zdrowe odżywianie

Środki na rozstępy – 5 przydatnych wskazówek

Pomysły na rozstępy oznaczają

Wiele kobiet w ciąży i młodych matek boryka się z tym samym problemem – rozstępami. Występują one na częściach ciała, gdzie skóra się rozciąga – często nie musi to być spowodowane samą ciążą, ale jest bardziej związane ze zmianą masy ciała. Biodra, pośladki, brzuch, a czasami ramiona są szczególnie wrażliwymi obszarami ciała. Często myśli się o skutecznym Środki na rozstępy nie istniałby – ale to nieprawda.

Środki na rozstępy – można im skutecznie zapobiegać

Rozstępy działają pielęgnująco

Jeden z najpotężniejszych środków na rozstępy jest dość prosty – w miarę możliwości należy kontrolować masę ciała. Nie oznacza to, że się głodzisz i rozpaczliwie dbasz o swoją sylwetkę – po prostu staraj się zdrowo odżywiać i pić więcej wody. To znacznie zwiększa rozciągliwość skóry. Tym bardziej – jeśli dziecko jest w planach, warto zacząć zdrową dietę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Również skuteczny – ćwicz regularnie, nawet w czasie ciąży. Na przykład joga może utrzymać ciało w dobrej kondycji w tych wyjątkowych miesiącach. Również ważna – odpowiednia pielęgnacja skóry, w którą warto inwestować już od pierwszego dnia ciąży.

Środki na rozstępy – jak je usunąć?

skutecznie usuwaj unikaj olejów woda żywność

A nawet jeśli pojawią się rozstępy, można je ponownie usunąć. Kobieta nie powinna oczekiwać efektu od razu, ale myśleć długofalowo. Oznacza to, że ci, którzy ciężko pracują nad swoją sylwetką i skórą, zobaczą efekt. To, co można z tym zrobić, jest ściśle związane z tym, czy paski są nowe, czy stare. Nowe rozstępy są różowe, stare – białe. Przy nowych rozstępach szczególnie pomagają masaże – rano i wieczorem, specjalne produkty pielęgnacyjne i więcej ćwiczeń. Powinnaś być bardziej cierpliwa ze starymi rozstępami – te również można zniwelować ćwiczeniami, masażami skubaniem i specjalnymi naturalnymi olejkami, ale na dłuższą metę.

Przykłady diety przeciw rozstępom

Zdrowa dieta gwarantuje piękną skórę

skuteczne pomysły na rozstępy

Regularne masaże poprawiają krążenie krwi, a tym samym strukturę skóry

Ciąża zdrowa żywność masaże sportowe