zdatność

3 najważniejsze asany jogi dla początkujących – ćwiczenia w domu!

Wykonywanie ćwiczeń, uprawianie sportu, utrzymywanie dobrej kondycji

Chętnie pokażemy Ci 3 najważniejsze Asany jogi, dzięki którym zachowasz kondycję i zdrowie. Po ćwiczeniach na jędrne pośladki, płaski brzuch, piękną talię i gładkie uda pokażemy Ci dzisiaj to, co najlepsze Asany jogi, które odegrają istotną rolę w Twoim zdrowiu.

Asany jogi utrzymują Cię w formie – stanie na głowie

Asany na plecy – trzy ważne ćwiczenia Krok 1

Jeden z najsłynniejszych nauczycieli jogi, Schwami Schiwanda, twierdzi, że tylko 3 z nich Asany jogi Wystarczające, aby utrzymać formę: stanie na głowie (Sirsasana), stojak na ramię lub świeca (Sarvangasana) i skłon do przodu (Paschimothanasana).

Te 3 ćwiczenia są najlepszym rozwiązaniem, gdy jesteś zaawansowany, ale nie masz wystarczająco dużo czasu na wykonanie wszystkich ćwiczeń. Nawet jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia, podejmij wysiłek, aby nauczyć się 3 asan jogi – będzie warto!

Przed rozpoczęciem ćwiczeń zrób pozdrowienie słońca. Po kilku powtórzeniach rozgrzewki możesz zacząć.

Asany jogi dla początkujących

Ćwiczenia jogi Trening dla początkujących Asany w domu Krok 2

Zaczniemy od stania na głowie. Ta pozycja jest również nazywana „królową asan”. Jeśli staniesz na głowie jest dla Ciebie trudny, zrób to w pozycji, w której nadal czujesz się komfortowo. Lub użyj ściany jako wsparcia.Wykonuj tę technikę, oddychając normalnie przez cały czas. Uklęknij i połóż ręce na podłodze, zgięte w łokciach, aby wszystko wyglądało jak trójkąt równoboczny. Chwyć podłogę czołem, czyli głową między ramionami, wyprostuj uda i skieruj je do góry. (Zdjęcie 1). Nie klękając, wystąp stopami do przodu, w kierunku głowy, tak blisko głowy, że aż będziesz mógł. ( Zdjęcie 2). Staraj się stawiać nogi wysoko nad głową. Utrzymaj tę pozycję, aż będziesz stabilny, koncentrując się na rozluźnieniu mięśni i punkcie między oczami.

Droga powrotna jest dokładnie taka sama. Jeśli stracisz równowagę, spróbuj przetoczyć się na boki. Po wykonaniu tej asany jogi bardzo ważne jest, abyś nie wstawał od razu. Połóż się tam przez co najmniej 20 sekund.

Stanie na głowie to jedno z najlepszych ćwiczeń na serce, chroni przed starzeniem się, rozluźnia plecy, poprawia krążenie krwi i układ nerwowy. Eliminuje bóle pleców, poprawia pamięć, koncentrację i dotlenia mózg.

Nie musisz wykonywać tej asany jogi, gdy jesteś w ciągu dnia, w ciąży, masz miażdżycę lub masz wysokie ciśnienie krwi.

Asany jogi dla dobrej postawy – świeca drenuje mięśnie

Pokazano zagłówek wyjaśniający dwa proste kroki

Połóż się na plecach dla tej asany. Trzymaj nogi zamknięte, a ręce na podłodze, na lewą stronę. Powolnym, płynnym ruchem podnieś najpierw nogi, a potem także miednicę. Połóż dłonie na dolnej części pleców, aby podtrzymać ciało w postawie. Wstań tak, aby twoje ciało było jak najprostsze. Pozostań na ramieniu, stań tak długo, jak będziesz czuć się komfortowo.

Świeca dostarcza mózgowi tlenu, leczy układ nerwowy i przywraca równowagę hormonów. Po prostu nie rób tej pozycji, jeśli masz miażdżycę, chorobę serca lub niskie ciśnienie krwi.

Przydatne asany jogi – szczypce

Zgięcie do przodu krok 1 proste techniki półleżące ćwiczenia w domu

Usiądź na macie do jogi z wyprostowanymi plecami i wyciągniętymi nogami. Palce skierowane do góry. Ręce leżą luźno na udach. Podczas wdechu podnieś ręce, a następnie powoli zgnij tułów do przodu i przesuń ręce po nogach podczas wydechu. Nie poruszaj się szarpiąc, ale płynąc powoli. Spróbuj chwycić palce u nóg lub po prostu pochyl się tak daleko, jak możesz. Dolna część pleców pozostaje prosta. Zaawansowani użytkownicy mogą położyć brzuch i klatkę piersiową na stopach, a głowę między kolanami. Utrzymaj tę pozycję przez co najmniej minutę do pięciu minut – oddychaj spokojnie. Wróć do pozycji wyjściowej i zrelaksuj się.

Ćwiczenia jogi wyjaśnione krok po kroku

przydatne do treningu mięśni pleców w domu

Jeśli chcesz szybszych rezultatów, najpierw usiądź z szeroko rozwartymi nogami i spróbuj dotykać stóp, jedna po drugiej – tak się rozciągasz.

Ta asana jogi jest dobra na problemy żołądkowe, problemy z wątrobą, problemy ze śledzioną, problemy z nerkami i choroby jelit. Pomaga skoncentrować się i utrzymać dobry nastrój.

Forward Bend – to ćwiczenie rozciąga ciało

ćwiczenia w domu utrzymanie dobrej kondycji głowa kolana skłon do przodu