklaną sypialnią w ogrodzie od frontu

dom z przeszkloną frontową garderobą łazienka

łazienka wolnostojąca wanna invermark residence

część dzienna część wypoczynkowa garderoba garderoba neutralne odcienie

koncepcja otwartej przestrzeni sypialnia powierzchnia łazienka drewniany sufit

ogród trawnik drzewa ławka szklana fasada

schody na zewnątrz domu z jasnym frontem szklanym

góry przyroda na zewnątrz zazielenianie basenu

afryka południowa widok na morze góry natura basen prywatna rezydencja

ogród invermark rezydencja w zielonej okolicy pomnik

betonowa ściana wejściowa do garażu

dom plan piętra ze szklanym frontem invermark saota

* Możesz znaleźć więcej projektów SAOTA tutaj