zdatność

Który stanik sportowy jest najlepszy do jakiego sportu?

Biustonosz sportowy zapewnia wysokie wsparcie podczas treningu

Odpowiedni stanik sportowy to podstawa skutecznego i wydajnego treningu. Zapewnia to nie tylko komfort poruszania się, ale także zapobiega rozciąganiu klatki piersiowej i bólowi w okolicy klatki piersiowej. Niezależnie od tego, czy kupujesz stanik sportowy po raz pierwszy, czy chcesz wymienić stary, który nie zapewnia już odpowiedniego podparcia, nasz poradnik pomoże Ci dowiedzieć się, jaki rozmiar najbardziej Ci odpowiada i jakiego poziomu wsparcia potrzebujesz w zależności od intensywności sport lub trening.

Kup biustonosz sportowy – na co zwrócić uwagę?

Biustonosz sportowy na cienkich ramiączkach pilates lekkiej intensywności

Chcesz jeden Kup biustonosz sportowy, ale nie bardzo wiesz czy wybrany model naprawdę dobrze pasuje? Za wsparcie biustonosza sportowego odpowiedzialne są trzy elementy: ramiączka, miseczki oraz tasiemka, w tym boczne panele. Przy przymierzaniu należy zatem zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Wykonaj test przeskoków, aby sprawdzić dopasowanie podczas ruchu.
  • Pociągnij pasek stanika do przodu, aby sprawdzić rozciągliwość. Niezależnie od tego, czy są regulowane, czy nie, im mniej rozciągliwe są przednie paski, tym lepsze trzymanie zapewniają.
  • Sprawdź, czy biustonosz odpowiednio zakrywa piersi. Możesz nawet spróbować pochylić się, aby upewnić się, że nie wyślizgną się z miseczek. Jeśli pierś zbyt mocno wycieka z biustonosza, oznacza to słabą jakość podparcia.
  • Przetestuj podpaskę. Wsuń palec pod taśmę między piersi i pociągnij do przodu. Jeśli opaska odsunie się na więcej niż cal od klatki piersiowej, to znak, że jest za luźna i potrzebujesz lepszego chwytu.

Najlepszy stanik sportowy na intensywne treningi

Biustonosz sportowy, bardzo mocne trzymanie, trening interwałowy z miseczkami

Dopasuj biustonosz sportowy do swojej aktywności. Na przykład do intensywnych sportów lub joggingu potrzebny jest model o następujących cechach: wyjątkowo mocne podparcie, skrzyżowane paski (plecy biegacza) i oddychający materiał, który szybko odprowadza wilgoć i ciepło z dala od skóry.

Najlepszy stanik sportowy do biegania / joggingu

Kupując, szukaj wysokiego poziomu wsparcia, które ogranicza ruch klatki piersiowej. Dodatkowe wsparcie zapewniają np. fiszbiny, ergonomicznie ukształtowane miseczki i/lub ukierunkowana kompresja (powszechna dla mniejszych rozmiarów miseczek).

Biustonosz sportowy z usztywnianymi miseczkami zapinanymi na zamek do biegania

Najlepszy stanik sportowy na HIIT

Podobnie jak w przypadku biegania, stanik sportowy powinien również zapewniać ekstremalne wsparcie podczas treningu interwałowego o wysokiej intensywności (w skrócie HIIT), ponieważ trening obejmuje intensywne ćwiczenia, takie jak podskoki, przysiady i burpees.

Najlepsze biustonosze sportowe do boksu

Ostatnią rzeczą, o której chcesz pomyśleć podczas sparingu, są piersi. Kup biustonosz sportowy z wysokim wsparciem i ramiączkami, które nie zsuwają się po naciśnięciu.

Biustonosze sportowe do lekkich i średnio intensywnych treningów

Biustonosz sportowy dobre trzymanie Trening siłowy na siłowni

Najlepszy stanik sportowy do treningu siłowego

Znajdź biustonosz wykonany z oddychającego materiału, który skutecznie odprowadza pot i zapewnia suchość i chłód podczas przysiadów, martwego ciągu i wszystkiego pomiędzy.

Właściwy biustonosz sportowy do jazdy na rowerze

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz, podczas jazdy na rowerze najlepiej nosić stanik sportowy, który jest wysoce oddychający i odprowadza wilgoć. Jeśli to możliwe, wybierz model z plecami typu racer, ponieważ paski gwarantują optymalną swobodę ruchów ramion i barków.

Najlepsze biustonosze sportowe do jogi

Nie wybieraj zbyt głębokiego dekoltu. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, kiedy robisz „psa patrzącego w dół” (Urdhva Mukha Svanasana), jest martwienie się, że twoje piersi wypadną z biustonosza. Jeśli Twoje zajęcia jogi są intensywne (np. Bikram lub Vinyasa joga), upewnij się, że stanik sportowy jest wyposażony w technologię odprowadzania wilgoci.

Biustonosz sportowy z usztywnianymi miseczkami czarny