zdrowe odżywianie

Projekt żywienia człowieka według kolorów i rodzajów: przegląd modeli żywienia

Wyjaśniliśmy już podstawowe zasady Human Design System. Nauczanie łączy starą wiedzę o kulturach chińskich, izraelskich i indyjskich z nową wiedzą naukową i bada różne aspekty ludzkiego charakteru. Dążenie do szczęścia jest przedmiotem nauczania o ludzkim projektowaniu. W tym celu założyciel Human Design System Ra Uru Hu (Alan Robert Krakower) opracował różne instrumenty. Stworzenie osobistej grafiki ciała ludzkiego jest pierwszym krokiem na drodze do większej samoakceptacji i miłości do siebie. Pokazuje nasze osobiste mocne strony, talenty i słabości. Rave Mandala bada szczegóły tego, co porusza i inspiruje nas jako istoty ludzkie. Teoria koloru zajmuje się pytaniem, co nas motywuje i demotywuje. Ci, którzy już znają podstawowe zasady systemu, mogą dalej promować swój rozwój osobisty poprzez zdrowe odżywianie. Wyjaśniamy podstawowe zasady projektowania żywienia człowieka i przedstawiamy przegląd dwóch modeli żywienia.

Human Design Odżywianie według koloru: podstawowe zasady modelu żywienia

Odżywianie człowieka według koloru zwracaj uwagę na wskazówki

Koncepcja żywieniowa oparta jest na podstawowych zasadach Human Design System. Celem planu żywieniowego jest zatem dobre samopoczucie i bycie szczęśliwym. To nie jest plan diety. Nie chodzi o to, co jesz, ale kiedy i ile jesz. Ra Uru Hu opracował w tym celu metodę „Podstawowego Systemu Opieki Zdrowotnej”. Powinna skłaniać nas do rozpoznania indywidualnych potrzeb naszego organizmu.

Heksagram, który bada relację energetyczną między słońcem a końcem, dostarcza niezbędnych informacji. Zewnętrzny okrąg heksagramu składa się z tak zwanych „linii”, inspirowanych chińskim nauczaniem I’Ching. Taki heksagram jest robiony osobiście dla każdego. Znajdują się na nim zarówno linie aktywne (kolorowe), jak i otwarte (niekolorowe). Każda z tych sześciu linii podzielona jest na 6 kolorów. To właśnie te kolory dostarczają więcej informacji na temat trawienia i odżywiania. Ekspert w dziedzinie projektowania może dogłębnie przeanalizować Twój osobisty heksagram. Dla początkujących w temacie wystarczą podstawowe informacje. Powinieneś najpierw znaleźć wszystkie aktywne linie na swoim heksagramie, a następnie znaleźć kolor, który jest również aktywny / kolorowy. Oto 6 kolorów w skrócie:

Human Design Nutrition w skrócie Wskazówki według koloru i typu

1. Pierwszy kolor oznacza apetyt. Jeśli ten kolor jest aktywny na twoim heksagramie, należysz do grupy łowców. Myśliwi czują się najbardziej komfortowo, gdy potrafią wyczuć smak każdego dania. Oznacza to: Lepiej zrezygnować ze skomplikowanych dań o nietypowych połączeniach smakowych (słodko-kwaśny, kwaśny i słony) i zamiast tego skupić się na prostych daniach składających się z 2-3 składników. Przypraw jedzenie tak mało, jak to możliwe?.

Projekt żywienia człowieka według rodzaju, co i kiedy jeść

2. Drugi kolor oznacza smak. Jeśli ten kolor jest aktywny na Twoim heksagramie, to należysz do grona kolekcjonerów. Kolekcjonerzy powinni stworzyć swój własny plan żywieniowy poprzez eksperymenty. Dopóki jedzenie nie jest szkodliwe dla zdrowia (na przykład jedzenie fast foodów lub jedzenie, na które jesteś uczulony), powinieneś ufać swojemu „wewnętrznemu głosowi”. Powie Ci, co jest dobre dla Twojego organizmu.

3. Trzeci kolor nazywa się „Pragnienie”. Jeśli ten kolor jest aktywny na twoim heksagramie, należysz do grupy procesorów. Aby Twój organizm prawidłowo przetworzył jedzenie, powinieneś pić wystarczającą ilość wody.

Human Design Dieta według koloru Dotyk wyróżniając się jedz razem z innymi

4. Czwarty kolor nazywa się „Kontakt”. Ra Uru Hu nazywa ludzi, którzy mają ten kolor „dyferencjatorami”. Ci ludzie mogą cieszyć się jedzeniem tylko z innymi ludźmi. Najwygodniej czujesz się w restauracjach i kawiarniach. Nawet w bliskich kręgach rodzinnych zawsze nalegają, aby wszyscy jedli razem.

5. Piąty kolor to „Dźwięk”. Jeśli ten kolor jest pokolorowany na twoim osobistym heksagramie, to należysz do grupy słuchaczy. Publiczność je oszczędnie i toleruje długie przerwy między posiłkami. Jak sama nazwa wskazuje, dźwięki odgrywają ważną rolę dla słuchaczy podczas jedzenia. Duża część publiczności dobrze czuje się w restauracjach, inni wolą wygodnie jeść w domu bez przeszkadzających odgłosów.

6. Szósty kolor to symbolizuje lekki. Z obserwatorem oko je razem z nimi. Dobrze podany posiłek bardzo dobrze się z nimi komponuje.

Human Design Nutrition według typu: W ten sposób kanał generatora, manifestatora, reflektora i projektora

Ludzki design zgodnie z gustem kolorystycznym dla kolekcjonerów jedz bałagan

Następcy Ra Uru Hu dalej sklasyfikowali Human Design Nutrition według rodzajów energii. Ra Uru Hu opisuje cztery rodzaje energii: generator, moderator, projektor i reflektor. Każdy typ ma swoje specjalne cechy. Abyś mógł zrozumieć i wdrożyć model żywieniowy, powinieneś najpierw mieć sporządzoną grafikę ciała. Twoja osobista grafika zostanie następnie zinterpretowana i będziesz mógł zobaczyć, do jakiego typu energii należysz. Tutaj podsumowujemy dla Ciebie podstawowe zasady drugiego modelu żywieniowego:

Human Design Nutrition Zwróć uwagę na ilość w Generatorze

1. generator jest zawsze głodny. Ponieważ jednak nie zawsze dobrze zna swoje potrzeby i życzenia, często je dużo, nie zwracając uwagi na jakość jedzenia. Sfrustrowany, że się przejada, zaczyna dietę. Bez sensu, bo doprowadzi to później do efektu jojo. Zamiast jeść wszystko, co widzi, generator powinien zatem zwracać uwagę na jego życzenia. Lepiej więc poczekać, wybrać spokojnie i naprawdę jeść tylko te dania, które w danej chwili chce się zjeść.

2. Manifest nie ma ustalonych nawyków żywieniowych, je chaotycznie i każdego dnia na stole pojawia się coś nowego. Często na próżno próbuje uporządkować swoje cotygodniowe menu. Zamiast tego powinien po prostu zaakceptować chaos i zaufać swojemu ciału.

Human Design Diet w projektorze zdrowy i zwracaj uwagę na potrzeby

3. projektor ma bardzo wrażliwe trawienie, które silnie reaguje na bodźce. Najwygodniej będziesz się czuł, jedząc mniejsze porcje kilka razy dziennie. Projektory powinny również stosować zdrową dietę, a ponieważ często cierpią na gazy, powinny pić wystarczającą ilość płynów w ciągu dnia. Jeśli jesteś projektorem, powinieneś pić co najmniej 1 litr wody po każdym posiłku i łącznie co najmniej 2 litry i maksymalnie 2,5 litra dziennie.

Ludzkie odżywianie reflektora samotnie jedz w spokoju

4. reflektor ma to najtrudniejsze. Nie zawsze potrafi odróżnić swoje pragnienia od życzeń innych i ma tendencję do jedzenia, gdy inni też jedzą. Zjada również to, co jedzą inni przy stole. Odbłyśnik powinien więc zwracać uwagę na swoje potrzeby i nauczyć się słuchać swojego ciała. W tym celu powinien siadać sam i w spokoju przynajmniej dwa razy dziennie i przygotowywać własne jedzenie.

Human Design Nutrition to koncepcja, która łączy naszą postać z naszymi nawykami żywieniowymi. Jednak ważne jest, aby zmienić dietę dopiero po konsultacji z lekarzem. W przeciwnym razie Ra Uru Hu zawsze radzi eksperymentować z różnymi smakami, porami jedzenia i porcjami. Tylko w ten sposób każdy może znaleźć odpowiedni reżim żywieniowy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Human Design Nutrition, odwiedź jennazoe.com.