Zdrowie, moda

Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych — co należy wiedzieć?

Kup porady dotyczące okularów przeciwsłonecznych-ochrona przed promieniowaniem UV brązowe

Okulary przeciwsłoneczne to najnowsze modowe dodatki, które świadczą o dobrym guście i stylu. Przede wszystkim jednak stanowią skuteczną ochronę oczu przed brudem i promieniami UV ze słońca. Dlatego obniżanie jakości okularów nie jest dobrym pomysłem. Z drugiej strony trend w oprawkach okularowych zmienia się z roku na rok, ale niektóre modele pozostają klasykami designu. Jeśli masz właściwy Wybór okularów przeciwsłonecznych należy pamiętać o kilku kwestiach.

Jak wybrać i kupić okulary przeciwsłoneczne – przydatne wskazówki

Okrągłe okulary-nowoczesne okulary-brązowe wskazówki przy zakupie wyboru

Kupując okulary przeciwsłoneczne, jesteś praktycznie rozpieszczany wyborem. Nie bój się przymierzać wielu modeli, dopóki nie znajdziesz jednego lub więcej modeli, które dobrze pasują do Twojej twarzy. Tak zwane okulary przeciwsłoneczne Aviator, pierwotnie opracowane dla Sił Powietrznych, charakteryzują się zaskakująco uniwersalnym kształtem soczewek, który pasuje do niemal każdej twarzy. Okulary z efektem lustra w kształcie nerki są bardzo popularnym modelem wśród policjantów w Stanach Zjednoczonych. Nadmiernie duże ramki przywodzą na myśl stylistykę lat 50. i 60. Modne okrągłe okulary kojarzą się głównie z Johnem Lennonem.

Wskazówki dotyczące wyboru okularów przeciwsłonecznych — najważniejsza jest ochrona przed promieniowaniem UV

Kup kolekcję okularów przeciwsłonecznych-gucci wybór okularów . porady

Aby bezpiecznie chronić oczy przed promieniowaniem, okulary muszą być wystarczająco duże. Powinnam Wybór okularów przeciwsłonecznych, musisz zwrócić uwagę na dobry filtr UV. Okulary przeciwsłoneczne z dużymi szkłami zapewniają, że promieniowanie UV nie przenika z boku ani z góry.

Wskazówki dotyczące wyboru odcienia

Kup porady ekspertów dotyczące okularów przeciwsłonecznych-ochrona przeciwsłoneczna-ochrona oczu-filtrowanie UV

Filtrowanie UV jest niezależne od stopnia zabarwienia. Klasa barwienia „UV 400” jest wystarczająca do stosowania w codziennym życiu. Odcień soczewek określa ilość światła widzialnego przepuszczanego do oczu. Odcień waha się od 0 (tj. 80 do 100% oznacza przepuszczalność światła) do 4 (bardzo ciemne, 3 do 8% przepuszczalności światła).

Wybór okularów przeciwsłonecznych – kolor szkieł

Kobiece okulary przeciwsłoneczne-tom ford collection-brązowy odcień

Kolor okularów jest bardzo ważny w związku z czynnościami, np. prowadzeniem samochodu. Kolor nie ma wpływu na ochronę UV.

– Szare okulary obniżają natężenie światła, które odpowiada za postrzeganie kontrastów.

– Brązowe soczewki wzmacniają kontrast i blokują promienie UV. Okulary brązowe i szare w najmniejszym stopniu zniekształcają postrzeganie kolorów. W przypadku wszystkich innych odcieni szkła oko potrzebuje pewnej ilości czasu, aby móc zneutralizować kolor.

odpowiednie okulary przeciwsłoneczne ochrona oczu wybór modnych akcesoriów

– Żółtawe okulary – wzmacniają kontrast, blokują promienie z widma niebieskiego.

– Czerwonawe okulary – idealne do sportów zimowych

– Fioletowy – neutralizuje kolor zielony.

Optymalna ochrona oczu dzięki jakości

Okulary przeciwsłoneczne Wybór modeli Porady Kształt twarzy Ochrona UV

Kupuj tylko okulary przeciwsłoneczne, których soczewki są wykonane z wysokiej jakości materiału i mają wbudowany filtr UV. Okulary przeciwsłoneczne wykonane są z materiałów takich jak szkło, poliwęglan, akryl i poliuretan. Charakteryzują się elastycznością, lekkością, odpornością na zarysowania i uderzenia. Dobre okulary przeciwsłoneczne to znacznie więcej niż tylko modny dodatek. W krajach UE w Szwajcarii okulary przeciwsłoneczne mogą być sprzedawane tylko wtedy, gdy mają znak CE. Gwarantuje to minimalne standardy jakości, również w odniesieniu do ochrony przed promieniowaniem UV.

Okulary przeciwsłoneczne damskie kształtują trendy-marki Miu Miu-wskazówki dotyczące wyboru

Wskazówki dotyczące wyboru ekskluzywnej kolekcji Versace

nowoczesne okulary przeciwsłoneczne-kup prada jesień zima-2013 14

Okulary przeciwsłoneczne wybierają bardziej skuteczny model projektanta ochrony oczu

Okulary przeciwsłoneczne kształt twarzy notatki dotyczące kupowania pomysły na projekt filtrowania UV