architektura

Gruba naturalna lina jako atrakcja w nowoczesnym wystroju biura

gruba naturalna lina projektowanie wnętrz biurowych architektura-projekt-światło słoneczne

Przedstawiamy Państwu bardzo ciekawy i stylowy wariant projektowy nowoczesnej przestrzeni biurowej. Ma powierzchnię zaledwie 170 metrów kwadratowych i znajduje się w Centrum Kultury Qianshuiwan w Szanghaju. Pierwotnym pomysłem właściciela było stworzenie przestrzeni do pracy, która jest niedroga, innowacyjna i jednocześnie atrakcyjna. Na przykład w tym biurze mogą współpracować małe zespoły projektowe lub startupy. Projekt został wykonany z materiałów przyjaznych dla środowiska, takich jak gruba naturalna lina.

gruba naturalna lina projektowanie wnętrz biurowych architektura drewniany stół

Motto koncepcji projektowej to: dzielenie się komunikacją i kreatywnością. Plan piętra składa się z dużej przestrzeni wewnętrznej, w której znajduje się większość miejsc pracy. Z jednej strony etapami budowano czytelnię wykonaną z elementów drewnianych. Po drugiej stronie widać oddzielone ścianą pomieszczenie, które jest przeznaczone na wypoczynek lub salę konferencyjną. W ten sposób zoptymalizowano funkcjonalność i wydajność. Pierwotny obszar pod schodami publicznymi był zbyt mały, aby można go było wykorzystać. Zgodnie z warunkami przestrzennymi został on przekształcony w przestrzeń wystawienniczą do czytania i kultury firmowej.

gruba naturalna lina projektowanie wnętrz biurowych architektura projekt plan piętra

Do zaprojektowania nowoczesnej przestrzeni biurowej wykorzystano grubą naturalną linę, stal i drewno. Naturalne materiały dominują w większości elementów budowlanych w pomieszczeniu. Dodatkowo są tanie i przyjazne dla środowiska. Aby zaakcentować linę i podkreślić naturalne piękno materiału, jako podkreślenie projektu zastosowano grubą naturalną linę.

gruba-naturalna-lina-biurowa-przestrzen-architektura-projekt-perspektywa-narożnik do czytania

Innowacyjny dynamiczny system podparcia belek z linami został opracowany jako nowa odzież do pokoju, aby naładować biuro nową energią. Gruba naturalna lina jako główny element w rodzaju wiszącej przegrody wyznacza funkcję pomieszczenia. Daje poczucie przestronności, które tworzy bardzo pozytywne wrażenia przestrzenne na mniejszych powierzchniach roboczych. Przytulną atmosferę osiągnięto dzięki wyrafinowanym ciepłym tonom, artystycznemu oświetleniu i stylowym meblom o prostych liniach.

gruba-naturalna-lina-biurowa-projektowanie-architektury-system-wsporników-belkowych

Pokój zachwyca naturalną kolorystyką i niezwykłymi kształtami. Gruby naturalny sznur, stal i drewno współgrają z lampami wiszącymi i nowoczesną przestrzenią biurową. Ekstrawagancki kącik do czytania z szerokimi drewnianymi schodami jest łatwo dostępny i zachęcający. Architekt zaprojektował idealnie wyważone proporcje stanowisk pracy, aby przekazać jasny przekaz: Przede wszystkim praca w tej przestrzeni biurowej musi być zabawą.

gruba-naturalna-lina-biurowa-przestrzen-architektura-projekt-narożnik do czytania

Przejrzyj galerię i wybierz się na krótką wycieczkę po tym inspirującym dziele dobrej architektury.

gruba-naturalna-lina-biurowa-projekt-architektura-projekt-widok z zewnątrz

gruba-naturalna-lina-biurowa-projektowanie-na-ściany-oświetlenie-stalowe-lampy

grube-naturalne-liny-biurowe-projektowanie-architektury

gruba-naturalna-lina-biurowa-przestrzen-architektura-projekt-oswietlenie-szklane-lampy

gruba-naturalna-lina-biurowa-architektura-projekt-oświetlenie-szkło

gruba-naturalna-lina-biurowa-projektowanie-architektury-projektowanie-oświetlenie

gruba-naturalna-lina-biurowa-przestrzeń-architektura-projekt-światło wieczorne

gruba-naturalna-lina-biurowa-projekt-architektura-oryginalna-stan

gruba-naturalna-lina-biurowa-przestrzeń-architektura-projekt-plan-piętra-pełna

*Powierzchnia biurowa została zaprojektowana przez „Studio Zwykłe + dziesięć łuków”, a projektantem jest LIN Jing Rui