architektura

“Bluff Farm House” – modernistyczny wiejski dom w Australii

modernistyczny dom w Australii - widok z przodu

Tym razem australijska firma architektoniczna – Architektura Richarda Cole’a zaskoczył bardzo oryginalnym projektem w tradycyjnym stylu wiejskiego domu i nazwał go „Dom wiejski blef”. Oprócz tradycyjnych elementów, ten ma modernistyczny dworek bardzo ciekawe nowoczesne detale, które w jakiś sposób nadają projektowi ładny, nowoczesny charakter. Dom jest w Hunter Valley w Nowej Południowej Walii, Australia. Pomysł na to zrodził się po spojrzeniu na atrakcyjny, zielony, pagórkowaty teren obok meandrującej rzeki i niesamowitej doliny, nieopodal znajduje się też „Bluff Farm House”..

Widok z daleka modernistycznego wiejskiego domu

modernistyczny dom wiejski w Australii od frontu

„Główna koncepcja domu odzwierciedla sposób, w jaki właściciele zawsze patrzyli na to miejsce: ustawienie stołu na trawniku w cieniu drzewa” – mówi dalej Architektura Richarda Cole’a. Miłą cechą jest ukończenie zwisającego dachu, który zapewnia przyjemny cień przed gorącym popołudniowym słońcem. To świetne miejsce na poczytanie książki na świeżym powietrzu lub popołudniową herbatę. Widok na dolinę po prostu zapiera dech w piersiach. Zewnętrzne piękno natury zostaje jakoś przeniesione do środka. Samo wnętrze wykonane jest z „surowych” materiałów. To właśnie architekci nazywają stalą ocynkowaną, piaskowcem, drewnem z recyklingu i sklejką.

Art deco z modernistycznego wiejskiego domu

Art deco z nowoczesnego wiejskiego domu?

Trudno zrozumieć styl „Blefowe domy rolnicze” by zdefiniować… Można nawet powiedzieć, że jest to w pewnym sensie dość modernistyczne. Cóż, to częściowo prawda. W rzeczywistości jest to bardzo wyjątkowa i harmonijna mieszanka projektów rustykalnych, miejskich, tradycyjnych i nowoczesnych. Jedno jest pewne, gdy wejdziesz do tego domu, nie będziesz mógł go opuścić. Na zdjęciach widać, że atmosfera jest bardzo przyjazna i wygodna. Ta mieszanka różnych stylów, stworzona przez prawdziwych artystów, sprawia, że ​​jest bardzo autentyczna i tworzy inną ideę dzisiejszego wiejskiego domu.

Projekt wnętrz modernistycznej wiejskiej rezydencji