zdrowe odżywianie

Zalecenia terapeutyczne na czczo – tak zdrowy jest post

Instrukcja postu Zdrowe odżywianie Tygodniowy plan rodzinny

Ponad 60 procent Niemców pości przed Wielkanocą. Bo jeśli wybierzesz odpowiedni plan postu, naprawdę zrobisz coś dobrego dla swojego organizmu. Nie należy jednak mylić postu z głodem. Dajemy Ci instrukcje dotyczące postu terapeutycznego, których możesz łatwo się trzymać.

Zalecenia terapeutyczne na czczo – określ okres

Terapeutyczne instrukcje postu planują siedem dni Owoc Buchingera

Zasadniczo organizm potrzebuje co najmniej tygodnia, najlepiej dwóch tygodni na detoksykację i relaks. W każdym razie zdecydowanie zalecamy omówienie programu z lekarzem – ponieważ osoby z pewnymi chorobami lub osoby z niedowagą mogą nie wytrzymać tak długiego postu terapeutycznego.

Jeśli post jest połączony z codziennym spacerem, organizm może się odtruć i odzyskać siły. Nawiasem mówiąc, post podobno pomaga zmniejszyć stres.

Terapeutyczne instrukcje na czczo – Post naprawdę pomaga w detoksykacji organizmu i sprawia, że ​​post jest szczupły?

Terapeutyczne instrukcje na czczo śniadanie zdrowe owoce twaróg owocowy herbata

Naukowcy nie są dziś zgodni, czy post naprawdę odtruwa organizm. Oczywiście, jeśli przez jakiś czas obywasz się bez alkoholu i mięsa, organizm wraca do zdrowia. W każdym razie każdego dnia jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia powietrza, które uniemożliwiają całkowitą detoksykację organizmu.

To, czy post terapeutyczny rzeczywiście sprawia, że ​​jesteś szczupły i czy możesz dzięki niemu schudnąć, zależy bardziej od sposobu przygotowania jedzenia. Tutaj eksperci zalecają gotowanie produktów zamiast ich smażenia. Ale nie musisz umierać z głodu, bo to może prowadzić do efektu jojo.

Terapeutyczna instrukcja postu – planer postu na 8 dni

Instrukcje dotyczące postu Rodzina Jeść Zdrowe Warzywa Ogród

Dzień. 1 – Terapeutyczne instrukcje na czczo zaczynają się od dnia, w którym organizm może powoli przyzwyczaić się do nowego reżimu. Herbatę ziołową lub sok pije się rano, a owoce spożywa z jogurtem. W porze obiadowej ryż brązowy przygotowuje się z warzywami /najlepiej wszystkie potrawy przyrządzać gotowane lub na parze/. Między posiłkami można podjadać orzechy / ale nie więcej niż 100 gramów / oraz suszone owoce. Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Wieczorem można przygotować herbatę ziołową i zjeść pieczywo chrupkie.

Dzień 2,3,4 – Rozpocznij poranek od dwóch filiżanek herbaty ziołowej i owocowej. Pij 2 litry wody dziennie. Między posiłkami można podjadać orzechy /maksymalnie 50 gramów/ i owoce. Na obiad przygotuj bulion ryżowy lub warzywny / zupę z koguta. Wieczorem można zjeść twaróg i pieczywo chrupkie lub po prostu wypić herbatę ziołową z cytryną.

Terapeutyczna instrukcja na czczo – wykorzystaj dni 5-8 na detoksykację

Terapeutyczna instrukcja postu owsianka warzywna pomysły na jedzenie

Dzień 5,6 – Trzymaj się planu posiłków od 2, 3 i 4 dnia. Zacznij od lekkich ćwiczeń w domu. Zmierz ciśnienie krwi, a kiedy poczujesz się zrelaksowany i sprawny, idź na spacer od pół godziny do godziny.

Dzień 7 – Trzymaj się planu posiłków i idź pobiegać przez pół godziny. Ale bądź ostrożny – tylko jeśli czujesz się dobrze i dobrze!

Dzień 8 – Rozpocznij poranek od sałatki owocowej i dwóch filiżanek herbaty. W porze lunchu znów można jeść przecier warzywny, a wieczorem również przecier warzywny.

Nasza wskazówka – gdy tylko Wielki Post dobiegnie końca, nie oznacza to całkowitego przeprojektowania reżimu żywieniowego i ponownego jedzenia mięsa i słodyczy. Musi to nastąpić powoli, w ciągu 3-4 dni. I powinieneś unikać alkoholu przynajmniej przez kolejny tydzień.

Terapeutyczne instrukcje na czczo – i dzieci?

Terapeutyczne instrukcje na czczo zdrowe odżywianie co jeść

Nie wolno ci pościć. Zamiast tego możesz po prostu podawać więcej warzyw i owoców w ciągu tygodnia, ale dzieci potrzebują jajek i mięsa i nie muszą bez nich rezygnować.

Nasza wskazówka – zapytaj swojego lekarza przed poszczeniem. Nawet jeśli im się spodoba, a później w ciągu tygodnia poczujesz się nieswojo, poszukaj dalszych porad. Post może mieć negatywne skutki dla niektórych osób, dlatego zawsze wcześniej zasięgnij porady!

Zdrowe odżywianie dla całej rodziny – owoce i warzywa

Instrukcje na czczo Zdrowa dieta Ciało Detoksykacja Jedz owoce