Zmniejszać

Schudnij z solami Schüsslera: nr 5 9 10 Dawkowanie i cenne wskazówki

Schudnij z solami Schüsslera, które są najlepsze

Z biegiem lat zazwyczaj trudno nam schudnąć, pomimo zbilansowanej diety i regularnych ćwiczeń. Powodem tego może być niedobór minerałów i powolny metabolizm. Sole Schüsslera mogą pomóc w walce z kilogramami. Ugruntowały swoją pozycję jako skuteczny środek równoważenia równowagi mineralnej w organizmie i wpływania na niektóre funkcje narządów. Kiedy są przyjmowane prawidłowo iw odpowiedniej kombinacji, sole mineralne mogą energicznie stymulować metabolizm i przywracać równowagę organizmu. Dieta solna może pomóc w pozbyciu się złogów tłuszczu. Wielu dokonało tego doświadczenia i poinformowało, że utrata wagi za pomocą soli Schüsslera jest rzeczywiście możliwa. Na czym polega ta dieta? Dowiesz się poniżej.

Jak długo trwa schudnięcie z solami Schüssler??

odchudzające-sole-schüssler-niskokaloryczne-odżywcze-sałatki

Jeśli chcesz szybko schudnąć, rozczarujesz się solami Schüsslera, ponieważ odchudzanie odbywa się powoli i małymi krokami. Sole Schüsslera nie są cudownymi pigułkami, ale w rzeczywistości są używane, aby pomóc Ci schudnąć. Jednak w przypadku długotrwałej utraty wagi konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych w połączeniu z odpowiednią ilością ćwiczeń. Sole mineralne są odpowiednie do realizacji pragnienia trwałej redukcji wagi i uniknięcia denerwującego efektu jo-jo. Kurację odchudzającą solą Schüssler należy stosować przez co najmniej 40 dni. Idealnie byłoby, gdybyś przechodził kurację przez ok. 2 – 3 miesiące lub do osiągnięcia pożądanej wagi. Jeśli uzyskujesz wyniki dość szybko, najlepiej wypróbować inną dietę. Cierpliwość jest tutaj kluczem do sukcesu.

Ile możesz schudnąć z solami Schüsslera?

schüssler-sole-odchudzanie-sól-brzuszek-podkładki-schüssler

Kobiety zgłaszają, że dzięki solom Schüsslera schudły około 10 kilogramów w ciągu około trzech miesięcy. Wynik po czterech tygodniach odchudzania: około 3 do 5 kilogramów mniej. Więc jeśli chcesz radykalnie zredukować swoją wagę, możesz zrobić miesięczną przerwę po pierwszych 3 miesiącach, a następnie wziąć 3-miesięczną kurację.

Jakich soli Schüsslera możesz użyć, aby schudnąć??

odchudzanie-sole-schüssler-nr-5-9-10-kombinacja

Wszystko zależy od odpowiedniej kombinacji soli Schüsslera. Istnieją różne warianty kuracji odchudzającej z solą Schüssler. Najlepiej przedyskutować z doświadczonym terapeutą, który z nich jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Tutaj podsumowaliśmy kilka przykładów najpopularniejszych kombinacji, które powinny pomóc w odchudzaniu:

  • 10, 5 i 9
  • 4, 9 i 10
  • 8, 9 i 10
  • 4, 6, 8, 9 i 10
  • 4, 8, 9 i 10

Na oficjalna strona internetowa DHU kombinacja 5 + 9 + 10 jest zalecana do schematu odchudzania. Wiele innych źródeł odnosi się również do soli Schüsslera nr 4 (chloratum potasu) jako bardzo ważnej soli mineralnej dla skutecznej utraty wagi. Wspomaga usuwanie toksyn z tkanek, co jest szczególnie ważne podczas diety. Do planu odchudzania można również włączyć nr 8 (chloratum sodu), sól bilansu płynów oraz nr 6 (potas sulfuricum), sól detoksykującą. Jeśli łączysz kilka soli mineralnych, uważaj, aby nie przyjmować więcej niż trzech jednocześnie.

odchudzanie-sole-schüssler-ile-jak-długie kuracja odchudzająca

Jeśli tarczyca jest nieaktywna podczas kuracji odchudzającej, nadal możesz stosować nr 7 Magnesium Phosphoricum, nr 13 Kalium arsenicosum, nr 14 Kalium bromatum i/lub nr 15 Kalium iodatum. Możesz wybrać tylko jedną liczbę lub niewielką liczbę trzech rodzajów.

Po ciąży i podczas karmienia piersią lepiej nie przechodzić na dietę. W tym czasie ciało jest nadal zaprogramowane na „ratowanie”. W zasadzie jednak można bezpiecznie zażywać sole Schüssler podczas karmienia piersią.

odchudzanie-schüssler-sole-ciąża-możliwa

W tym artykule przyjrzymy się głównie numerom 10, 5 i 9. Mogą one pomóc w stłumieniu głodu i zrzuceniu kilku kilogramów. Poniższy schemat sprawdził się:

nr 5 9 10 dozowania

Rano: nr 10 (sodu sulfuricum) – sól do oczyszczania wewnętrznego x 5 tabletek

12:00: Nr 5 (Kalium Phosphoricum) – Sól Nerwów i Psyche x 5 tabletek

Wieczór: nr 9 (sodu fosforowego) – sól metabolizmu x 5 tabletek

odchudzanie-schüssler-sole-tabletki-homeopatia

No. 10 Natrium sulfuricum zapewnia ogólną detoksykację organizmu i wspomaga pracę wątroby. Sól ta działa łagodnie, moczopędnie i pomaga usunąć nadmiar płynów z organizmu.

No. 5 Kalium Phosphoricum utrzymuje umysł w dobrej kondycji i stabilizuje układ nerwowy. Oznaki wyczerpania psychicznego i emocjonalnego oraz różne stany zmęczenia są sygnałem z organizmu, że potrzebuje tej soli. Objawy te są konsekwencją gromadzenia się toksyn w organizmie. To sprawia, że ​​czujesz się bardziej zmotywowany do uprawiania sportu. Nr 5 tworzy również w organizmie lecytynę, która reguluje przepuszczalność ścian komórkowych. Licytyny umożliwiają usuwanie cholesterolu z narządów. Kalium Phosphoricum hamuje nadmierny apetyt na słodycze lub tłuste.

Fosforan sodu jest solą przemiany materii i utrzymuje równowagę kwasów i zasad w organizmie. Stymuluje metabolizm, wspomaga procesy spalania w komórkach naszego ciała i usuwa nadmiar płynów z komórek. No. 9 pomaga również w walce z cellulitem i działa przeciwko miażdżycy.

schudnąć-schüssler-sole-menopauza-wsparcie-dieta

Instrukcja użycia soli Schüssler

  • 5 tabletek rozpuszcza się w gorącej wodzie. Pomaga to solom szybciej dostać się do organizmu. Pij ten roztwór powoli i małymi łykami.
  • Tabletki można również umieścić pod językiem, aby powoli wchłaniały się przez błonę śluzową.
  • Odczekać ok. 30 minut przed i po zażyciu tabletek przed jedzeniem i piciem.
  • Jeśli nie możesz dotrzymać ustalonego czasu w gorączkowym codziennym życiu, masz inną opcję: całą dzienną dawkę (co 15 tabletek) rozpuścić w pół litra gorącej wody i pić płyn w łykach przez cały dzień. Nie martw się, przedawkowanie soli Schüsslera na ogół nie jest możliwe.

odchudzanie-schüssler-sole-woda-do-odchudzania

Powinieneś także pić dużo wody podczas odchudzania. Optymalną ilość określa się według zasady: 40 ml wody na 1 kg masy ciała. Sprzyja to procesowi oczyszczania.

Kurację solą Schüssler można przeprowadzić w połączeniu z dietą o obniżonej kaloryczności. Zalecane spożycie energii to 1500 do 1800 kalorii. Nie zapominaj też, że ćwiczenia są równie ważnym czynnikiem w odchudzaniu.

Należy pamiętać, że każda dieta z solami Schüsslera jest inna zarówno w okresie menopauzy, jak i po ciąży. Zawsze zasięgnij porady wykwalifikowanego naturopaty lub lekarza.