Uncategorized

Uzupełnianie detergentu: drogerie ze strategiami przyjaznymi dla środowiska

Ludzkość zbliża się do punktu, z którego nie ma powrotu, jeśli chodzi o ekologię, a uzupełniając detergenty możemy zrobić co w naszej mocy, aby chronić środowisko. Sadzenie drzew to świetne rozwiązanie, ale biorąc pod uwagę ogromną złożoność problemów środowiskowych, z którymi borykamy się jako gatunek, nie jest to całkowity wysiłek. Jednak w drogeriach pojawił się nowy, ekologiczny trend. Są to sprzedawcy detaliczni artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej, których celem jest zmniejszenie liczby jednorazowych plastikowych butelek. Odbywa się to poprzez ciągłe uzupełnianie przez klientów pojemników, które przynoszą do sklepu.

Uzupełnij kosmetyki lub środki czyszczące

Uzupełnij detergent z maszyny w aptece

Plastik wciąż stanowi duży problem. Produkcja wymaga nie tylko energii i innych zasobów, ale wiele z nich marnuje się w różnych naturalnych siedliskach na całym świecie. Istnieją dziesiątki inicjatyw w zakresie utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych, w tym dozownik detergentów, który zachęca do ponownego użycia plastikowych butelek. Ten typ stacji do napełniania stał się ostatnio bardzo popularny.

nowy trend w drogeryjnych detergentach i kosmetykach wielokrotnego napełniania

W lokalnej drogerii w Czechach znajduje się maszyna do uzupełniania pustych butelek po detergent i płyn do mycia naczyń. Klienci mogą używać maszyny do uzupełniania czystych pustych butelek, zamiast kupować za każdym razem nową plastikową butelkę. Drogerią jest niemiecka sieć Rossman. Połączyłeś siły z niemiecką firmą chemiczną i dóbr konsumpcyjnych Henkel, aby rozwiązać problem opakowań z tworzyw sztucznych jednorazowego użytku.

zrównoważona produkcja

zielone inicjatywy na rzecz utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych w drogerii w oceanach

Biorąc pod uwagę, że produkcja plastiku co roku sięga milionów, ponowne użycie plastikowego pojemnika raz zmniejszyłoby wpływ problemu o połowę. Podjęcie takiego kroku w kierunku produktów gospodarstwa domowego bez plastiku to pestka dla firm i ludzi.

„Wszyscy wiedzą, że plastik nie znika tak po prostu. Wszyscy jesteśmy coraz bardziej świadomi skutków naszych odpadów. Ale co możemy zrobić, aby pomóc? Zmniejszaj, używaj ponownie i uzupełniaj. “

uzupełnianie kosmetyków z opakowań ekologiczna alternatywa w drogeriach

Taką maszynę zainstalowano również w chorwackim mieście portowym Rijeka. Chodzi jednak o dystrybucję żywności. Wynalazca plastikowej torby powiedział kiedyś, że jego wynalazek jest przyjazną dla środowiska odpowiedzią na użycie papieru i bawełny. Jednak wiele osób stało się leniwe i w rezultacie prawie wszystkie plastikowe torby są ponownie używane rzadziej niż zalecane 131 razy. Zapewnienie możliwości ponownego użycia plastikowych butelek tak, aby można było jeździć tylko do sklepu, do którego i tak byś się udał, nie tylko zaoszczędzi Twoje pieniądze, ale także pomoże środowisku. Inne firmy również zaczynają pracować nad tym pomysłem.