Styl życia

Oszczędność pieniędzy podczas przeprowadzki – 7 wskazówek dotyczących niedrogiego przeprowadzki

Oszczędność pieniędzy podczas przeprowadzki - koszty-w-domu-nowe-drzwi

Przeprowadzka oznacza nowy początek w życiu i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. W rzeczywistości jednak zmiany miejsca zamieszkania czy miasta nie postrzega się jako czasu spokojnego. Ponieważ przeprowadzka jest kłopotliwa i czasochłonna w organizacji, a także może stać się kosztowną sprawą. Dobrze przemyślane wstępne planowanie może oszczędzić nerwów i dużo pieniędzy.

1. Oszczędzaj pieniądze, szukając mieszkania

Oszczędzaj pieniądze -przeprowadzka-koszty-przeprowadzka-domu-mieszkania

W większości przypadków szukanie mieszkania jest najbardziej skomplikowanym procesem przy przeprowadzce. Uzyskanie idealnego mieszkania w najlepszej cenie nie jest łatwym zadaniem i często płacisz więcej, niż chcesz. Oszczędzasz cenny czas i dodatkowe koszty, unikając zbędnych wizyt. Tak więc w przypadku nieruchomości bez zdjęć lub jeśli miesięczne koszty dodatkowe są bardzo niskie, należy zachować ostrożność. Możesz wynająć pośrednika w poszukiwaniu mieszkania, a za jego usługi pobierana jest prowizja. We wszystkich innych przypadkach właściciel jest klientem i jako taki płaci prowizję maklerską. W praktyce niestety zawsze zdarzają się dostawcy nieruchomości, którzy namawiają najemcę do podpisania kolejnego podpisu, co zobowiązuje go do zapłaty prowizji. Ale to jest nielegalne, raporty Welt.de.

2. Oszczędzaj pieniądze z firmą spedycyjną – porównaj firmy przeprowadzkowe

Oszczędzaj pieniądze -przeprowadzki-koszty-przeprowadzki-przeprowadzki-firmy-dostawca usług przeprowadzki

Wiążąca wycena Twojej przeprowadzki może również obejmować pakowanie, załadunek i rozpakowanie. Oznacza to, że przeprowadzka jest szybsza, a usługi kurierskie ostatecznie obniżają koszty. Zapytanie online jest bezpłatne i zajmuje kilka minut, aby uzyskać dokładny przegląd dostępnych dostawców i ich ofert. Ponadto każdy ruch jest z niezawodni dostawcy usług przeprowadzkowych, tacy jak Move24 automatycznie ubezpieczone, aby wszelkie szkody zostały pokryte.

3. Właściwe planowanie może zaoszczędzić pieniądze

Większość ludzi zwykle wybiera pierwszy dzień miesiąca na datę przeprowadzki, więc przeprowadzka do 6 dnia miesiąca często kosztuje więcej. Aby zaoszczędzić pieniądze, wybierz tańszą datę przeprowadzki między 6 a 13 a 18 a 24 dniem i zarezerwuj ją w odpowiednim czasie.

4. Najprostszy sposób oszczędzania pieniędzy – odłóż

zapisz-pieniądze-przenieś-usuń-koszty-stare-rzeczy

Mniej na transport oznacza oszczędności podczas przeprowadzki. Potraktuj to jako okazję, aby trochę zminimalizować swój dobytek i uwolnić się od skażonych miejsc. Dobrze utrzymane rzeczy, których nie chcesz zatrzymać, możesz sprzedać za dobre pieniądze w Internecie lub na pchlim targu.

5. Oszczędzaj na kosztach remontu

oszczędność-przeprowadzki-kosztów-remontów-rzemieślników-sugestia

Jeśli stare lub nowe mieszkanie wymaga remontu, koniecznie zamów rzemieślnika z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przy wprowadzaniu się do nowego mieszkania wskazane jest sporządzenie pisemnego protokołu przekazania mieszkania. W razie wątpliwości zrób zdjęcia i zwróć uwagę, że najemca może lub musi dokonać kosmetycznych napraw i renowacji, jeśli jest to wyraźnie określone w umowie najmu.

6. Odlicz koszty przeprowadzki przy następnym zeznaniu podatkowym i zaoszczędź pieniądze

Oszczędność-pieniądze-przenoszenie-obliczanie-kosztów-obliczanie-kalkulator

Jeśli przeprowadzasz się z powodów zawodowych, ale także w szczególnych przypadkach w przypadku przeprowadzki prywatnej, część kosztów można odliczyć od podatku. Przeglądanie wycieczek w poszukiwaniu zakwaterowania, opłaty maklerskie i spedycja są warunkowo odliczenie od podatku. Dlaczego warto starannie przechowywać wszystkie faktury i dowody wydatków oraz przedstawić je wraz z kolejnym zeznaniem podatkowym?.

7. Oszczędź na kosztach stałych w nowym mieszkaniu

Należy wziąć pod uwagę nie tylko czynsz, ale także inne miesięczne koszty stałe, które się z nim wiążą. Jedną z opcji oszczędności, która zwykle jest ignorowana, jest wybór dostawcy energii elektrycznej w nowym mieszkaniu. Porównaj różnych dostawców energii elektrycznej i ewentualnie przejdź na tańszego. Bierzesz również pod uwagę ile płacisz za internet, gaz, ogrzewanie, wodę i inne rzeczy. Podczas planowania finansowego pamiętaj, że czynsz podstawowy, w tym wszystkie koszty dodatkowe, nie powinien przekraczać jednej trzeciej dochodu netto.

Wniosek: staranne planowanie finansowe jako okazja do oszczędności 

Oczywiście każda przeprowadzka jest sprawą indywidualną, a wydatki nie mogą być ryczałtowe. Jednak niektóre koszty, takie jak spedycja, prace remontowe, kaucja, zmiana dostawcy prądu, pomocników, przeprowadzki skrzynek itp. można obliczyć dokładnie z góry. Tylko mając pod ręką kalkulator i ołówek możesz w pełni wykorzystać wszystkie potencjalne oszczędności.