zdrowe odżywianie

Czerwone mięso niezdrowe? Wpływ karnityny na nasze tętnice

Przepisy na jagnięcinę do przygotowania pysznego jedzenia

ten Efekty karnityny na ciele może potencjalnie prowadzić do stwardnienia tętnic. Według nowych badań karnityna, która znajduje się w czerwonym mięsie i często w napojach energetycznych, powoduje twardnienie tętnic. Zgodnie z tym, bakterie obecne w okrężnicy powinny to zrobić Kartynina Przetwarzaj na N-tlenek trimetyloaminy, który, jak udowodniono, jest odpowiedzialny za twardnienie tętnic.

Wpływ karnityny na organizm ludzki

Sos Czosnek Warzywa Garnit Karnityna Dieta

Zespół badawczy pod kierownictwem dr. Stanley Hazen z Cleveland Clinic badał poziomy karnityny i jej pośrednie u 2955 badanych. Zostały one podzielone na trzy grupy: wegetarian, wegan oraz osób spożywających zarówno mięso, jak i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Po porównaniu wyników badań diety o wysokiej i niskiej zawartości kartyniny stwierdzono, że Efekty karnityny Ma na kilku poziomach metabolizm cholesterolu.

Nowe badania nad działaniem karnityny

smażone pieczarki wołowe pyszne jedzenie orzechów

W relacji do Efekty karnityny naukowcy wnioskują z tego o wyższym ryzyku zawałów serca, udarów i innych problemów związanych z naczyniami krwionośnymi. Karnityna występuje w dużych ilościach w czerwonym mięsie. Obejmuje to wołowinę, jagnięcinę i kaczkę. Często znajduje się również w napojach energetycznych oraz w suplementach budujących mięśnie.

Czerwone mięso zawiera karnitynę

nowe badania zdrowia czerwonego mięsa

Wołowina – smaczna, ale niezdrowa?

Przygotuj karnitynę w diecie wołowej

Karnityna może powodować stwardnienie tętnic w czerwonym mięsie?

czerwone zdrowe lub niezdrowe przepisy kulinarne Wellington

Jedzenie czerwonego mięsa Niezdrowe działanie goździków

Warzywa kukurydza przyprawy karnityna czerwone mięso