architektura

Nowoczesne domy murowane – bujne sanktuarium na łonie natury

Tylko Ty, kilka zacisznych nowoczesnych domów z cegły i jedna z najlepszych plaż surfingowych na wybrzeżu Pacyfiku. Surferzy spędzają dużo czasu, szukając najlepszych wrażeń podczas surfowania. Jest to wyprawa, która zabiera wielu ludzi do wielu odległych miejsc na całym świecie. Od ciepłych wód Indonezji po zimne wybrzeża Arktyki nie ma takiego stylu życia. Tak bardzo, że jesteśmy znieczuleni na ideę tropikalnych wód, parowców i tła palm.

Nowoczesne domy murowane na idealne wakacje

zaciszna kryjówka w lesie na idealne wakacje nowoczesne domy murowane

Przedstawiamy Państwu „Casa Volta” – ambitny projekt mieszkaniowy obejmujący trzy nowoczesne domy murowane. Można je znaleźć w gęstej roślinności wzdłuż wybrzeża Oaxaca. Zespół architektów i projektantów podkreśla doświadczenie projektu, zaczynając od podejścia.

Murowany dom ze sklepionym dachem wsparty po bokach na filarach

Odwiedzający są prowadzeni w głąb dżungli małą ścieżką, która ostatecznie prowadzi do dużej polany. Długi staw otoczony jest tu liniowym układem symetrycznych kolumn, które odbijają wodę i sprawiają wrażenie opuszczonej klasycznej świątyni.

designerskie krzesło z bocznym stolikiem w kolorze zielonym przed sypialnią na dziedzińcu

Musimy więc przyznać, że byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, które znajduje się na meksykańskim wybrzeżu Puerto Escondido. Są to samowystarczalne i nowoczesne domy murowane, które przypominają Lodge w stanie Oaxaca. Cudowne miejsce znajduje się również zaledwie kilka minut spacerem od zacisznego odcinka plaży, który znajduje się nieco powyżej stolicy Puerto Escondido.

Wybrzeże oceanu z plażą surfingową i odległymi nowoczesnymi domami z cegły

Odcinek wybrzeża został również uznany za jeden z najlepszych miejsc docelowych przez New York Times w 2017 roku. Nie jest to jednak spacer po parku, który znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Mexico City a południową granicą z Gwatemalą. To, co otrzymasz, gdy tam dotrzesz, to nadmorski kurort, który jest dość odosobniony od reszty publiczności, z jedną z najlepszych plaż do surfowania w Meksyku, która jest dla Ciebie.

Świetna koncepcja dla miłośników przyrody

strefa relaksu przy basenie z leżakami i trzema nowoczesnymi domkami murowanymi

Zespół Ambrosi Etchegaray przestrzega ścisłego porządku, ponieważ „Casa Volta” jest zorganizowany na planie prostokąta. Jest to odpowiednio podzielone na sześć prostokątnych stref. Strefy składają się z trzech otwartych dziedzińców i dwóch pomieszczeń, które zajmują prywatne, klimatyzowane obszary i są przykryte sklepieniami.

Część zewnętrzna z wyspą kuchenną wykonaną z cegły i taboretem z drewna

W trzecim sklepionym pomieszczeniu znajduje się kuchnia oraz część dzienna i jadalna, które pozostają półzamknięte i są zawsze otwarte na naturalną bryzę i przefiltrowane światło słoneczne. Wąski, scentralizowany basen jest wyrazem nadmorskiego regionu i przypomina, że ​​morze jest oddalone tylko o 1 kilometr.

ceglana elewacja i strefa wejściowa z drzwiami przesuwnymi

Projekt i materialność Casa Volta są pod silnym wpływem bliskości Fundacji Casa Wabi autorstwa Tadao Ando. Gmina znanych artystów oferuje niewykorzystane resztki cegieł z ich budowy, które można poddać recyklingowi jako materiały budowlane.

woda między dwoma murowanymi budynkami z roślinami

Ta koncepcja doprowadziła do zastosowania cegieł w nowoczesnych domach murowanych nad strukturą z betonu barwionego gliną. Podczas gdy element wody chłodzi dziedzińce, otwarte sklepienia i kratownica z trzciny umożliwiają swobodny przepływ wiatru przez zamknięte przestrzenie. Razem te elementy tworzą atmosferę ciepła i świeżości.

Nowoczesne domy murowane w wymarzonym miejscu na wakacje

przestronna sypialnia z podwójnym łóżkiem i sufitem z cegły w rustykalnym stylu

Nowoczesne domy murowane, takie jak ten, mogą pomieścić 4 osoby. Składają się z dwóch loży zaprojektowanych przez renomowaną pracownię architektoniczną. Dom reaguje również na mieszankę organiczną między częściami regionu i otaczającą go roślinnością, jak mówi opis.

przytulna atmosfera na zewnątrz willi wakacyjnej w meksyku z cegły

Według właścicieli, Casa Volta narodziła się jako inspiracja starymi włoskimi sklepionymi domami. Zapraszają swoich gości do nowej przestrzeni między sobą. Dlatego architekci zaprojektowali świeży i przytulny dom z cegły, w którym można spędzić spektakularne dni i cieszyć się pobliską plażą?.

wspaniała willa ze sklepionymi ceglanymi dachami i długim basenem nad oceanem?

Już teraz możesz zarezerwować pobyt w Casa Volta za około 240 EUR za noc. To okazja, jeśli nas o to poprosisz. Ceny zmieniają się wraz z sezonem, ale w końcu mówimy o Meksyku, więc prawdopodobnie będziesz mieć całkiem dobrą pogodę do surfowania przez cały rok.

*Strona architektów

Plan pomieszczeń dla nowoczesnych domów murowanych zwanych casa volta na wybrzeżu oceanu