Architektura, aranżacja wnętrz

Japońska architektura domu autorstwa TSC Architects

Widok z przodu japońskiej architektury domu

Japońska firma architektoniczna TSC Architects przedstawia nam nowoczesne oblicze japońska architektura domu. Projektują budynek dla swojego najnowszego domu w Hinomiya w Japonii w 2009 roku. Dom składa się z dwóch pięter: dolny poziom obejmuje część dzienną, a górny – część sypialną. Budynek osiągnął prostą, przejrzystą koncepcję, z odpowiednim wykorzystaniem materiałów i palety kolorów.

Magiczne oświetlenie z japońskiego domu

japońska architektura domu nocą

To japońska architektura domu pozostaje wierny japońskiemu nowoczesnemu wzornictwu i zwraca szczególną uwagę na naturę, a budynek współgra ze wszystkim wokół niego. Podstawową ideą jest stworzenie całościowego obrazu środowiska naturalnego, zewnętrznego i wewnętrznego. Głównym materiałem do budowy domu jest drewno, ale traktowane inaczej z różnym skutkiem. Obfite wykorzystanie tego materiału możemy zaobserwować we wnętrzu domu i poza nim. Drewno pokazuje swoje różne oblicza w całym utworze japońska architektura domu. Elewację zaprojektowano z surowego drewna o szarym kolorze pasującym do ulicy i chodnika. Okna i drzwi wykończone szlachetnym drewnem w ciepłych kolorach. Wnosi więcej delikatności do ogólnego wyglądu budynku. Drewno, widoczne w całym domu, odpowiada istniejącym drzewom wokół budynku, każde z nich jest wkomponowane w dom. W ten sposób wyraża się przejście w życiu – używając elementów organicznych w połączeniu z materiałami nieorganicznymi, które kiedyś były tego samego rodzaju. Taka procedura jest często stosowana w japońska architektura domu używany.

Japońska architektura z bliska – wejście

japońska architektura domu z bliska

Japończycy zwracają szczególną uwagę na detale i oświetlenie. W domu autorstwa TSC Architects widzimy, jak starannie i przemyślanie zaprojektowano wnętrza. Duże ilości naturalnego światła zalewają podłogi przez duże otwory, które pozwalają domowi oddychać i kadrować obrazy widoków. To jest kolejny japońska architektura domu -Metoda – uchwyć określoną część widoku i wykadruj ją przez budynek.

KH Christova

Boazeria z domu z japońską architekturą

Japońska architektura domów - okładzina z drewna

Wejście z domu z japońską architekturą

Widok z boku na japońską architekturę domu?

  japońska architektura domów - naturalna kamienna ścieżka na wsi

projekt z jasnego drewna w domu

Japońskie wnętrze z jasnym drewnem

Japoński projekt wnętrz autorstwa architektów TSC

tradycyjne japońskie drzwi przesuwne

Japoński wystrój wnętrz - drzwi przesuwne

Rama drzwiowa i okienna – metoda japońska

japońska rama okienna do domu, Drewno i szkło – najczęściej używane materiały w domu architektów TSC

japońska architektura domu - projekt łazienki