Architektura krajobrazu

100 pomysłów na projekt ogrodu – nowoczesny design na zewnątrz

Nowoczesny projekt ogrodu staje się coraz bardziej ulubieńcem ogrodników-amatorów. Nic dziwnego, prosty ogród jest łatwy w pielęgnacji, schludny i jednocześnie relaksujący. Szeroka gama elementów i materiałów może być wykorzystana do realizacji nowoczesnych pomysłów na projektowanie ogrodów. W zasadzie nie ma ograniczeń. To po prostu musi być proste i nieskomplikowane. Możesz użyć drewna lub stali, aluminium lub tworzywa sztucznego do mebli ogrodowych, do nowoczesnych pergoli lub do tworzenia elementów dekoracyjnych. Rośliny zimozielone, takie jak bukszpan, trawy ozdobne i rośliny okrywowe, są również bardzo popularne i są symbolem nowoczesnych i minimalistycznych projektów zewnętrznych i dlatego można je łączyć ze sobą oraz z niektórymi kwitnącymi okazami według uznania.

Pomysły i wskazówki dotyczące projektowania ogrodu

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-łóżka-trawy-ścieżki-ogrodowe-projektowanie-wiader

Niezależnie od tego, czy w małym czy dużym ogrodzie, na zboczu wzgórza czy na płaskiej powierzchni, zawsze można znaleźć nowoczesne pomysły na projektowanie ogrodu i stworzyć idealną atmosferę, aby móc naprawdę odpocząć po stresującym dniu w pracy. Znajdź inspirujące obrazy i pomysły na projekt ogrodu, które możesz wykorzystać we własnym projekcie ogrodu, aby stworzyć teksturę i komfort w poniższych 100 przykładach.

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-ochrona-prywatności-deco-corten-stal-beton-woda-fontanna

Istnieje wiele ładnych elementów dekoracyjnych do ogrodów i krajobrazu. Panele ze stali Corten to tylko jeden z wielu wariantów, które świetnie prezentują się w nowoczesnym designie.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-wodne-dekoracje-kamienie-bukszpan-kule

Jeśli szukasz atrakcyjnych pomysłów na projekt ogrodu, warto pomyśleć również o wodzie jako elemencie. Oczko wodne w dowolnym kształcie ogromnie wzbogaca teren zewnętrzny.

Stwórz ścieżkę ogrodową z 6 różnymi instrukcjami

Trawy w ogrodzie – 100 pomysłów na projekt nadaje starym trawnikom nowy charakter

Ogrodnictwo i architektura krajobrazu – nowoczesne & naturalne pomysły projektowe

pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-taras-ogrodowy oczka wodne-geometria-projekt-ścieżki-ogrodowe-drewno

Stawy jako pomysły na projekt ogrodu są nowoczesne, gdy mają kształt geometryczny, a nie naturalny i nieregularny. Czyli kwadraty, prostokąty, a nawet trójkąty są świetne.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-staw-drewno-ścieżki-ogrodowe-żywopłot

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-miejsce do siedzenia-ogród-kominek-stal nierdzewna-naturalna-ochrona prywatności

Powyższe pomysły na ogród są również nowoczesne. Różne materiały, takie jak stal Corten, aluminium i drewno, zostały połączone, aby stworzyć miejsce do siedzenia bezpośrednio przed wysokim żywopłotem.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-pomysły-na-baseny-rośliny-ozdobne-trawy

Inspirujące obrazy pomogą Ci szybko znaleźć odpowiednie pomysły na Twój teren na zewnątrz. Zainspiruj się roślinami, dekoracjami i innymi rzeczami.

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-bez-trawnika-ogród-staw-lilie-ławkowe-beton

W dzisiejszych czasach nie brakuje również nowoczesnych pomysłów na łóżka ogrodowe. Tutaj również słowo kluczowe jest geometryczne. Rośliny rabatowe można z kolei sadzić dokładnie lub w pomieszany sposób.

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-donice-drzewa-płyty betonowe-rośliny żywopłotowe

Zimozielone rośliny i trawy zdobią ten mały ogród i są szczególnie efektowne dzięki wielkoformatowym szarym płytkom. Wysokie rośliny to praktyczne przegrody na zewnątrz.

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-minimalistyczny-trawnik-woda-biały-taras

Jeśli chcesz wykorzystać kontrastujące kolory jako pomysły na projekt ogrodu, odpowiednie są nie tylko szare i zielone, ale także białe i zielone. Biały kolor tworzy szczególnie elegancki wygląd.

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-minimalistyczne-krawniki-ławki-betonowe-ekrany prywatności

Nie zawsze trzeba wybierać bujną roślinność. Proste trawniki z kilkoma akcentowanymi łóżkami przed parawanami i płotami są również bardzo atrakcyjne i stylowe.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-japoński-klon-taras-projektowanie-kamienie-płytki-bambus

Możesz zapewnić kolor w nowoczesnym aranżacji ogrodu za pomocą drewna i kolorowych drzew liściastych. To szybko da ci pewną przytulną atmosferę. Egzotyczne rośliny, takie jak japoński klon i bambus, tworzą jednocześnie teksturę i kolor.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-inspiracje-proste-projektowanie-kulka-dekoracja-metal

Nagłe przejście z trawnika do wody bez wątpienia przyciąga wzrok, co dodatkowo podkreślają ozdobne kule. Połącz naturalne i sztuczne elementy.

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-zbocze-ściany oporowe-wodospad-taras-nowoczesne-meble ogrodowe

Ściany oporowe można wykorzystać do budowy. Twórz podniesione rabaty w formie tarasów o różnych wysokościach i integruj elementy wodne, takie jak wodospad lub skrzynki na kwiaty.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-krzaki-bukszpan-stal-białe-perforowane-dekoracje

Szukasz pomysłów na kwietniki? Tutaj jest duży wybór. Użyj zielonych i zimozielonych roślin i najlepiej kwiatów w jednolitym, białym kolorze. Bukszpan można podkreślić ekstrawaganckim topiary.

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-fontanny-staw-ochrona-prywatności-żywopłot-kamień-ściana-stoczki

Każdy, kto decyduje się na oczka wodne jako pomysły na projekt ogrodu, niekoniecznie musi je wbijać w ziemię. Tak wysokie stawy to również świetny pomysł i szybko stają się atrakcją ogrodu.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-obrzeża-łóżko-corten-stal-szary-kamyki

Preferowane są łóżka proste. Wyznaczenie trawnika lub tarasu można wykonać piękną obwódką. Stal Corten jest szczególnie efektowna pod względem koloru.

Pomysły na projekt ogrodu ze żwirem i kamieniami

Pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-żwir-szary-miejsce do siedzenia-miska ogniowa-stal corten

Pomysły na żwir do projektowania ogrodu ze zdjęciami można również znaleźć w obfitości. Dzieje się tak dlatego, że żwir dekoracyjny w różnych kolorach to typowy element wystroju nowoczesnych ogrodów.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-łatwy-do-pielęgnacji-ogród-bez-trawnika-dekoracyjny-żwir-dekoracja-symetryczna-ścieżka-ogrodowa

Dlatego wykorzystaj materiał do różnych pomysłów na projekt ogrodu i przeprojektowanie. Nowoczesne płyty kamienne często układa się na środku obszarów żwirowych w celu uzyskania stabilnej ścieżki ogrodowej.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-projekt-naturalny-projekt-misa-ognisko-żwir

Jeśli chcesz zrealizować pomysły na projekt ogrodu za pomocą kamieni, nie używaj tylko żwiru, jak chcesz, ale także połącz materiał z naturalnym kamieniem na tarasy lub inne miejsca do siedzenia.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-monochromatyczne-minimalistyczne-szare-kroki-kamyki-betonowe

Ten monochromatyczny projekt przeciwstawia się minimalizmowi. Zamiast klombów zaprojektowano grządki żwirowe bez roślin i tylko dwa wiadra z kwiatami ustawiono jako dekoracje patio.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-taras rozgraniczenie-kamienie-pergola-leżanka

Kamienie to także wspaniałe wytyczenie tarasu, które mimo naturalności nie zaburza nowoczesnego klimatu ogrodu. Świetne pomysły na projekt ogrodu z kamieniami, prawda??

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-ogród-bez-żywopłotów-trawników-inspiracja

W tym pięknym przykładzie widać mieszankę kwadratów. Są one zaprojektowane nie tylko z łóżkami, ale także z idealnie przyciętymi żywopłotami, stolikami i płytkami jako podłogami.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-drzewa-rośliny-odcień-kamień-naturalny-płyty-beżowo-szary

Żwir niekoniecznie musi być używany na dużej powierzchni. Mniejsze akcenty, takie jak łóżka żwirowe lub tym podobne, to również wspaniały sposób na wdrożenie nowoczesnych pomysłów na projektowanie ogrodów.

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-ozdobne żwirowo-szare-donice-okrywowe-sadzenie-drzewa

Użyj wysokości do mniejszych obszarów zewnętrznych i zaprojektuj różne poziomy. Na przykład zacznij od nawierzchni żwirowej i zbuduj nieco wyższy taras otoczony podniesionymi łóżkami.

Pomysły na projekt ogrodu na zboczu wzgórza

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-na-skarpie-sadzenie-łóżka-tworzenie-krzaków-krzaków-kwiatów

Ogród na zboczu wzgórza nie powinien być postrzegany jako problem. Daje możliwość stworzenia ciekawych tarasów bez inwestowania dużych pieniędzy w dodatkową glebę do wykopu.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-schody-pływające-inspiracje-projektowanie-schodów-betonowych

W przypadku skarpy teren ogrodu można również oddzielić od tarasu, po prostu budując taras wyżej. Wtedy również uzyskasz świetny przegląd ogrodu.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-skarpy-taras-box-drzewo-czerwone-krzaki

Podwyższony taras otoczony jest różnego rodzaju roślinami. Dotyczy to nie tylko zimozielonych roślin i żywopłotów, ale także czerwonych traw i pnączy.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-zbocze-taras-łóżka-czarne-ściany oporowe

Ten nowoczesny ogród zaprojektowano również z murkami oporowymi, które również są w kolorze czarnym i podkreślają powstałe w ten sposób rabaty z trawą i lawendą.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-wzgórze-pomysł-basen-mała-kamienna-ściana oporowa

Możesz również zaprojektować nowoczesny ogród z płyt z kamienia naturalnego. Po prostu zrównoważ nieregularny kształt kamieni prostymi i prostymi elementami.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-nachylenie-inspiracja-gabiony-ściana-schodnia-basen

Doskonałymi pomysłami na aranżację ogrodu ze spadkiem są również gabiony, które stanowią wspaniałą dekoracyjną ścianę oporową i podkreślają nowoczesny charakter ogrodu.

Pomysły na ogród dla małych ogrodów

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-mały-teren-ogrodowy-kwiaty-prywatność-huśtawka-ekran

Małe ogrody wydają się bardziej przestronne dzięki nowoczesnemu wzornictwu, ponieważ zazwyczaj nie są przesadnie obsadzone i pokryte dekoracjami. Jeśli jest mało miejsca, nowoczesny design to bardzo dobry wybór.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-mały-ogrodowy-klinkier-leżaki-mini-staw

Tworząc ogród, zaplanuj nasłonecznione miejsce na wygodne leżaki, abyś mógł w pełni cieszyć się ciepłymi popołudniami na świeżym powietrzu. Weź również pod uwagę filtr przeciwsłoneczny.

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-mały-ogród-pomysł-oryginalna-pościel-fugi

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-małe-ogrody-projekt-prywatność-ogrodzenie-drewno

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-małe-łóżka-inspiracje-kwadraty-czarne-meble-ogrodowe

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-małe-ogrody-tworzenie-ławki-ogrodowe-lite-drewno-listwy-ochrona prywatności

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-mały-strefa zewnętrzna-ścieżka ogrodowa-ukośna-drewno-miejsce do siedzenia

Pomysły na projekt ogrodu z basenem

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-okrywowe-trawy ozdobne-wymiana trawnika-jasne-płytki

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-relaksacyjne-krzesła-plastikowe-idylliczne-ogrody

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesna-kostka-drewno-taras-szezlong-basen-krawędź-ozdobne trawy

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-szare-podłogi-kwiaty-rośliny-skrzynki

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-ściana-ogrodu-wodospad-trawy-basen-turkus

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-sielsko-sadzenie-basen-schody

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-oświetlenie-teren-zewnętrzny-stymulacja-ławka-drzewo-basen

pomysły na projekt ogrodu nowoczesny-trawa-drewno-taras-basen-nieskończoność-kamienna ściana

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-romantyczne-projektowanie-ścieżki-żwirowe-kwietniki-krzaki

Pomysły na projekt ogrodu i tarasu

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-drewniane-meble-ławka-biała-tapicerka-kominek-trawy ozdobne

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-okrągłe-łóżko-taras-trawy-krzewy-krzaki-żwir

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-bujne-nasadzenia-metal-pergola-stalowa-czarna-mozaika

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-projektowanie-tarasu-inspiracja-pergola-deco idea

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-taras-przykłady-zadaszeń-biały-stół-jadalny-na zewnątrz

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-dom-taras-monochromatyczne-projektowanie-lampy-kwiaty

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-jasne-rattanowe-meble-beżowe-ścienne-akcentujące-metalowe-ochrona-prywatności-drewniane listwy

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-pergola-czarne-elementy-ogrodowe-kwiaty-minimalistyczne

Pomysły na oświetlenie

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-lampy-ogrodowe-łóżka-oświetlenie-żywopłot-lawenda

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-oświetlenie-ogrodu-rośliny-rama-dekoracja-prosta

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-trawniki-akcenty-płytki-basen-oświetlenie-dom

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-małe-rośliny-małe-pieniądze-minimalistyczne-meble

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-schodki-oświetlenie-dekoracyjne-ściany-małe-łóżka

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-oświetlenie-drzewa-płytki-duży format

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-oświetlenie-pergola-wisteria-szopa

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-pergola-dach-światła-efekty-na zewnątrz

Ogród bez trawnika

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-wyposażenie-zewnętrzne-sadzenie-zadaszenia-rośliny wspinaczkowe

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-łatwe-pielęgnacje-dekoracyjne-żwirowe-białe-wodne-design

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-ekonomiczne-nasadzenie-umeblowanie-ogrodu

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-bez-trawnika-piękne-ogrody-podniesione-łóżka-akcenty

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-inspirujące-zdjęcia-proste-sadzenie

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-elementy-drewniane-wysoka-trawa

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-podnoszone łóżka-drewno-bez-trawnika-mały-ogród

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-podniesione łóżka-przegrody-pokojowe-mała-strefa zewnętrzna-chic

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-mały-taras-nawierzchnia-drewniana-ławki-pionowy-ogród

Bardziej nowoczesne ogrody

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-drzewa ozdobne-rośliny pnące-salon-komfort

pomysły na projekt ogrodu nowoczesne-dekoracje-belki-wysokie-żywopłoty-mini-łóżka

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-małe-pieniądze-zielone-rośliny-drzewa

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-podwórko-schodki-stwórz-pomysły-ogrodowe

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-odskocznia-deco-ścieżka-ogrodowa-pielęgnacja-trawnika na wysoki połysk

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-schody-kamienne-zewnętrzne-betonowe wiadro

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-taras-inspiracja-l-kształt-nasadzenie-stawu

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-staw-basen-prostszy-trawnik-łatwą-pielęgnację

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-miejsce-wypoczynkowe-rattanowe-parasole-luksusowe

pomysły-projektowanie ogrodu-nowoczesne-basen-pomysł-jadalnia-rośliny żywopłotowe

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-pływanie-drzewa-rośliny-krzewy

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-proste-minimalistyczne-sztuczna-trawka-białe-kamienne-płytki

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-proste-sadzenie-żywopłoty-akcenty-stół jadalny-basen-przesuwne okna

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-proste-nawierzchnie-szare-bonsai

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-drzewa-kolumnowe-rośliny-traw

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesna-pergola-biała-bar-podniesione łóżka-zimozielone-rośliny

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-lampy-drzewa-kulki-bukszpan-cut

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-ścieżka-ogrodowa-staw-lilie wodne-kwitnące-krzewy

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-płytki-ogrodowe-kamień-bauhaus-oczko wodne

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-ogrody-rośliny-siedzisko-na zewnątrz-strefa

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-egzotyczny-taras-palmy-szezlong-relaks

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-fronty-okienne-sadzenie-łóżka-żwirowe-taras-ogród oczko wodne

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-ogród-tworzenie-sugestie-wiadra-czerwony

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-okrywowe-zielone-ogrody-srebrne-liście

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesne-skrzynki-kwiaty-białe-betonowe-podnoszone-łóżka-tworzenie

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-beton-materiał-wyposażenie-woda-kominek

pomysły-projektowanie-ogrodu-nowoczesny-podniesiony-trawnik-corten-stalowy-obramowanie-łóżka

pomysły na projekt ogrodu trawnik-taras-rattan-meble