Architektura krajobrazu

Tworzenie kompostu – jak dobrze wykorzystać odpady roślinne

Rodzina odpowiednio kompostuje sadzenie wiosennych kwiatów

W kwietniu, gdy śnieg już stopniał i w ogrodzie jest trochę suchej ziemi i gruzu, ogrodnicy zaczynają sprzątać teren ogrodu. Teraz zbierasz opadłe liście, ścinasz suche pnie i gałązki i zwykle je palisz. Tak, ale to całkowicie bezpłatne. Możesz sam użyć tych skrawków warzyw Utwórz kompost, który jest doskonałym organicznym wzmacniaczem gleby.

Tworzenie kompostu – szybki przewodnik

wskazówki dotyczące kompostowania instrukcja roślina odpad kompostowy

Jak możesz właściwie? Utwórz kompost? Wyjaśnimy ci to bardzo krótko: Twarde i grube gałęzie należy najpierw połamać na małe kawałki i umieścić na dnie dołka lub skrzynki na kwiaty, w której chcesz przechowywać kompost. Następnie warstwami układane są różne śmieci z ogrodu, ścinki trawy, gnojowica, obornik z kurczaka, śmieci kuchenne. Ostrożność! Do resztek kompostu prosimy nie wkładać resztek chorych roślin, węgla, kości, tektury ani ziemi.

Tworzenie kompostu – co należy do kompostu, a co nie?

jakie rośliny zawierają zielone liście w środku

Korzenie i nasiona, kocie i psie odchody oraz liście gniją dłużej i wymagają wysokich temperatur, dlatego lepiej zbierać je gdzie indziej. Przykryj garnek lub pojemnik, w którym znajduje się kompost pokrywką lub plastikiem i podlewaj go przy suchej pogodzie, aby był cały czas wilgotny. Pod koniec sezonu lub w przyszłym roku będziesz miał dobry materiał do nakarmienia i ściółkowania roślin. Skąd pomysł na zrobienie własnego kompostu??

Rodzinne ogrodnictwo to świetna zabawa – wykorzystaj odpady roślinne do kompostowania

Kompost roślinny Porady i wskazówki na lato

Liście i zielone liście należą do pryzmy kompostowej

Kwiaty tworzą rośliny kompostowe doniczki