zdatność

4 przydatne asany jogi dla kobiet – proste ćwiczenia dla początkujących

Joga-Porady dotyczące utraty wagi-Zdrowa kondycja ciała

Mamy dla Ciebie 4 najbardziej przydatne Asany jogi dla kobiet wybrali i chcieliby je Państwu przedstawić i przede wszystkim podkreślić ich estetyczny efekt na naszym ciele. Przed przystąpieniem do ćwiczeń jogi koniecznie zacznij rozgrzewać swoje ciało (cztery razy wykonaj tzw. „kompleks słoneczny”).

Asany jogi dla kobiet – Zacznij od pozycji „pług”

wycofany medytować-wschód słońca wykonując ćwiczenia jogi

Ćwiczenia te doskonale modelują biodra, usuwają tłuszcz w okolicy brzucha i bioder oraz wygładzają zmarszczki na twarzy. Również dzięki temu Asany jogi Twój kręgosłup stanie się bardziej elastyczny i pomoże Ci przezwyciężyć codzienne zmęczenie. Pozycja „pług” przydaje się w nieregularne dni w miesiącu, przy zaparciach, nieżytach żołądka i wielu innych chorobach.

Asany jogi-Pomysły dla kobiet-Relaksująca pozycja bioder w talii

Połóż się na ciele z dłońmi skierowanymi do podłogi. Użyj mięśni brzucha i podnieś miednicę i nogi. Przesuń nogi do przodu nad głową tak długo, jak możesz. Pozostań w tej pozycji przez około minutę. Staraj się nie ruszać w tej chwili. Wróć na podłogę bardzo powoli w odwrotnej kolejności. Poczuj kręgosłup, kręg po kręgu. Zrelaksuj się przez chwilę na podłodze. I jeszcze jedno: nie próbuj zbyt mocno, aby uzyskać pozycję tak idealną, jak to tylko możliwe. W żadnym wypadku nie jest to konieczne.

Ale nie wolno zapominać: pozycja jest dla miażdżycy, nadciśnienia, przepukliny dysku, przepukliny nie dozwolony.

Asany jogi dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego

Asany jogi ryb, które kobiety robią dla kręgosłupa na świeżym powietrzu

Kolejna postawa nazywa się „ryba”. Dzięki nim możesz pięknie wyrzeźbić biust, ramiona i szyję. Prowadzi do szczupłej sylwetki i ponownie wygładza zmarszczki na twarzy. Twoja talia staje się bardziej elastyczna. Twój nastrój na pewno się poprawi. Włóż ręce pod pośladki, twarzą do podłogi. Podnieś się na łokcie i ułóż swoim ciałem piękny łuk. Dotknij podłogi czubkiem głowy. Utrzymaj tę pozycję przez 5 oddechów. Zejdź z pozycji, podnieś głowę, ramiona, a następnie wysuń ręce. Zrelaksuj się na chwilę. W ten sposób dajemy naszemu organizmowi możliwość jak najlepszego wchłaniania efektów postawy.

Ostrożność! Używaj pozycji ryb bardzo ostrożnie, jeśli masz urazy rdzenia kręgowego.

Joga dodaje gracji!

Cobra Yoga Tips Zdrowe asany ciała Dobre samopoczucie

Kolejna pozycja, którą dla Ciebie wybraliśmy, nazywa się „Kobra” i nadal jest nazywana Asaną Odmłodzenia. Dzięki ich wykonywaniu zmarszczki mimiczne są wygładzone, a klatka piersiowa, talia, biodra i uda pięknie wymodelowane. Ta pozycja dodaje uroku i wdzięku naszemu chodowi i postawie. Połóż się na brzuchu z twarzą przyciśniętą do podłogi. Zegnij ręce po obu stronach klatki piersiowej. Palmy zwrócone są w stronę podłogi. Zrób wdech, unieś ciało, zaciskając ramiona w łokciach.

Nie martw się, jeśli nie możesz perfekcyjnie wykonać tej pozycji. Powtórz ten proces trzy razy. Utrzymaj pozycję, biorąc co najmniej 5-10 głębokich oddechów.

Ćwiczenia jogi eliminują tłuszcz

Bow Asana Yoga-Outdoor-Do Tips-Back Exercises

Pozostań na brzuchu na następną asanę zwaną „łuk”. Ta pozycja usuwa tłuszcz z brzucha, stymuluje gruczoły płciowe i tym samym wpływa na nasze odmłodzenie. To również tworzy piękną pierś. Chwyć kostki dłońmi. Przytrzymaj w tej pozycji przez 10 do 30 sekund. Spróbuj kołysać swoim ciałem. Powtórz pięć razy, jeśli możesz, normalnie wdech i wydech. Zrelaksuj się na brzuchu przez około minutę między powtórzeniami.

Możesz używać tej postawy, jeśli masz powiększoną śledzionę, pacjentów jelitowych lub choroby serca nie biegać. Pozostań na brzuchu z rękami za czołem przez około pięć minut, aby naprawdę się zrelaksować.

Mamy nadzieję, że te artykuły są dla Ciebie pomocne i że naprawdę wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie ćwiczeniami jogi.