Dom i ogród

Kwitnące rośliny wiszące do wiszących koszy – 10 pomysłów na wiszące rośliny

Wiszące rośliny do wieszania koszy lobelia-żółto-fioletowe-kwiaty

Kosze kwiatowe z pięknymi kolorowymi kwiatami są zawsze akcentem w aranżacji ogrodu, który przyciąga wzrok. Są świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych miłośników kwiatów, którzy mają mało czasu i miejsca w ogrodzie. Projektując kosz wiszący, należy wziąć pod uwagę odpowiedni rodzaj gleby, nawozy i ilość wody. Wybierz większą doniczkę, aby sadzić obok siebie różne kwiaty. Plastikowe kosze wiszące są bardzo tanie. Aby uzyskać naturalny wygląd, można połączyć wiszące rośliny z mchem torfowym. Niektóre kwiaty nadają się szczególnie do sadzenia w wiszącym koszu. Sprawdź to Wiszące rośliny do wieszania koszy i daj się zainspirować naszymi pomysłami projektowymi.

Odmiany wiszących roślin do wiszących koszy

Wiszące rośliny do wiszących koszy lobelia-liliowo-różowo-biało-bluemchen-Gartengestaltung

Lobelia erinus to wiosenna roślina o małych kwiatach przypominających małe motyle. Lobelia jest łatwa do sadzenia i potrzebuje chłodnej pogody. Gdy zrobi się cieplej, co 4 tygodnie dolewaj więcej wody i płynnego nawozu. Pod koniec czerwca lobelię trzeba zastąpić innymi kwiatami, które lubią ciepło.

Typowe rośliny wiszące do wiszących koszy

Wiszące rośliny do wiszących koszy pelagronia-różowo-niebiesko-biało-wisząca donica

Pelargonimus (zwany także geranimus) to typowa roślina wisząca. Niektóre gatunki mają liście wyrastające ku dołowi i nadają się szczególnie do wieszania w wiszących koszach.

Piękne pelagronie wiszą w wiszącym koszu

Wiszące rośliny do wieszania koszy pelargonia-czerwono-zielona

Pelagronie to rośliny wieloletnie, których kwiaty można podziwiać wiosną i latem. Zawieś wiszący kosz z pelagronami w słonecznym miejscu.

Przetargowy dzwonek (dzwonek)

Wiszące rośliny do wieszania koszy dzwonki-dzwonki-fioletowe-kwiaty

Jeśli chcesz stworzyć wiszący kosz w stylu wiejskim, wybierz delikatny dzwonek (dzwonek). Dzwonek to roślina wieloletnia, która kwitnie w czerwcu i lipcu.

Dzwonek może mieć różne kształty kwiatów

wiszące-rośliny-wiszące kosze-bluebells-campanula-białe-różowe-fioletowe-kwiaty

W niektórych regionach możesz cieszyć się dzwonkami do października. Kwiaty mogą być różowe, białe lub lawendowe. Kwiat cmpanuli potrzebuje dużo słońca.

Kolorowe magiczne dzwonki wiszą nad ogrodowym stołem

wiszące-rośliny-wiszące kosze-calibrachoa-magiczne dzwonki-żółty-różowy-liliowy

Magiczny dzwonek (Calibrachoa) to kolejna roślina, która doskonale nadaje się do sadzenia wiszących koszy. Ma wiele małych kwiatów, które mogą być różowe, żółte, białe, niebieskie lub czerwone.

Calibrachoa to rodzaj kwiatu, który jest bardzo łatwy w sadzeniu

wiszące-rośliny-wiszące kosze-calibrachoa-magiczne dzwonki-różowo-czerwone

Magiczny dzwon kwitnie od wiosny do zimy. Uwielbia światło słoneczne i dlatego idealnie nadaje się do powieszenia na balkonie lub tarasie. Kwiat potrzebuje dużo wody i gleby bogatej w składniki odżywcze.

Bluszcz (Hedera)

wiszące-rośliny-wiszące-kosze-hedera-bluszcz-zielone-liście

Jeśli chcesz stworzyć kosz wiszący na zimę, wybierz bluszcz (hedera). Bluszcz ma piękne, klapowane liście. Zawieś hederę w cieniu i pozwól glebie trochę wyschnąć przed ponownym podlaniem.

Mistyczny bluszcz jest idealny do ogrodów o mniejszym nasłonecznieniu

wiszące-rośliny-wiszące kosze-bluszcz-hedera-zielony-ogród-wiszące kosze-motyka

Egzotyczna orchidea rolnicza (Schizanthus)

wiszące-rośliny-wiszące kosze-schizanthus-kwiaty-szczelinowe-fioletowy-różowy-gleb-kwiaty

Jeśli chcesz stworzyć egzotyczny wiszący kosz, zapomnij o typowych wiszących roślinach, takich jak petunie i lobelia. Posadź doniczkę z rozdrobnionymi kwiatami. Wyglądają niecodziennie i na pewno przyciągną uwagę. Roślina znana jest pod nazwami storczyk chłopski i storczyk małego człowieka, nazwa łacińska to schizanthus.

Rozszczepione kwiaty rosną zaskakująco szybko

wiszące-rośliny-wiszące-kosze-schizanthus-kwiaty-szczelinowe-fioletowy-żel-biały-wiszące-kosze

Prawdopodobnie słyszałeś, że storczyki są trudne do sadzenia. Na szczęście, jeśli przestrzegasz kilku prostych zasad, to nie jest w porządku. Posadź kwiaty w suchej, nawożonej glebie. Potrzebują słońca rano i cienia po południu. Bardzo prawdopodobne, że kwiaty wyrosną na całym koszu i pod nim. Uważaj na mszyce na wiosnę.

Typowa roślina wisząca – petunia ogrodowa 

wiszące-rośliny-wiszące kosze-petunie-różowe-białe-liliowe-kwiaty

Petunia ogrodowa to kolejny rodzaj rośliny typowej do sadzenia wiszących koszy. Jeśli chodzi o petunie, do wyboru jest wiele kolorów i kształtów kwiatów. Ten rodzaj kwiatów jest łatwy w sadzeniu. Wystarczy dużo światła słonecznego i regularne podlewanie.

Nazwa petunii pochodzi od brazylijskiego słowa oznaczającego tytoń ze względu na podobieństwa między tymi dwiema roślinami

wiszące-rośliny-wiszące kosze-petunie-różowy-bidens-aurea-żółty

Niecierpek (pracowite wszy)

wiszące-rośliny-wiszące-kosze-ciężko pracujące-polary-niecierpek-różowe-kwiaty-zielone-wiszące-kosze

Jeśli Twój ogród lub balkon jest nieco zacieniony, możesz posadzić niecierpki w wiszących koszach. Pracowita Lieschen nawet w cieniu rozwija piękne, kolorowe kwiaty. Aby to zrobić, wybierz osuszoną glebę, która nie jest zbyt nawożona.

Pracowity kwiat Lieschen uprawiany jest od 1880 r.

wiszące-rośliny-wiszące kosze-ciężko pracujące-kłamstwa-niecierpek-czerwone-białe-różowe-kwiaty-niebieskie-wiszące kosze

Idealnym miejscem dla niecierpka jest słońce rano i zacienione popołudnie. Pamiętaj, że ciężko pracująca Lieschen może zostać uszkodzona przez mróz.

Fuksja

wiszące-rośliny-wiszące kosze-fuksja-różowo-liliowe-kwiaty-czarne-wiszące kosze

Fuksje odkryto w Ameryce Południowej i na Karaibach. Są bardzo popularnym rodzajem roślin balkonowych, które bardzo ładnie wyglądają w wiszącym koszu. Istnieje ponad 6000 różnych rodzajów fuksji. Podczas sadzenia ważna jest ilość światła słonecznego, a im silniejszy kolor kwiatów, tym bardziej słoneczne miejsce potrzebuje kwiat.

Fuksja to powszechnie stosowane rośliny ozdobne

wiszące-rośliny-wiszące kosze-fuksja-białe-różowe-kwiaty

Gleba nie musi być wilgotna, ale nie musi być podlewana, ponieważ korzenie mogą wtedy łatwo gnić. Nawozić glebę co dwa tygodnie i nigdy nie dopuścić do zamarznięcia roślin.