Dom i ogród

Elementy wodne w ogrodzie: płynne połączenie między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi

funkcje wodne ogród betonowy dom drewniane detale fasada szklana balustrada balkon

Nowoczesny dom z minimalistyczną fasadą wykonaną z betonu i szkła przyciąga uwagę w Bangkoku w Tajlandii – tzw. dom „wodospadowy”. Cechą szczególną współczesnej willi miejskiej jest wejście do domu. Fascynujące elementy wodne w ogrodzie w efektowny sposób witają gości i mieszkańców. Osobliwy wodospad tworzy również płynne połączenie między wnętrzem i zewnętrzem, a także między poszczególnymi obszarami (salonem i kuchnią z jadalnią) na parterze. Obficie przeszklona fasada pozwala na daleki widok. Lekko zaokrąglone kształty podwieszanego sufitu i różne elementy konstrukcyjne tworzą ekscytującą grę bezwarunkowej nowoczesności i natury. Przedstawiamy najnowszy projekt utalentowanych Architects 49 House Design Limited.

Gry wodne w ogrodzie – klasyczna fontanna ogrodowa jest interpretowana na nowo

fontanny w ogrodzie nowoczesny dom rodzinny

Na pierwszy rzut oka w tym minimalistycznym budynku nie widać nic szczególnego – ale po bliższym przyjrzeniu dom okazuje się cichym pięknem. Składa się z bryły budynku z płaskim dachem, która jest zorientowana wokół minimalistycznej fontanny ogrodowej na parterze. Nie tylko przyciąga wzrok, ale również sprawdza się jako funkcjonalny dodatek do nowego budynku – dzięki temu architekci znaleźli wystarczająco dużo miejsca na garaż i jednocześnie optymalnie wykorzystali dostępną przestrzeń mieszkalną. Fascynujące połączenie nowoczesnej estetyki i natury jest ostatecznym dowodem kreatywności biura architektonicznego.

Elementy wodne w ogrodzie – nowoczesny dom w Tajlandii

fontanny w ogrodzie szklana fasada salon parter

Absolutna atrakcja na zewnątrz – fontanna ogrodowa – znajduje się tuż przy wejściu do domu. Elementy wodne w ogrodzie wzbogacają przestrzeń zewnętrzną – podobnie jak przestronny taras są wyłożone ciemnym kamieniem. Czarujący kontrast między purystyczną bielą ścian a ciemną wykładziną podłogową po prostu nie może zniknąć. Sąsiadujący z nim przestronny salon jest odpowiednio wyposażony w wygodne siedziska w kolorze antracytu – w ten sposób łączy się granica między wnętrzem a zewnętrzem.

fontanny w ogrodzie nowoczesna jadalnia podwieszany sufit

Wodospady w ogrodzie można podziwiać również z kuchni z jadalnią. Schody łączą salon z kuchnią. Zostało wyposażone w nowoczesne, proste meble – pejzaż kuchenny wyróżnia się minimalistycznym wyglądem w bieli, uchwyty ze stali nierdzewnej i tylna ściana kuchni wykonana z naturalnego kamienia akcentują i nadają obiektowi szlachetnego charakteru. Wyspa kuchenna oferuje dodatkowe wsparcie i miejsce do przechowywania przypraw i przyborów kuchennych. Długi drewniany stół jadalny i tapicerowane krzesła w stylu skandynawskim zapewniają rodzinie i przyjaciołom wiele przyjemnych wieczorów przy gotowaniu. Mała sofa z pluszowym obiciem zaprasza na relaks po długim dniu pracy. Półki ścienne prezentują rodzinną kolekcję książek i uzupełniają meble.

jeść dna białe ściany stół jadalny salon

Kolorystyka została celowo utrzymana w prostocie – miękkie odcienie ziemi w połączeniu z różnymi odcieniami szarości odprężają oczy i tworzą przytulną atmosferę. Wybór materiałów – drewna, kamienia naturalnego i miękkich tekstyliów – sprawia, że ​​koncepcja jest jeszcze bardziej efektywna. Efektem końcowym jest dobra atmosfera. Po drugiej stronie pokoju kolejne schody prowadzą na piętro, gdzie znajdują się sypialnie i łazienki. Wszystkie sypialnie posiadają balkon ze szklanymi balustradami, dzięki czemu mieszkańcy mogą siedzieć tam rano i podziwiać ogród. Łazienki są, zazwyczaj minimalistyczne, utrzymane w czystości. Przestronna szklana kabina prysznicowa, wolnostojąca wanna i podwójna umywalka z szafką dolną uzupełniają ofertę meblową. Okna sięgające od podłogi do sufitu wpuszczają do środka dużo światła słonecznego i przekształcają łazienkę w oazę w środku wielkiego miasta. Jeśli chodzi o armaturę łazienkową to nic nie zostało oszczędzone – armaturę dostarczyły topowe marki w branży.

Wody w ogrodzie działają uspokajająco

oczka wodne wejście do domku ogrodowego nowoczesny design

Udowodniono naukowo, że odgłosy wody działają uspokajająco. Delikatnie chlupiąca woda spływająca po ścianie zapewnia relaksującą atmosferę na zewnątrz. To właściwy system dla dużego miasta, takiego jak Bangkok – stwarza iluzję, że siedzisz w środku lasu, obok strumienia. Idealny do nowoczesnej willi miejskiej, w której mieszkańcy mogą jednocześnie korzystać z zalet mieszkania w mieście i na wsi. Wysoka jakość wykonania gwarantuje trwałość projektu.

elementy wodne w ogrodzie narożnik sofa projektowanie wnętrz salon

Z salonu (służy również jako ogród zimowy) mieszkańcy mogą podziwiać elementy wodne, a także wysokie rodzime drzewa i runo we frontowym ogrodzie. Wysokie ogrodzenie ogrodowe chroni ogród i część mieszkalną przed wzrokiem ciekawskich i zapewnia niezbędną osłonę prywatności na przestronnym tarasie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić przyjemne dni na świeżym powietrzu.

fontanna ogród nowoczesne umeblowanie wejście efektowny salon

Dzięki kreatywnej koncepcji domu architekci optymalnie rozwiązali układ, aby mieszkańcy domu czuli się naprawdę komfortowo zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych.

Elementy wodne w domku ogrodowym łączą wnętrze na zewnątrz

funkcje wodne w szklanych drzwiach przesuwnych elewacji ogrodowej

fontanny w ogrodzie nowoczesna łazienka na parterze

elementy wodne w ogrodzie biała szklana balustrada elewacyjna

Elementy wodne w szklanych schodach elewacyjnych z drewna ogrodowego

funkcje wodne w szklanym balkonie balustrady ogrodowej;

Elementy wodne w żaluzjach ogrodowych dom betonowy dach płaski

funkcje wodne poręcz szklana ogrodowa podłoga drewniana białe ściany

elementy wodne w altance w drewnie

fontanny na schodach ogrodowych na zewnątrz czarnego kamienia

oczka wodne na trawniku w ogrodzie betonowy dach

elementy wodne w sypialni na drugim piętrze domku ogrodowego

elementy wodne w ogrodzie nowoczesna minimalistyczna architektura

wodospad w ogrodzie nowoczesna architektura szklana fasada

funkcje wodne domek ogrodowy struktura mieszkalna nowoczesna architektura duży ogród

Elementy wodne na kondygnacjach ogrodowych, widok z boku na dwa plany

elementy wodne w ogrodzie nowoczesny detal konstrukcyjny

elementy wodne w ogrodzie nowoczesny plan schodów

Elementy wodne w widoku bocznym rzutu domku ogrodowego

elementy wodne w ogrodzie plan domu plan domu

Elementy wodne w szczegółach planu ogrodu

plan gier wodnych w domu na drugim piętrze

betonowy dom woda przedstawia plan podłóg

Projekt autorstwa A49HD