zdrowe odżywianie

Dieta alkaliczna – jakie pokarmy są zdrowe dla człowieka?

Odżywianie alkaliczne żywność zdrowe menu

Szkodliwe spaliny, palenie papierosów, stres, mało ruchu – nasz organizm jest na nie narażony każdego dnia. Zbilansowana dieta zapewnia zdrowe życie, a nawet może prowadzić do utraty wagi. Ale które pokarmy są rzeczywiście zdrowe dla ludzkiego organizmu – odpowiedź daje nowa teoria. Tak zwany Odżywianie podstawowe zajmuje się dokładnie tematem. Cel – unikać kwaśnych pokarmów i zamiast tego spożywać głównie podstawowe pokarmy. Bo jak powiedział nawet Hipokrates „Twoja dieta powinna być Twoim lekarstwem”.

Mówi się, że dieta alkaliczna jest niezbędna do zdrowego życia

Jedz codziennie dietę zasadowo-warzywną

Jestem tym, co jem. Tak więc ci, którzy się zdrowo odżywiają, codziennie dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, takich jak węglowodany, białka, woda, tłuszcze i minerały. W naszej gorączkowej codzienności, gdzie prawie nie ma czasu na przygotowywanie posiłków, a kultura fast foodów jest powszechna, większość ludzi je raczej niezdrowo. Prędzej czy później organizm zaczyna na tym cierpieć. Można tego uniknąć stosując zbilansowaną dietę z naturalną żywnością alkaliczną.

Dieta alkaliczna – jakie składniki odżywcze są naprawdę potrzebne?

Alkaliczna-Dieta-Żywność-Węglowodany-Fasola

Węglowodany, zwane też sacharydami, należą do najważniejszych źródeł energii i materiałów budulcowych w organizmie człowieka /zaopatrują mięśnie w glikogen, a mózg w glukozę/. Jeśli jednak spożyje się zbyt dużo węglowodanów, nadmiar zostanie zamieniony na tłuszcze. W zależności od budowy węglowodany dzielą się na trzy grupy – pierwsza to cukry proste /fruktoza i glukoza/, które zawierają owoce i warzywa. Podstawowe pokarmy bogate w węglowodany to fasola i ciecierzyca. Laktoza ma skomplikowaną budowę – należy do grupy disacharydów. Trzecia grupa – błonnik znajduje się w roślinach i warzywach /na przykład strączkowych i zbożach/. Odgrywają ważną rolę – a mianowicie pobudzają pracę jelit. Jednak nadmierne spożycie może prowadzić do wzdęć.

Dieta alkaliczna – tłuszcze to jedno z najważniejszych źródeł energii

Alkaliczna-dieta-tłuszcze-spożywcze-zdrowe

Tłuszcze są najważniejszym źródłem energii. Jednak są one przetwarzane przez organizm tylko z dużym wysiłkiem. Te składniki odżywcze mogą być pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Tłuszcze roślinne podobno są zdrowsze / są też kaloryczne!/ Z jedynym wyjątkiem – rybami. Zdrowy plan żywieniowy oznacza zatem przyjmowanie niewielkiej ilości orzechów /ok. 50-70 gramów / do spożycia i jeśli to możliwe bez wieprzowiny. Nawiasem mówiąc, organizm ludzki potrafi zamieniać węglowodany w tłuszcze.

Dieta alkaliczna – białka to niezbędne składniki odżywcze

Dieta Alkaliczna-Białka-Białko-Orzechy

Białka / nadal znane jako białka / składają się z 22 cząsteczek / aminokwasów /. Osiem aminokwasów uważa się za podstawowe, co oznacza, że ​​organizm człowieka nie może sam ich zbudować. Dostarczają je zboża, mleko, mięso o niskiej zawartości tłuszczu. Białka pochodzenia zwierzęcego / mięso o wysokiej zawartości tłuszczu / są również zdrowe, w każdym przypadku zawierają więcej tłuszczu i mogą prowadzić do przyrostu masy ciała. Eksperci zalecają spożywanie około 0,8 grama białka na kilogram. Oznacza to, że przy masie ciała wynoszącej 50 kg wystarczają 4 gramy białka dziennie.

Dieta alkaliczna – ile wody należy pić dziennie?

Pij codziennie alkaliczną dietę-wodę

Ciało ludzkie składa się w 70-80% z wody. Aby zapewnić zbilansowaną dietę, dorośli muszą pić od 1,5 litra do 2 litrów wody dziennie. Jednocześnie należy wypijać maksymalnie 1 filiżankę kawy dziennie. Nie zaleca się również spożywania alkoholu – aktywuje on nerki i organizm ostatecznie traci wodę.

Oprócz wody ważną rolę w zdrowiu odgrywają węglowodany, tłuszcze i białka, witaminy i minerały. Aby zapewnić zbilansowaną dietę, należy je również codziennie dostarczać organizmowi. Aby organizm był zaopatrywany w energię, jadłospis może składać się w 80% -90% z węglowodanów i 10% -20% z białek. Podobno powodem przybierania na wadze nie są same węglowodany /jak wcześniej sądzono/, ale nadmierne spożycie tłuszczów i soli. Jeśli więc chcesz zdrowo schudnąć, musisz zrezygnować z oleju słonecznikowego, odtłuszczonego mięsa i jajek. Regularne spożywanie niewielkich ilości orzechów ma również kluczowe znaczenie dla zbilansowanej diety. Jeśli chodzi o przygotowywanie potraw, obowiązuje tu praktyczna zasada – pieczenie i gotowanie na parze zamiast grillowania i pieczenia. Tym bardziej – podstawowa teoria dietetyczna mówi, że zakwaszających pokarmów / jajek i mięsa należy głównie / unikać. Pozwala to uniknąć nadmiernego zakwaszenia organizmu.

Dieta alkaliczna jest zdrowa i smaczna

Dieta-zasadowa-wskazówki-jedzenie-sałatek-zdrowe

Ponieważ ludzie, którzy jedzą prawie wyłącznie owoce, fasolę, groszek, warzywa i orzechy, wybrali zbilansowaną dietę. W połączeniu z ćwiczeniami dwa lub trzy razy w tygodniu może zdrowo schudnąć, a następnie zachować wymarzoną sylwetkę. W Japonii, Chinach, Indiach, Peru i Tybecie spożywa się głównie ryż, ziemniaki, kukurydzę, groch i fasolę. To wtedy ludność w tych krajach nie ma nadwagi. Ponadto Japończycy rzekomo cierpią na chorobę Alzheimera znacznie mniej niż Europejczycy i są aktywni i sprawni nawet w wieku 80 lat..

Eksperci radzą, abyś:

Alkaliczna-dieta-warzywa-jedz-owoce-codziennie

– Jedz sezonowe owoce i warzywa. Koktajle, soki bez dodatku cukru i sałatki też są pyszne i zdrowe.

– Produkty pełnoziarniste – chleb pełnoziarnisty, ryż, proso, żyto, jęczmień

– Fasola, soczewica, ciecierzyca

– Około 50 gram orzechów i zielonych warzyw liściastych