Architektura, domy marzeń

Dom na wzgórzu – minimalistyczny projekt z Seattle

nowoczesna minimalistyczna architektura - dom na wzgórzu

Fred Bassetti jest uważany za wzór dla architektów w Seattle. Jego pomysły wpłynęły na projekt panoramy Seattle i północno-zachodnich miast w Stanach Zjednoczonych. W 1853 roku przeniósł się do Seattle, gdzie gospodarka rozwijała się dzięki górnictwu i rybołówstwu. Pod koniec lat 90. XIX wieku Seattle gwałtownie rosło w wyniku gorączki złota na Alasce, a architektura miasta zmieniała się bardzo szybko. Smith Tower, wybudowany w 1914 roku za 1 000 000 $ (wówczas fortunę), był wskaźnikiem wzrostu.

Dom na wzgórzu

nowoczesna minimalistyczna architektura - fasada z przodu

Fred Bassetti zaczął projektować swoje projekty pod koniec lat 40. XX wieku. W ten sposób znacząco przyczynił się do rozwoju nowoczesnej architektury na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku przy ul. W rzeczywistości większość najbardziej znanych budynków w Seattle jest pod wpływem jego pracy – Federal Building, Forest Park Zoo, Key Tower i Pike Place Mark.

Jeden z pierwszych budynków, wybudowany w 1962 roku, został niedawno odnowiony przez firmę Chadbourne + Doss Architects. Jej twórczość uosabia fascynację codziennością pełną kontrastów – wewnątrz / na zewnątrz, publicznym / prywatnym, technologią / naturą. Dom na wyspie Mercer w Waszyngtonie wkomponowuje w konstrukcję skarpę. Wnętrze domu pokryte stalą zapewnia przytulną atmosferę dla całej rodziny. Dom otacza aluminiowa krata, na zewnątrz taras i leżaki zapraszają na zewnątrz.

minimalistyczny projekt z Seattle

minimalistyczny projekt z Seattle

Betonowe ściany domu zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom. Drzwi obrotowe. Ten w aranżacji wnętrz tego architektura nowoczesna Zastosowane materiały wydają się szorstkie, a duże przeszklenia pogłębiają połączenie między wnętrzem a zewnętrzem. Otwarta przestrzeń dzienna zdecydowanie zachęca do socjalizacji i interakcji w dużych przestrzeniach mieszkalnych.Przestrzeń łazienkowa jest jasna, elegancka i bezproblemowa.

minimalistyczna architektura - wnętrze