zdrowe odżywianie

Kalorie owocowe – najważniejsze informacje o zdrowej diecie w skrócie!

Który owoc ma najmniej kalorii arbuz kcal 100 g

Jako dzieci nauczyliśmy się, że owoce są zdrowe. Jest naturalny i pełen cennych witamin, minerałów, błonnika i przeciwutleniaczy. Z tego powodu powinien stanowić integralną część zdrowej i zbilansowanej diety. Ale który owoc ma najmniej kalorii, a który najwięcej? Jakie owoce są najlepsze na odchudzanie i zawierają najmniej fruktozy? To wszystko i wiele więcej informacji na temat wpływu owoców na zdrowie, a także kilka szczegółowych tabel kalorii owoców można znaleźć w naszym artykule!

Kalorie z owoców – To najlepsze owoce na odchudzanie

Wiśnie Kalorie 100 gram Który owoc ma najwięcej kalorii

Według Niemieckiego Towarzystwa Żywienia należy spożywać 5 porcji owoców i warzyw dziennie, podzielone na 2 porcje owoców i 3 porcje warzyw. Według kilku badań, jedna porcja owoców dziennie zmniejsza ryzyko chorób serca o 7%. Ogólnie rzecz biorąc, owoce są uważane za niskokaloryczne i bardzo bogate w błonnik. Ale nie wszystkie owoce są sobie równe – niektóre odmiany zawierają znacznie mniej kalorii niż inne. Który owoc ma najmniej kalorii? Poniżej zebraliśmy szczegółową listę owoców o najniższej kaloryczności, którymi możesz cieszyć się w dowolnym momencie bez żalu.

Niskokaloryczne owoce Wiśnie Acerola, które są najlepszymi owocami na odchudzanie

 • Wiśnie aceroli mają 20 kalorii na 100 gram i wyląduj na pierwszym miejscu na naszej liście. Charakteryzują się lekko kwaśnym smakiem i są pełne wartościowych składników. Garść pysznych wiśni pokrywa Twoje dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.
 • Truskawki mają tylko 32 kalorie na 100 gram i to kolejny bardzo niskokaloryczny owoc. A słodkie, czerwone owoce są również niezwykle zdrowe – dostarczają podczas diety żelazo, cynk, potas i wapń.
 • Możesz to wziąć melon kantalupa, bo ten pyszny owoc ma 34 kalorie na 100 gram i jest bardzo bogaty w witaminę A..
 • Jeśli chodzi o owoce niskokaloryczne, arbuz jest koniecznością. To pyszne orzeźwienie składa się w ponad 90% z wody i ma tylko 38 kalorii na 100 gram.
 • Z jogurtem lub twarogiem na śniadanie lub po prostu jako pyszna przekąska – Maliny niesamowicie dobrze smakują i są bardzo bogate w wiele cennych przeciwutleniaczy.

Ile kalorii mają jabłka kh słabe odmiany owoców kcal jabłko

 • Choćby Grejpfrut nie są szczególnie popularne ze względu na gorzki smak, są niewątpliwie jednymi ze zdrowych owoców. Poza tym mają tylko 38 kalorii na 100 gram bardzo dobre dla twojej sylwetki.
 • 100 gram jagód po prostu o tym wspomnij 36 kalorii i zawierają wiele przeciwutleniaczy, które chronią układ sercowo-naczyniowy.
 • Egzotyczna papaja to bardzo smaczny, niskokaloryczny owoc, a ponieważ tylko one 36 kalorii na 100 gram nie musisz martwić się o swoją dietę podczas podjadania. Dojrzały ma bardzo słodki i soczysty smak, a niedojrzały jest gorzki i cierpki. Papaja jest również bardzo bogata w papainę – enzym przyspieszający spalanie tłuszczu i ułatwiający trawienie białka.
 • Brzoskwinie zawierają dużo witamin A i C, żelazo, potas i cynk oraz są wliczone 41 kalorii na 100 gram idealna zdrowa alternatywa dla przekąsek latem.
 • Morele są bardzo zdrowymi owocami i tylko oferują 47 kalorii na 100 gram. Ponadto są bardzo bogate w prowitaminę A, która pozytywnie wpływa na wzrok.

Owoce niskokaloryczne – Tak wygląda 100 kalorii w porcji owoców!

Tabela kalorii czerwonych winogron, która owocuje z dietetycznymi jagodami kcal

Arbuz 350 gramów
truskawka 300 gramów
melon kantalupa 270 gramów
brzoskwinia 250 gramów
jeżyna 230 gramów
Ananas 225 gramów
śliwka 215 gramów
Pomarańczowy 195 gramów
Malina 190 gramów
jabłko 185 gramów
Borówka amerykańska 175 gramów
Gruszka 170 gramów
kiwi 165 gramów
wiśnia 140 gramów
winogrono 140 gramów
banan 120 gramów

Który owoc ma najmniej węglowodanów??

Wiśnie kcal 100 gramów Czy jagody są niskowęglowodanowymi owocami truskawkowymi?

Oprócz kalorii z owoców, dla zdrowej i zbilansowanej diety duże znaczenie mają również inne czynniki. Słodki smak owoców wynika z zawartości cukru, a zawartość fruktozy w niektórych rodzajach owoców jest zaskakująco wysoka. Dzięki diecie niskowęglowodanowej unika się wszelkich pokarmów bogatych w węglowodany. Ale jeśli jesz właściwe owoce w odpowiednich ilościach, możesz nadal korzystać z wielu korzyści zdrowotnych, które oferują nam niektóre owoce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który owoc ma najmniej węglowodanów na 100 gramów.

 • 100 gramów arbuza Oprócz witamin A i C zawiera tylko potas i magnez 7,66 gramów węglowodanów netto. 
 • Truskawki mam tylko 5.68 Gramy węglowodanów netto.
 • Z Jeżyny odbierać 4,31 grama węglowodanów netto.
 • Maliny są z 5,44 grama  również doskonały wybór dla owoców o niskim kh.
 • Nawet jeśli są bardzo słodkie i soczyste, mają Brzoskwinia tylko 8,04 węglowodanów netto. W połączeniu z twarogiem są idealną przekąską o niskiej zawartości węglowodanów na lato.
 • Mandarynki są po prostu częścią tego zimą i tylko 8 gramów węglowodanów możesz cieszyć się nimi bez żalu.
 • kiwi to nie tylko niskokaloryczny owoc, ale także bardzo dobre źródło witaminy K. Oprócz wielu minerałów, takich jak wapń, potas i cynk, zawiera tylko 8 gramów węglowodanów netto.

A który owoc jest bogaty w węglowodany?

Niskokaloryczne owoce Tabela zdrowych owoców Owoce o niskiej zawartości węglowodanów

W rzeczywistości istnieje wiele zdrowych owoców, które mają bardzo wysoką zawartość węglowodanów i wcale nie nadają się do diety niskowęglowodanowej. Wszystkie rodzaje owoców, które zawierają więcej niż 20 gramów węglowodanów w jednej porcji, są więc absolutnie tabu.

 • Średni banan ma 27 gramów węglowodanów i dlatego nie nadaje się dla wszystkich, którzy jedzą niskowęglowodanowe.
 • Podobnie jak większość owoców cytrusowych, pyszne mango jest niestety również pełne węglowodanów. Jeden Mango ma około 28 gramów węglowodanów, ale może również pokryć 80% dziennej dawki witaminy C i witaminy A..
 • Choćby Ananas jest bardzo niskokaloryczny (50 kalorii na 100 gramów), co nie oznacza, że ​​jest niskowęglowodanowy. Pyszne owoce kończą się 22 gramy węglowodanów pod numerem 3 na naszej liście.
 • Zaskakująco ma średniej wielkości jabłko 25 gram węglowodanów.
 • Suszone owoce mają niższą zawartość wody niż świeże owoce, przez co zawierają bardzo dużą ilość węglowodanów. Wartości są zwykle około 70 g węglowodanów na 100 g suszonych owoców.

Który owoc ma najmniej fruktozy??

Świeży ananas kcal 100 gram, który owocuje na dietę niskowęglowodanową owoce na odchudzanie

Bez wątpienia wszystkie świeże owoce są zdrowe i bardzo smaczne. Ale nawet jeśli większość owoców ma niską kaloryczność, zawartość cukru jest zwykle znacznie wyższa niż myślisz. Udowodniono naukowo, że zawarta w nim fruktoza nie jest wcale zdrowsza niż konwencjonalny cukier stołowy. Zwłaszcza jeśli chcesz trochę ograniczyć spożycie cukru, powinieneś być bardzo ostrożny przy wyborze rodzajów spożywanych owoców. Poniżej rodzaje owoców o niskiej, średniej i wysokiej zawartości cukru.

 • Cytryny zawierają tylko 2,5 grama cukru i 30 kalorii na 100 gram. Nawet jeśli nie nadają się do podjadania, świetnie sprawdzają się w różnych sosach do sałatek i koktajlach. Pokryją również połowę dziennego zapotrzebowania na witaminę C, a zawarty w nich kwas ma działanie antybakteryjne i pomaga w problemach trawiennych.
 • Arbuzy zawierają 6 gram cukru na 100 gram owoców oraz, jak wspomniano, są bogate w witaminy C i A, dzięki czemu są bardzo dobre dla skóry i włosów.
 • Guawa to mało znany owoc cytrusowy, który o dziwo należy do owoców jagodowych. Jest bardzo bogaty w witaminę C, żelazo, wapń i potas. I tylko 6,7 grama cukru jest też przyjazna dla figury.
 • Z 37 kaloriami i 7 gramami cukru liczyć Opuncja najzdrowszy i najmniej kaloryczny owoc w historii. Ale ponieważ nie dojrzewają, przy zakupie należy zawsze używać dojrzałych owoców.

Zawartość cukru w ​​owocach – tabela szczegółowa

Tabela kalorii owocowych zdrowe owoce na odchudzanie

papaja 2,4 grama
Jeżyny 4,8 grama
Maliny 4,9 grama

Truskawki 4,9 grama
Arbuz 6 gramów
jagody 6 gramów
Grejpfrut 7 gramów
Wiśnie 8 gramów
Nektarynki 8 gramów
Brzoskwinie 8 gramów
Pomarańczowy 8,3 grama
kiwi 9 gramów
Morele 9 gramów
Gruszka 10 gramów
Ananas 10 gramów
śliwka 10 gramów
mandarynka 10 gramów
jabłko 10,5 grama
Marakuja 11,2 grama
Melon spadziowy 12,5 grama
mango 12,5 grama
Liczi 15 gramów
winogrona 16 gramów
granat 16,2 grama
Banany 17,5 grama

Kiedy najlepiej jeść owoce??

Tabela kalorii owocowych Owoce z najmniejszą zawartością fruktozy

Czy to rano, w południe czy wieczorem – owoce są zdrowe o każdej porze dnia. Abyśmy jednak mogli korzystać ze wszystkich korzyści zdrowotnych, jakie oferuje, musimy przestrzegać kilku zasad.

 • Aby owoce wspomagały detoksykację organizmu, a zdrowe składniki odżywcze były lepiej przyswajalne, powinieneś Zawsze spożywaj owoce na pusty żołądek. Jeśli po obiedzie zjesz pyszną sałatkę owocową, Twoja fruktoza zostanie uwolniona w żołądku i zacznie fermentować wraz z resztą zawartości żołądka. Całość może prowadzić do poważnych problemów w żołądku i jelitach.
 • Na wrażliwy żołądek i zgagę wieczorem należy unikać wszelkich kwaśnych owoców, takich jak jabłko czy ananas.
 • Najlepiej cieszyć się owocami tylko do popołudnia – Czasami owoce nie mogą być prawidłowo strawione wieczorem i pozostają w jelicie grubym, co z kolei może prowadzić do problemów ze snem i wzdęcia żołądka. Lub jeśli czasem masz na to apetyt, wolisz owoce o niskiej zawartości cukru i jeśli to możliwe, po prostu wybierz się na krótki spacer.

Kalorie z owoców jagodowych i efekty zdrowotne 

który owoc ma najmniej węglowodanów tabela kalorii truskawki jagody kcal

Nieważne czy maliny, truskawki, jeżyny itp. – małe owoce są bardzo zdrowe i bogate w wiele witamin i składników odżywczych. Wspomagają również układ odpornościowy i według najnowszych badań zmniejszają ryzyko zawału serca nawet o 60%. Poniżej znajdziesz więcej informacji o skutkach zdrowotnych owoców małej mocy.

 • Ile kalorii mają truskawki, już wspomnieliśmy. Przy zaledwie 34 kcal na 100 gramów są bardzo niskokaloryczne, a mimo to zawierają znacznie więcej witaminy C niż cytryny. Mają też bardzo wysoką zawartość potasu, wapnia, żelaza i kwasu foliowego i pomagają przy anemii czy różnych problemach jelitowych.
 • Maliny Kalorie 100 gramów to 33. Małe owoce są bogate w wiele witamin z grupy B, żelazo i fosfor, które są dobre dla metabolizmu i krwi. Zawierają również antocyjany – składniki aktywne, które według najnowszych badań zapobiegają nowotworom.
 • Jagody, lub znane również jako jagody, stymulują jelita i wspomagają tworzenie krwi. Wzmacniają również oczy, a zawarte w nich taniny pomagają w walce z biegunką.

Jagody kcal 100 gram Kalorie jagody stołowe kh słabe owoce

 • Jeżyny mają 43 kalorie na 100 gram a ze względu na wysoki poziom wapnia, potasu i magnezu są bardzo dobre dla naszych mięśni i kości. Są również bardzo bogate w witaminy C, A i E oraz zawierają dużo żelaza, potasu, wapnia, karotenu, magnezu oraz kwasów owocowych i pektyn. Superowoce mają działanie przeciwzapalne, wspomagają tworzenie krwi i pomagają w gorączce.
 • Porzeczki mają 36 kalorii na 100 gram również bardzo niskokaloryczne i jednocześnie zdrowe owoce. Ponieważ ziarna są bardzo bogate w kwasy gamma-linolenowe, są bardzo dobre dla Twojej skóry i mogą w niektórych przypadkach pomóc w walce z neurodermitem. Zawierają również dużo witaminy C, żelaza, potasu i wapnia. Dzięki wysokiej zawartości błonnika przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu i pomagają w problemach trawiennych.
 • Żurawina jest dostępny głównie w postaci suszonej. Jednak, abyś mógł cieszyć się wszystkimi korzyściami zdrowotnymi, jakie oferują, najlepiej spożywać je na świeżo. Świeże żurawiny są nie tylko bardzo zdrowe, ale także niskokaloryczne – mają tylko 45 kalorii na 100 gramów. Ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy i wtórnych substancji roślinnych działają przeciwzapalnie i chronią przed wieloma chorobami.

Ile kalorii mają banany i jak dobre są dla twojego zdrowia??

kcal banan owoce kalorie tabela fruktoza wskazane owoce na odchudzanie zdrowe

Banany są niezwykle smaczną i bardzo popularną przekąską w podróży dla każdego, kto chce się zdrowo odżywiać. Kalorie w bananie wynoszą około 110, a węglowodany około 30.

 • Egzotyczny owoc zawiera wiele niezbędnych składników odżywczych, takich jak magnez, potas, wapń i żelazo, które są bardzo ważne dla regeneracji organizmu po treningu fitness. Z tego powodu wszyscy sportowcy przysięgają na zdrowotne skutki bananów.
 • Ponadto banany oferują wiele korzyści zdrowotnych i trawiennych.
 • Owoce mocy zawierają również tryptofan – białko, które organizm przekształca w serotoninę. To z kolei poprawia nastrój i zapewnia relaks oraz ma ogromne znaczenie w walce z depresją.
 • Żelazo zawarte w bananach stymuluje produkcję hemoglobiny, co może pomóc w anemii.

Kalorie z owoców – Ile kalorii mają jabłka i jakie są korzyści zdrowotne?

Kalorie z owoców jabłko na odchudzanie Lista kalorii w zdrowych owocach

“Jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka” – pewnie większość z Was zna stare powiedzenie. Średnie jabłko o wadze około 180 gramów ma 95 kalorii i około 25 gramów węglowodanów. Nie bez powodu jabłka są najczęściej spożywanymi owocami w Niemczech – zawierają ponad 30 ważnych minerałów i pierwiastków śladowych, w tym dużo żelaza i potasu. Ponieważ większość flawonoidów, polifenoli, błonnika i witamin znajduje się w skórze, należy zawsze jeść jabłka nieobrane. Ale nie wszystkie jabłka są takie same – skład składników różni się w zależności od odmiany. Jakie są najzdrowsze odmiany jabłek i czy jest to Twoje? Powiemy Ci o tym za chwilę!

 • Ponieważ starsze odmiany jabłek są mniej przetworzone w porównaniu z nowymi odmianami, są znacznie zdrowsze. Należą do nich na przykład: Boskoop, Cox Orange, Berlepsch, Goldparmäne, Ingrid Marie i Idared.
 • Babcia Smith to jedna z najpopularniejszych odmian jabłek i jest naprawdę wszechstronna. Zielone, cierpkie jabłka są tak bogate w witaminę C, że 100 gramów jabłek daje taki sam efekt jak 400 mg czystej witaminy C z apteki. Ponadto są bogate w magnez i potas, które są dobre dla nerwów.

Najniższe kalorie owoce Jabłko kcal 100 gram czyli najlepsza odmiana jabłek

 • Elstar Jabłka charakteryzują się soczystym i słodkim smakiem. Zawierają wiele przeciwutleniaczy i bioaktywnych enzymów, które chronią przed zapaleniem stawów i wspomagają tworzenie komórek odpornościowych.
 • Braueburn są super soczyste i bardzo bogate w kwas chlorogenowy – substancję roślinną, która skutecznie zabija bakterie powodujące próchnicę.
 • Jabłka Boskoop zawierają dużo pektyn i zapewniają łatwiejsze wydalanie cholesterolu i tłuszczów. To sprawia, że ​​są idealną odmianą jabłek na odchudzanie.

Pomarańczowy – Korzyści zdrowotne i kalorie pomarańczowy

Pomarańczowe kcal 100 g owoców cytrusowych w diecie niskowęglowodanowej Tabela kalorii Odmiany wschodnie

Pomarańcze pierwotnie pochodzą z Chin, a ich drugie imię „Pomarańcza”, które tłumaczy się jako „Jabłko z Chin”, już nam to mówi. Owocowe, smaczne i pełne zdrowych składników – nie bez powodu są to najczęściej uprawiane cytrusy na świecie. Średniej wielkości pomarańcza ważąca około 200 gramów składa się w 87% z wody, ma tylko 85 kalorii i 11,8 gramów węglowodanów.

 • Witamina C nie może być wytwarzana przez nasz organizm i dlatego musimy ją przyjmować z pożywieniem. Dzięki 2-3 pomarańczom możesz całkowicie pokryć dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę.
 • Pomarańcze są bogate w żelazo, fosfor, kwas foliowy i wiele witamin z grupy B, które wzmacniają układ odpornościowy i działają antyoksydacyjnie.
 • Nie należy również lekceważyć zawartości magnezu w pysznych owocach cytrusowych, a minerał jest szczególnie ważny dla gęstości kości.
 • Ponieważ pomarańcze są bogate w potas, spożywanie ich może obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

Kalorie w arbuzie i korzyści zdrowotne

Niskosłodzone owoce arbuzowe kalorie 100 gram, które owocują podczas diety

Arbuzy to bardzo popularna przekąska, szczególnie w gorące letnie dni. Oprócz dobrego smaku pyszny owoc oferuje nam również liczne korzyści zdrowotne.

 • Arbuz składa się w 92% z wody i dlatego latem doskonale gasi pragnienie. 32 – tyle kalorii ma świeży arbuz na 100 gram, co czyni go jednym z najlepszych owoców na odchudzanie.
 • Zawierają duże ilości witamin C, A i B6, które są dobre dla Twojej skóry, włosów i oczu.
 • Trawienie jest regulowane przez wysoką zawartość błonnika.
 • Oprócz witamin i wielu cennych składników odżywczych pyszny arbuz ma bardzo wysoką zawartość karotenoidów i chroni przed wieloma chorobami, takimi jak astma, zapalenie stawów i miażdżyca.
 • Swój głęboki czerwony kolor arbuz zawdzięcza likopenowi – utleniaczowi, który obniża ryzyko zachorowania na raka i wzmacnia układ odpornościowy poprzez swoje właściwości przeciwzapalne.

Kalorie z owoców w różnych odmianach melona – wartości odżywcze melona spadziowego 

Arbuz kcal 100 gram którego owoc ma najwięcej kalorii

Oprócz arbuza melon spadziowy jest również bardzo smaczną i orzeźwiającą przekąską na lato. Jeśli szukasz pysznego owocu, aby schudnąć, dobrze radzisz sobie z melonem spadziowym. 100 gramów ma tylko 55 kalorii i 12 gramów węglowodanów. Jest nie tylko niskokaloryczna, ale także niezwykle zdrowa i zawiera duże ilości witamin C, B1 i B2. Najważniejszą witaminą jest jednak prowitamina A, która w organizmie przekształca się w witaminę A i ma ogromne znaczenie dla oczu i wzrostu komórek. Ponadto melon spadziowy jest bardzo bogaty w różne minerały, takie jak żelazo, potas, wapń, sód i magnez.

Kalorie melona kantalupa

Kalorie Owocowe Która Tarta Owocowa w Diecie Niskowęglowodanowej Odmiany Melona Wartości Odżywcze

Kantalupa to najsłodszy rodzaj melona, ​​który ma tylko 34 kalorie na 100 gramów, jest również bardzo niskokaloryczny owoc. Ciekawostką jest to, że im mniejszy melon, tym więcej zawiera składników odżywczych i witamin. Zawiera duże ilości witamin C i B, które wzmacniają układ odpornościowy i zapewniają zdrowy wzrost włosów. Zaledwie 100 gram melona kantalupa pokrywa więcej niż zalecane dzienne zapotrzebowanie na witaminę A.

Galia Melons Wartości odżywcze i korzyści zdrowotne

Melon spadziowy kcal 100 g niskokaloryczne owoce niskowęglowodanowe owoce stół

Melon Galia jest hybrydą melona spadziowego i kantalupy i został wyhodowany w Izraelu. Jest bogaty w witaminy C i A, wiele bioflawonoitów i zawiera duże ilości pektyn. Ponadto pyszny owoc zawiera wiele minerałów, takich jak żelazo, potas, wapń i sód. Utrzymują serce w zdrowiu i wspomagają procesy metaboliczne w mięśniach.

Ile kalorii mają winogrona?

Czerwone winogrona kcal 500 g Który owoc ma najmniej fruktozy Rodzaje owoców o niskiej zawartości węglowodanów

Pomimo wysokiej zawartości cukru winogrona mają tylko 67 kalorii na 100 gramów, więc jeśli zwracasz uwagę tylko na kalorie z owoców, są idealną zdrową przekąską w podróży.

 • Zawierają też dużo fenoli i flawonoidów – są to substancje roślinne, które wychwytują w organizmie wolne rodniki i dzięki temu znacznie zmniejszają ryzyko zachorowania na raka i skutecznie zapobiegają miażdżycy.
 • Są bardzo ważnym źródłem witamin C, A i K oraz dostarczają ważnych minerałów, takich jak miedź, żelazo, potas i magnez.
 • Codzienne spożywanie małych, smacznych owoców pobudza przemianę materii i reguluje równowagę kwasowo-zasadową.
 • Kalorie czerwonych winogron i zielonych winogron prawie się nie różnią. Jednak czerwone winogrona zawierają znacznie więcej resweratrolu – bardzo silnej substancji roślinnej, która według wielu badań zapobiega chorobom serca i zwalcza stany zapalne, a nawet nowotwory.

Owoce stołowe kalorii na 100 g

Pomarańczowe kcal 100 g, których owoce mają najmniej kalorii w węglowodanach

Kalorie z jabłkami 52
Kalorie z ananasa 55
Kalorie z moreli 43
Kalorie gruszki 55
Kalorie bananowe 88
Kalorie jagód 35
Kalorie jeżyny 43
Kalorie z żurawiny, świeże 46
Kalorie truskawek 32
Kalorie figowe 107
Kalorie grejpfruta 50
Kalorie granatu 74
Kalorie melona spadziowego 54
Kalorie malin 36
Kalorie kiwi 51
Wiśnie kalorie 50
Mandarynki kalorie 50
Kalorie z mango 62
Kalorie z marakui 97
Kalorie nektarynki 56
Kalorie z papai 32
Śliwkowe kalorie 47
Kalorie z brzoskwini 41
Kalorie rabarbaru 21
Kalorie arbuza 30.
kalorie z czerwonych winogron 71
kalorie z zielonych winogron 69
Kalorie z cytryny 29

Kalorie z zielonych winogron najlepsze owoce na odchudzanie tabela kalorii