Tarasy

Zakładanie łatwego w utrzymaniu ogródka działkowego – pomysły na projekt tarasu

łatwy w pielęgnacji-mały-ogrodowy-tarasy-nowoczesny-design-drewno-lawendowy

A łatwy w pielęgnacji ogródek działkowy to propozycja na kreatywne zaprojektowanie tarasu dla wielu osób, które mają ograniczoną przestrzeń na zewnątrz. Mały ogród jest wściekły. Z dumą prezentujemy mały ogródek przydomowy w San Francisco, zwany Dolores Park, który przez 2 tygodnie był gruntownie wyremontowany. Kiedyś był tak wąski, że trzeba było usunąć dużą ilość ziemi do remontu.

Łatwy w utrzymaniu ogródek działkowy w San Francisco – designerski ogród

łatwe w pielęgnacji-ogrodowe-drzewo-tarasowe-nowoczesny-projekt-ogrodu-bukszpan

 Architekt krajobrazu Richard McPherson przyznaje, że być łatwy w pielęgnacji ogródek działkowy było prawdziwym wyzwaniem. Dzięki projektowi tarasowego ogrodu firma McPherson była w stanie stworzyć ogród na kilku poziomach i efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Wzniesiono betonowe mury oporowe, aby ustabilizować sztuczne wzgórze. Szary beton został zabarwiony tak, aby harmonizował z otoczeniem i wizualnie minimalizował jego wielkość.

Łatwy w pielęgnacji ogródek działkowy z roślinami w kształcie tarasu

łatwe-w pielęgnacji-ogrodowe-tarasy-ogrodowe-płyty-kamienne-bujne-drzewa-ogrodowe

Warunkiem bujnego zazieleniania tarasu jest dobór roślin do istniejącej lokalizacji oraz indywidualna pielęgnacja właściciela ogrodu. Ten łatwy w pielęgnacji ogródek działkowy von McPherson został obsadzony subtropikalnymi roślinami, takimi jak gigantyczna Strelicja (rajski ptak), filodendron, mini palmy. Na spektakularne tło McPherson wybrał rośliny o zróżnicowanej fakturze i odcieniach zieleni – dzwonek, lantana, bakopa, azalia w pełnym rozkwicie, biały jaśmin gwiaździsty jako akcent na betonowej ścianie.

Zazielenienie tarasu – pomysły

łatwa w pielęgnacji-ogrodowa-tarasy-petunie-różowy-biały-liliowy-okrywowa

Właściciele domów San Tran i Dennis Durzinsky uwielbiają rozmowę i relaks. Duże przeszklenia Twojego domu oferują również wspaniały widok na ogród. ty łatwy w pielęgnacji ogródek działkowy posiada grill, betonową fontannę, która kontrastuje z bujną roślinnością oraz niewielką część wypoczynkową. Schody Bluestone prowadzą na górny poziom ogrodu, gdzie w słońcu ustawiono dwa wygodne leżaki.Ścianki działowe gwarantują najlepszy relaks. Kilka dyskretnie umieszczonych lampek oznacza palmy daktylowe oraz pachnący jaśmin gwiazdowy, czerwone hortensje, winorośl i bambus.

Plan małego podwórka przed domem

łatwe w pielęgnacji-ogrody-działkowe-tarasy-zioło-ogrodowe-warzywne-podniesione-łóżko

Dzięki innowacyjnej i pomysłowej architekturze krajobrazu San i Dennis cieszą się tropikalnym schronieniem, światem oddalonym od zgiełku centrum miasta. Jak mówi San: „Nasz łatwy w pielęgnacji ogródek działkowy cieszymy się każdego dnia i jesteśmy bardzo dumni z tej mini oazy.

Niezwykły projekt ogrodu

Mur ceglany patio zieleni ogród działkowy

Pomysły na projekt ogrodu – taras z ogródkiem działkowym

Grill jadalnia małe pomysły na ogród

Pomysł na projekt ogrodu Dolores Park San Francisco

Wskazówki dotyczące projektowania małych tarasów ogrodowych

łatwe w pielęgnacji podwórko małe ogrody

Oświetlenie Dolores Park Design ściana ochronna z azalii

Patio z kartami pomysłów na planowanie ogrodu