majsterkowanie

Zrób sam nowoczesną tablicę korkową – 9 pomysłów na majsterkowanie z korka

nowoczesna-tablica-biuletynu-zrób-to-sam-korek-instrukcje-koła-abstrakcyjna-czarna-geometryczna

Być może nad prawie każdym biurkiem znajduje się przynajmniej jedna tablica korkowa ze zbyt dużą ilością notatek. Zwykle ma kształt prostokąta i najczęściej ma drewnianą ramę. Opisany obrazek wygląda jednak zbyt nudno i na pewno nie wprawia w lepszy nastrój ani chęć zabrania się do zaplanowanej pracy. Fajny i nowoczesna tablica korkowa przy odrobinie farby to by to zmieniło. Absolutnie każdy może sam zrobić tablicę korkową. Pokazujemy jak!

Stwórz nowoczesną tablicę korkową – 3 fajne instrukcje i inne pomysły

nowoczesna-tablica-biuletyn-zrób-sam-korek-wino-korek-instrukcje-dekoracja-ściana-biurko-laptop

Jeśli wolisz, aby tablica korkowa była prostokątna, zostawimy to w ten sposób. Wybierz odpowiednie pudełko – zgodnie z rozmiarem i kolorem oraz wystarczającą ilością korków do wina. Dodatkowo do smaku potrzebujesz kleju do drewna i farb, a potem możesz poświęcić się temu prostemu projektowi rękodzieła. W krótkich instrukcjach poniżej ten kreatywny projekt DIY jest pokazany krok po kroku. Przede wszystkim potrzebujesz wystarczającej ilości korków do wina. Użyj rozmiaru pudełka jako przewodnika. Korki nie muszą być takie same, im bardziej są różnorodne, tym bardziej wyjątkowa i niezwykła będzie Twoja tablica korkowa. Oczywiście nie ma ograniczeń co do konstrukcji tablicy korkowej. Możesz wymyślić kolorowe wzory, które z łatwością stworzysz farbą akrylową. Możesz również urozmaicić ramkę według własnego gustu. Świetną dekoracją są na przykład kolorowe spinacze do papieru.

Kształt serca wykonany z korków do wina

nowoczesna-tablica-biuletynow-zrób-to-sam-korek-wino-korki-serduszko-naturalny-kolor

Jeśli użyjesz korka do wina jako materiału na swoją tablicę korkową, możesz wymyślić układ korków do wina i zaprojektować je według własnego gustu. Możesz na przykład użyć cienkiej płyty wiórowej jako podstawy. Tablica korkowa w kształcie serca wygląda bardzo ładnie. Jest tu oczywiście miejsce nie tylko na wspomnienia i ważne spotkania, ale także na zdjęcia bliskich i wspólne wspomnienia.

Zrób sam nowoczesną tablicę korkową – pączki

nowoczesna-tablica-biuletynow-zrób-to-samo-pączki-korkowe-instrukcje-dekoracja-śmieszne-kolorowe

Lubisz pączki? Ale nie do jedzenia, tylko wyobraź sobie kolory, glazurę, kolorową dekorację i posypkę cukrową. Umieść to zdjęcie głowy na ścianie. Stwórz własną nowoczesną tablicę korkową, która wygląda tak słodko jak prawdziwe pączki.

Materiały i instrukcje

nowoczesna-tablica-biuletynów-zrób to sam-korkowe-pączki-instrukcje-materiały-narzędzia-pomoce

Do pomysłu w kształcie pączka potrzebna jest dowolna ilość arkuszy korka, kolorów, ewentualnie kleju na gorąco lub innego kleju, nożyczek i nitów. Możesz zrobić jeden pączek lub połączyć kilka na ścianie. To zależy między innymi od tego, ile miejsca potrzebujesz na notatki.

Wytnij kształt, który chcesz 

nowoczesna-tablica-ogłoszeniowa-zrób to sam-korkowe-pączki-instrukcje-wycinany-kolor-farba

Przede wszystkim wytnij pierścień z arkusza korka. Doskonałość nie jest tutaj konieczna. W końcu prawdziwe wypieki też nie mają idealnego kształtu. Teraz narysuj falistą linię na pierścieniu ołówkiem lub kredą, jak pokazano. To ma być glazura. Następnie pomaluj zewnętrzną powierzchnię brązową farbą.

Pokoloruj za pomocą pędzla i farby

nowoczesna-tablica-ogłoszeniowa-zrób to sam-korkowe-pączki-instrukcje-pędzel-farba-kolor-w-czekoladzie

Możesz użyć dowolnego koloru dla obszaru wewnętrznego. Ciemnobrązowy jest odpowiedni do lukru czekoladowego, różowy do lukru truskawkowego, a biały do ​​zwykłego lukru. Nieco jaśniejszy kolor można następnie wykorzystać do dodatkowej dekoracji.

Sam zrób fajne szpilki

nowoczesne-zrób-to-sam-korkowe-pączki-instrukcje-szpilki-udekoruj-mini-pompony

Na koniec możesz ozdobić nity małymi pomponami. Kolorowe kulki wyglądają wtedy jak posypka na tablicy korkowej. Wystarczy przykleić pompony do nitów i pozwolić klejowi dobrze wyschnąć. Tablica korkowa jest gotowa!

Mini pompony na szpilki

nowoczesne-zrób-to-sam-korkowe-pączki-instrukcje-szpilki-udekoruj-pompony

Jeśli chcesz zaprojektować swoją tablicę korkową z korków do wina, możesz je gotować przez około dziesięć minut przed wykonaniem rękodzieła. Nie ma znaczenia, czy korki do wina są nowe czy używane. Gotowanie sprawia, że ​​materiał jest miękki i giętki oraz nie pęka. Dobrze wysusz korki i używaj ich jak zwykle.

Twórz samodzielnie słodkie dekoracje ścienne do notatek

nowoczesna-tablica-ogłoszeniowa-zrób-to-sam-pączki-korkowe-instrukcje-cool-deco-biurko-kreatywne

W przypadku tablicy korkowej do wina można również przymocować kolorowe korki poziomo za pomocą gorącego kleju. Jako podstawę najlepiej nadaje się ramka na zdjęcia, z której ostrożnie zdejmujesz taflę szkła. Pozostaw tablicę korkową do wyschnięcia, powieś ją i wypełnij wszystkim, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz zrobić świetny wariant, używając krążków korkowych. Wytnij plastry o równej grubości z korków od wina nożem rzemieślniczym i przyklej je pistoletem do klejenia na gorąco. Aby uzyskać oryginalny efekt, grubość plasterków może się różnić, tworząc wspaniałe wzory.

Zabawne i kolorowe pączki

nowoczesna-tablica-biuletynów-zrób-to-sam-korkowe-pączki-instrukcje-śmieszne-kolorowe-nastrój-zabawa

* projekt DIY autorstwa Pomaluj zniknął na czerwono

Zrób sam prostokątny wzór z korków do wina

nowoczesna-tablica-biuletynow-zrób-to-sam-korek-wino-korek-instrukcje-fajny-kolor-dekoracyjny-dekoracyjny-ściany-zdjęcia

Możesz stworzyć oryginalną i nowoczesną tablicę korkową z okrągłych arkuszy korka i skrawków materiału. Użyj arkuszy korka jako szablonów i wytnij kółka z tkaniny. Pokryj korek klejem i przykryj panele tkaniną z kolorowymi wzorami. Odwróć arkusze korka i ułóż trzy lub cztery kawałki jeden pod drugim. Możesz użyć pistoletu do klejenia na gorąco, aby nakleić taśmę. Zrób pętlę na jednym końcu, abyś mógł powiesić domowej roboty tablicę do przypinania.

Przygotuj korek do wina, pudełko i klej do drewna

nowoczesna-tablica-korkowa-zrób-to-sam-korek-wino-korek-instrukcje-naklej-na-drewno-klej-zorganizuj-zrób-zrób-to-sam

Jeśli chcesz mieć ciekawy kształt, możesz zaprojektować tablicę do przypinania o strukturze plastra miodu. Aby uzyskać pożądany kształt, należy wyciąć kółka z korka lub okrągłe podstawki do garnków w kształcie plastra miodu. To, jak ułożysz kawałki, zależy od Ciebie. Zawieś tablicę lub zabezpiecz ją taśmą dwustronną. Teraz możesz dodać karty czasu pracy, listy rzeczy do zrobienia i spotkania.

Ułóż korki do wina obok siebie i sklej je klejem do drewna

nowoczesna-tablica-biuletynów-zrób-to-sam-korek-wino-korek-instrukcje-schludne-pudełko-skrzynka-kij

Nowoczesna tablica do przypinania również wygląda bardzo ładnie w kształcie kaktusa i można ją dowolnie zmieniać. Do tego potrzebujesz tektury i tablicy korkowej. Za pomocą szablonu wytnij dwie części z kartonu i przyklej do niego arkusz korka za pomocą kleju. Jedna część to łodyga kaktusa, która jest wyposażona w szczelinę. Projektujesz drugą część kaktusa 3D z dwoma bocznymi gałęziami. Następnie możesz połączyć oba kawałki i zrobić kolce z kilku szpilek.

Gotowy model wykonany z korków do wina

nowoczesna-tablica-biuletynów-zrób-to-sam-korek-wino-korek-instrukcje-pudełko-gotowe-kolor-oczywiście-biały

Nowoczesna tablica ogłoszeniowa może mieć praktycznie dowolny kształt i wyciąć z materiału korkowego. Jeśli chcesz zrobić wspaniałą dekorację swojego pokoju, która będzie przedstawiać piękny krajobraz, to tablica korkowa w formie góry będzie dla Ciebie odpowiednim wariantem. Narysuj górę na arkuszu korka tak, jak wygląda w twojej wyobraźni i wytnij ją nożem rzemieślniczym. Jako podstawę możesz użyć arkusza sklejki, który przycinasz na wymiar. Przyklej dwie części. Aby uzyskać autentyczny wygląd, możesz pomalować białą końcówkę farbą akrylową.

Styl Pop Art i śmieszne zdjęcia 

nowoczesna-tablica-biuletynu-zrób-to-sam-korek-wino-korek-instrukcje-piękny-deco-kolor-popart-styl

Korki do wina jako dekoracja ścienna

nowoczesna-tablica-biuletynu-zrób-to-sam-korek-wino-korek-instrukcje-dekoracja-ściana-biały-kolor-popart-zdjęcia

* projekt DIY autorstwa Piękny nieporządek

Instrukcje dotyczące pomysłu o okrągłym kształcie

nowoczesna-tablica-biuletynów-zrób-to-sam-korek-instrukcje-kółka-kolor-drewna-materiały

Przydatne materiały – drewniane krążki, farby, okleina korkowa i klej do drewna

nowoczesna-tablica-korkowa-zrób-to-sam-instrukcje-koła-drewno-okrągłe-małe

Tinker z drewnianymi krążkami

nowoczesna-tablica-biuletyn-zrób-to-sam-korek-instrukcje-wycinane-arkusz-fornir-korkowy

Wytnij okleinę korkową i przyklej ją na drewnianych krążkach

Nowoczesna tablica korkowa-zrób-sam-korek-instrukcje-koła-kolor-drewno-kij-klej-do-drewna

Fajny kolorowy notatnik z kółek

nowoczesna-tablica-biuletyn-zrób-to-sam-korek-instrukcje-koła-dekoracja-ściana-drewno-okrągła-kolorowa

* projekt DIY autorstwa tandetny rzemieślnik

Udekoruj ścianę

nowoczesna-tablica-biuletynow-zrób-to-sam-korek-instrukcje-koła-podstawki-kolor-neon-kolor

Wzór z tkaniny

nowoczesna-tablica-do-sam-korek-instrukcje-kolo-czarny-bialy-deco-haft ramki

Przydatne materiały – korek, ramka do haftu, młotek, tkanina

nowoczesne-zrób-to-sam-instrukcje-korkowe-koło-haft-ramka-materiały-tkaniny

Wykonane z kwadratów z kolorowymi paskami 

nowoczesna-tablica-zrób-to-sam-korkowe-kwadraty-paski-białe-geometryczne

Z wzorem plastra miodu w świeżych kolorach

nowoczesna-tablica-biuletynow-zrób-to-sam-korkowy-plaster-miodu-pastelowe-niebiesko-fioletowe