DIY, WIDEO

Twórz ubranka dla Barbie i farbuj włosy – 11 projektów DIY

Zrób sobie ubrania Barbie z balonów

Stara Barbie twojej córki ma zmierzwione włosy, a ubrania są albo zgubione, albo podarte? Przedstawiamy Ci 11 projektów DIY, dzięki którym Twoja ulubiona lalka zabłyśnie w nowym blasku. Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić ubranka Barbie z balonów i wystylizować swoją ulubioną lalkę zgodnie z najnowszymi trendami mody. A jak wie każda kobieta – nowy wygląd wymaga nowego koloru włosów. Pokażemy Ci, jak najpierw wyprostować zmatowione włosy Barbie, a następnie wyczarować pasemka. Za pomocą barwnika spożywczego możesz nawet ufarbować całą grzywę swojej ulubionej lalki. Dzieci mogą oczywiście pomagać przy rękodziełach – instrukcje są bardzo proste. Najpierw proponujemy kilka pomysłów na ubrania, a potem kilka propozycji fryzur.

Zrób sobie ubrania Barbie: mini sukienka z balonu

Ubrania Barbie zrób sobie balony na suknie

Pierwsza instrukcja rękodzieła jest dość prosta. Do sukienki pokazanej powyżej będziesz potrzebować balonu i nożyczek. Pozwól dzieciom pomóc, np. mogą wybrać kolor balonów.

Zrób ubrania Barbie samodzielnie z balonikami, bez szycia

Po prostu odetnij balon na dole i na górze. Ubierz lalkę środkową częścią. Sukienka z odkrytymi ramionami dla lalki jest gotowa.

Zrób sobie ubrania Barbie: Top i spódnicę bez szycia

Zrób sobie ubrania Barbie z bluzki wyciętej balonem

Połącz szykowny strój z niebieską spódnicą i różowym topem. Dzięki temu wyglądowi Twoja lalka Barbie jest dobrze przygotowana na imprezę z przyjaciółmi. Do tego pomysłu na rękodzieło potrzebujesz dwóch balonów w ulubionych kolorach twojej córki i nożyczek.

Zrób sobie ubrania dla Barbie, wytnij balony ze skał

Zacznij od spódnicy. Najpierw wytnij szyjkę niebieskiego balonika. Ubierz wycięty detal jako mini spódniczkę. Następnie odetnij pozostałą część balonu w zygzakowaty kształt. Załóż drugi detal na pierwszy i spódnica jest gotowa. Wytnij trzy otwory na bluzkę w różowym baloniku. Dwa mniejsze otwory po obu stronach są przeznaczone na ramiona, otwór pośrodku przeznaczony jest na głowę.

Twórz ubrania Barbie samodzielnie – majsterkuj codzienny strój dla swojej ulubionej lalki

Ubrania Barbie zrób sobie spódniczkę

Z balonów można zrobić wiele codziennych strojów. W zasadzie obowiązuje zasada kciuka – wąska dolna część z otworem służy zwykle do robienia spódnic, a szersza górna – bluzki i topy. Puść wodze fantazji i wypróbuj różne kombinacje kolorów. Dzieci w wieku trzech lat i starsze mogą brać udział w rękodziełach.

Zrób sobie sportowe ubrania Barbie z gumowych rękawic

Ubrania Barbie zrób sobie gumowe rękawiczki, Pomysły na rękodzieło

Wyczaruj sportowe ubrania dla popularnej lalki Barbie z gumowej rękawiczki. Na przykład możesz zrobić top bez ramiączek i legginsy. Tak powstaje strój:

Zrób sobie ubrania Barbie Wytnij gumowe palce w rękawiczkach

Najpierw odetnij połowę środkowego i serdecznego palca. Następnie odetnij część rękawicy palcem wskazującym, środkowym, serdecznym i małym.

Zrób sobie ubrania Barbie Wytnij gumową rękawiczkę

Następnie załóż tę część tak, aby częściowo wycięty pierścień i środkowe palce służyły jako nogawki spodni. Teraz ostrożnie odetnij gotowe „spodnie” od reszty rękawicy.

Ubrania Barbie stwórz własne spodnie z gumowej rękawiczki

Możesz opcjonalnie związać dwa pozostałe palce (tj. palec wskazujący i mały palec) z przodu.

Ubrania Barbie zrób sobie spodnie gumową rękawiczkę

Zdjęcie powyżej pokazuje efekt końcowy – tak powinny wyglądać gotowe spodnie. Teraz wytnij pierścionek z palca kciuka – top bez ramiączek jest gotowy.

Zrób sobie ubrania Barbie: z gumowych rękawiczek zrób koszulę nocną

Zrób sobie ubrania Barbie, majsterkuj koszulę nocną

Kiedy Barbie idzie spać, absolutnie potrzebuje eleganckiej koszuli nocnej. Po prostu odetnij palec wskazujący, środkowy i serdeczny z gumowej rękawiczki, aby powstały trzy otwory. Dwa boczne otwory przeznaczone są na ramiona, środkowy otwór na głowę. Załóż lalkę i zawiąż kciuk małym palcem z tyłu w talii. kompletny!

Złóż sukienkę Barbie z serwetki

Barbie sukienka serwetka zrób sobie

Na swoją pierwszą randkę z Kenem Barbie absolutnie potrzebuje uroczej sukienki. Pokażemy Ci, jak zrobić zabawny wzór z papierowej serwetki. Do następnego pomysłu na rękodzieło będziesz potrzebować kwadratowej papierowej serwetki z motywami kwiatowymi zadrukowanymi po obu stronach i nitką do robienia na drutach.

Ubrania Barbie zrób sobie serwetkę do sukienki

Najpierw wytnij jeden róg serwetki. Następnie wyciąć jeszcze dwa otwory po obu stronach ok. 2 cm od tego narożnika. Zaokrąglony róg to właściwie otwór na szyję, pozostałe dwa – na ramiona. Załóż sukienkę z serwetką, złóż lewy i prawy bok do środka przodu, zwiąż je razem nitką do robienia na drutach.

Zrób sobie torebkę dla Barbie

Zrób sobie rzeczy z Barbie.Zrób sobie balon w torebce

Kiedy Barbie idzie na zakupy z przyjaciółmi, nosi szykowną torebkę. Pokażemy Ci, jak zrobić je z balonu. Potrzebujesz balon, nitkę (długość ok. 15 cm), nożyczki, grubą igłę.

Zrób sobie rzeczy Barbie Wytnij balon z torebki

Najpierw przeciąć balon w poprzek na pół. Wyrzuć połowę z otworem (zwaną szyjką). Na końcu drugiej połowy przebić igłą 8 mm dwa otwory. Odetnij 15 cm nici dziewiarskiej na uchwyt torby. Przeprowadź jeden koniec włóczki przez pierwszy otwór i zawiąż supełek z drugiej strony. Następnie przeprowadź jego drugi koniec przez drugi, przeciwległy otwór i również go zawiąż. Opcjonalnie można go naprawić pistoletem do klejenia na gorąco.

Stylizacja włosów Barbie – samodzielnie stwórz akcesoria

Akcesoria Barbie same tworzą wskazówki

Barbie ma długie włosy i uwielbia próbować nowych fryzur i nowych akcesoriów do włosów. Z elegancką opaską na głowę z dżetów z pewnością będzie gwiazdą w domu lalki. Do następnego pomysłu na rzemiosło będziesz potrzebować: plastikowy pierścień na szyjce plastikowej butelki, cyrkonie, pistolet do klejenia na gorąco, nożyczki.

Opaska Barbie samodzielnie tworzy pomysły na rękodzieło

Najpierw ostrożnie wyjmij plastikowy pierścień z plastikowej butelki, a następnie wytnij nożyczkami mały kawałek. W końcu pierścionek powinien teraz przypominać opaskę na głowę. Przymocuj cyrkonie u góry za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. zostaw do wyschnięcia.

Wyprostuj zmatowione włosy Barbie i napraw je płynem do zmiękczania tkanin

Pomysły na prostowanie włosów Barbie

Czy włosy Twojej lalki straciły blask? Czy są zmatowione, czy nie mogą już być stylizowane? Oto krótki przewodnik, jak wyprostować włosy Barbie. Potrzebna będzie miska i dwie-trzy krople płynu do płukania.

Wskazówki dotyczące prostowania włosów Barbie

Wystarczy napełnić miskę do połowy letnią wodą, dodać płyn do zmiękczania tkanin i powoli mieszać. Zanurz włosy lalki w wodzie i pozostaw na 5-10 minut. Następnie dokładnie przeczesz włosy. Możesz również spłukać włosy wodą.

Farbowanie włosów Barbie: instrukcje

Barbie farbowanie włosów pomysły na farbowanie żywności

Kiedy Barbie chce ufarbować włosy, idzie do fryzjera. Twoja córka może nadać Barbie nowy wygląd dzięki barwnikom spożywczym w letniej wodzie. Po prostu rozpuść barwnik spożywczy w wodzie. Zanurz włosy lalki w roztworze i pozostaw je w środku na 3-5 minut.

Barbie farba do farbowania żywności

Następnie osusz lalkę na serwetce i przeczesz włosy.

Kolorowanie włosów Barbie: samodzielnie stwórz pasemka

Balon do farbowania włosów Barbie

Małe dziewczynki szczególnie czekają na lalki z jasnymi włosami – pokażemy Ci, jak pokolorować pasemka. Potrzebujesz balonu, farby do włosów, szydełka, papierowej serwetki.

Instrukcja kolorowania pasm włosów Barbie

Przeczesz włosy Barbie. Przetnij balon w poprzek na pół i zrób 5-6 otworów w górnej połowie. Załóż balon jako czepek kąpielowy. Przeciągnij nitki przez otwory za pomocą szydełka. Umieść lalkę na serwetce lub na papierze kuchennym. Rozprowadź kolor włosów na pasmach włosów i pozwól mu zadziałać. Umyj włosy po czasie ekspozycji.

Opaska Barbie samodzielnie tworzy pomysły na rękodzieło