Biżuteria

Zrób sam łańcuszek z chwostem – instrukcje i pomysły do ​​naśladowania

Łańcuszek z frędzlami-zrób-własne-pomysły-koraliki-biżuteria-zrób-zrób-to-sam!

Wszystkie dodatki i biżuteria są idealne na lato, ale także na słoneczne dni po nim. Idealnie komponują się z casualowym lookiem, a ich świeże kolory wprowadzają w dobry nastrój. Często są one również ozdobione kolorowymi koralikami, zawieszkami i innymi elementami artystycznymi. Frędzle są teraz modne i można je wykonać samodzielnie bez większego wysiłku. Kolczyki, bransoletki i łańcuszki z frędzlami to wyrazista biżuteria, którą możesz założyć nie tylko na festiwal, ale także na co dzień do codziennego stroju. Dowiedz się tutaj, jakie materiały są najlepsze do wykonania biżuterii z chwostem i jak samodzielnie wykonać ładny naszyjnik z chwostem.

Długi łańcuszek z frędzlami

łańcuszek-chwost-zrób-to-sam-chic-turkusowy-różowy-zrób-to-sam

Bransoletki lub łańcuszki z przynajmniej jednym zwisającym chwostem są w stanie urozmaicić każdy strój. W międzyczasie pojawiają się zdobione łańcuszki z frędzlami w najróżniejszych wariantach: z drewnianymi lub kamiennymi koralikami, wykonane z tkaniny lub o wyglądzie srebrnym, złotym lub mosiężnym. Łańcuchy są zwykle stosunkowo długie. W zależności od wzrostu zawieszka wisi pod klatką piersiową. Każdy może wykonać piękny naszyjnik z chwostem. Wybór materiałów zależy przede wszystkim od indywidualnego gustu, ale docelowo powinien pasować do ubioru.

Zrób sam łańcuch z chwostem – pomysły i wskazówki dotyczące tworzenia

Łańcuszek z chwostem-zrób-własne-pomysły-zrób-instrukcje-haft

Frędzle można wykorzystać do ozdabiania nie tylko łańcuszków, ale także kolczyków, szalików, a nawet sukienek. Są dostępne w szerokiej gamie wzorów, na przykład wykonane z nici welurowej, jedwabnej lub bawełnianej, również wykonane z włókien syntetycznych i w różnych rozmiarach. Frędzle można kupić gotowe, najlepiej zamówić online, ale można je też wykonać samemu. Działa to bez problemu, jeśli masz najbardziej potrzebne materiały. Frędzle bardzo dobrze komponują się ze złotem, różowym złotem czy srebrem, ale także z perłami z kamieni półszlachetnych wykonanych z turkusu, agatu czy ametystu. Orientalne motywy, takie jak wisiorki, takie jak ręka Fatimy czy węzeł tybetański, doskonale uzupełniają wygląd.

Łańcuszek z chwostem – zrób sam frędzle z nici do haftu

Łańcuszek z chwostem - instrukcje samodzielnego wykonania

Aby samemu wykonać frędzle, potrzebujesz przędzy dowolnego koloru, kawałka tektury i nożyczek. Najlepsza jest nić do haftu, ale jeśli zależy Ci na pięknym jedwabnym połysku, możesz również użyć jedwabnej nici. Najpierw tniesz tekturę tak, aby szerokość kawałka tektury odpowiadała pożądanemu rozmiarowi frędzla. Teraz jest zapakowany. Jeśli ma być wykonanych kilka frędzli, należy zwrócić uwagę, ile razy nić owinęła się wokół kartonu na pierwszym frędzle, aby uzyskać tę samą grubość na wszystkich pozostałych frędzlach. Zauważasz to jednak, gdy go wypróbowujesz. Gdy wokół pudełka będzie wystarczająca ilość nici, odetnij kolejną nitkę i przeciągnij ją przez górę frędzla i zawiąż ją bardzo mocno. Teraz wyjmujesz tekturę i przecinasz nawiniętą przędzę na dolnym końcu dokładnie pośrodku. Kolejną nicią zawiązujesz głowę i mocno ją ciągniesz. Pozostałe końce nici można po prostu wciągnąć do środka. W instrukcji wideo możesz dokładnie zobaczyć, jak wszystko działa.

Zrób sam naszyjnik boho z chwostem i drewnianymi koralikami

Łańcuszek z instrukcjami-zrób to sam-drewniane-koraliki-pomysł

W zależności od przypadku łańcuszek może być ozdobiony tylko jednym chwostem na środku lub kilkoma kolorowymi. Pokazujemy dwa warianty. Jeśli chcesz mieć długi łańcuszek, najlepiej przymocuj nieco większy frędzel na środku i pozwól mu wisieć. Kolorowe drewniane koraliki idealnie komponują się z kolorową nitką chwostu. Jeśli połączysz kolory dwóch elementów, otrzymasz świetny naszyjnik z chwostem, który przyciąga wzrok.

Zrób łańcuszek z chwostem z nici do haftu – Instrukcje

łańcuszek-chwost-zrób-to-sam-instrukcje-niciny-różowy

Jeśli chwost ma pełnić funkcję jedynego elementu dekoracyjnego, warto zaprojektować go w wyrazistym kolorze, np. różowym, turkusowym, pomarańczowym lub czerwonym. zrób to albo przesadzaj. Aby przymocować frędzle i inne elementy do łańcuszka, najlepiej użyć oczek lub skaczących kółeczek w kolorze srebrnym lub złotym według uznania.

Łańcuszek z frędzlami do czego wygląda?

łańcuszek-chwost-zrób-to-sam-ombre-haft-nić-zrób-zrób-to-sam

Kolorowe frędzle przywołują hippisowski styl, dlatego doskonale uzupełniają każdą stylizację w stylu boho z motywami etnicznymi, paisley czy kwiatowymi. Dodatkowo łańcuszek z chwostem urozmaica zwykłe lub proste ubrania i natychmiast wyczarowuje wesoły wygląd. Dużym trendem, który idealnie nadaje się również na długi naszyjnik z chwostem, jest warstwowanie biżuterii. Jednocześnie noszonych jest wiele łańcuszków o różnych długościach i materiałach. Aby wygląd odniósł sukces, powinieneś znaleźć równowagę między filigranowymi kombinacjami partnerów a innymi uderzającymi modelami.

Łańcuszek z frędzlami – uzyskaj efekt ombré

łańcuszek-chwost-zrób-to-sam-nitka-ombre-chwosty

Jeśli podoba Ci się kolorowy i naprawdę efektowny, możesz zrobić świetny naszyjnik z kilkoma chwostami. W tym celu zalecamy skoordynowanie kolorów i harmonijne ich łączenie. Używając różnych odcieni z tej samej rodziny kolorów, możesz uzyskać modne efekty ombré, które idealnie pasują do stylu boho.

Łańcuszek z frędzlami – wariant z frędzlami

łańcuszek-chwost-zrób to sam-sznurek-frędzle-instrukcje

Jeśli chcesz mieć większe frędzle, możesz je ozdobić wstążką z frędzlami lub frędzlami lub frędzlami tanecznymi. Jest to dostępne na metry w różnych wersjach. Do tworzenia biżuterii należy wybrać szlachetny materiał w pięknym kolorze. Do podstawy łańcuszka można użyć haftu lub nici szydełkowej w dowolnym kolorze. Wymagany jest również przezroczysty uniwersalny klej.

Zrób długi łańcuszek z frędzlami – instrukcje

łańcuszek-chwost-zrób-to-sam-materiały-pomysł-frędzle

Najpierw tkasz prosty przewód z nici szydełkowej. Frędzle zostaną później przymocowane z obu stron tego łańcuszka, więc należy odpowiednio określić długość łańcuszka. Wstążka z frędzlami jest przecięta w taki sposób, że powstają dwa identyczne frędzle, ale są one również wystarczająco duże, aby łańcuszek wyglądał ładnie.

łańcuszek-chwost-zrób to sam-sznurek-frędzle

Teraz bierzesz jeden koniec kabla i mocujesz go klejem na początku jednego kawałka taśmy z frędzlami. Następnie zwijasz całą taśmę z frędzlami wokół końca sznurka i przyklejasz ją na miejscu. Robisz to na podanych końcach kabla i starasz się, aby dwie główki z frędzlami były schludne. Gdy klej wyschnie, bierzesz szydełkową nitkę i owijasz ją wokół główki frędzla tak, aby obszar do obszycia na frędzle był zakryty i frędzle w końcu wyglądały ładnie.

łańcuszek-chwost-zrób to sam-pomysł-frędzle-sznurek-turkusowy-różowy

Na koniec możesz starannie przyciąć frędzle frędzli, aby wszystkie były tej samej długości. Małe elementy, takie jak rocaille, można przymocować do poszczególnych frędzli jako piękne detale.

łańcuszek-chwost-zrób-to-sam-turkusowy-różowy-instrukcje

Łańcuszek z chwostem naprawdę sprawdza się, gdy jest gustownie połączony z ubraniem. Aby uzyskać stylowy wygląd, najlepiej wybrać element garderoby, który przyciąga wzrok wyrazistym wzorem lub motywem. Dodatkowo nosisz prosty i wygodny T-shirt lub top. Kolory akcentujące ubrania powinny docelowo znaleźć się w łańcuchu.