Dekoracje i uroczystości, projektowanie wnętrz

Orientalny salon – wyposażenie wnętrz jak tysiąc i jedna noc

orientalno-żywe-tkaniny-dekoracja ścienna

Orient to tajemnicze określenie, w którym kryją się bajeczne mocne aromaty, dużo mocnych kolorów, fantastycznie piękne oświetlenie i szlachetne tkaniny. Żywa orientalna to stworzenie pomysłowego wystroju wnętrza, w którym poczujesz się jak w bajce!

Życie w stylu orientalnym – kolory i tkaniny

orientalno-sypialnia-brązowo-pomarańczowy

Naturalne tkaniny z błyszczącym wykończeniem / jedwab, bawełna / świetnie komponują się z meblami z kutego żelaza i drewnianymi. Akcenty stanowią kolorowe zestawienia kolorystyczne ze wzorami. Niezbędne są wiszące lampy i latarnie, które tworzą szykowną grę światła i cienia, podobnie jak perskie dywaniki i kolorowe poduszki na sofie. Mieszkanie w stylu orientalnym to także trzymanie wszystkich mebli blisko podłogi – czyli niskiego łóżka i sofy oraz niskich krzeseł. Zasłony ze złotymi zdobieniami powinny współgrać ze złoconymi lampami. W łazience jako dekorację można położyć płytki z motywami orientalnymi.

Orientalne życie – akcentowanie poprzez oświetlenie

orientalne meble ogrodowe

Życie w stylu orientalnym i urządzanie łazienki w stylu orientalnym jest łatwe – turkusowy kolor do łazienki jest modny. Wanna jest zabudowana i znajduje się na środku pokoju, otoczona wygodnymi ławkami. Okna są małe lub zasłonięte zasłonami. Styl orientalny doskonale komponuje się w przestronnych domach i pokojach. W przypadku mniejszych pomieszczeń najlepiej ustawić akcenty subtelnym oświetleniem lub dekoracją – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że w pomieszczeniu będzie zbyt tłoczno.

Orientalne życie – dekoracja

luksusowe-arabskie-wnętrze-jadalnia

 Żywa orientalna  To przede wszystkim znalezienie odpowiedniej dekoracji – łóżko z baldachimem to elegancki wariant do sypialni. Wybierz tapety z motywami zwierzęcymi lub kwiatowymi i udekoruj nimi ścianę. Pomaluj jedną ścianę w salonie na fioletowo, a drugą na żółto. Czerwień, fiolet, lazur, złoto, pomarańcz, żółty – nieskończone kombinacje w kontrastowych kolorach. Fajnym pomysłem na dekorację jest wykorzystanie parawentów jako przegródek. Kwiaty w ceramicznych doniczkach tworzą przytulną atmosferę.

 

Ciekawe lampy z kutego żelaza

Lampy metalowe orientalne

Delikatny różowy kolor do kącika do czytania w salonie

orientalny salon salon

Orientalny różowy salon

różowy-orientalny-salon

Orientalna łazienka z oryginalną mozaiką

umywalka kolorowo-niebiesko-mozaikowa