Zamieszkać

Wyremontować tanio? 3 wskazówki, jak niedrogo upiększyć swój dom

Niedroga renowacja mieszkanie-ściany-malowanie-wybór-koloru

Prędzej czy później wartość mieszkania spadnie, a najemca lub właściciel przyjdzie do remontu. Ale co, jeśli twój portfel nie ma tak dużo pieniędzy na przeprojektowanie? Dzięki kilku wskazówkom możesz nadać swoim własnym czterem ścianom ładny i nowy wygląd nawet przy niskim budżecie, a dzięki tym pomysłom i sugestiom całe mieszkanie można tanio wyremontować.

Remontuj tanio – wskazówka 1: Zrób to sam!

Odnów niedrogie rękodzieło zrób to sam

Pierwszą opcją taniego remontu mieszkania jest praca na własną rękę. Ponieważ niektóre prace remontowe można wykonać samodzielnie lub z pomocą przyjaciół. Chociaż wymaga to trochę czasu i umiejętności manualnych, jest znacznie bardziej przystępne, niż gdybyś musiał wynająć do tego firmę: W zależności od czasu trwania i rodzaju przeprojektowania firma remontowa kosztuje kilkaset euro. Na przykład przy pracach malarskich cena liczona jest za pomalowany metr kwadratowy – droga propozycja w dużym domu.

Ale możesz również zająć się malowaniem, a także tapetowaniem ścian. Podłogę można również bardzo łatwo ułożyć samodzielnie. Więc jest na przykład w Internecie praktyczne instrukcje układania laminatu: Zwłaszcza laminat Click można układać szybko i łatwo.

Remontuj tanio – wskazówka 2: pożyczaj zamiast kupować

Niedrogie pożyczanie narzędzi do renowacji zamiast kupowania

Zakup skrzynki narzędziowej, wiertarki lub wałków do malowania jest dość drogi. O wiele taniej jest po prostu pożyczyć sprzęt. Można je wypożyczyć za darmo od przyjaciół lub znajomych. Jeśli nikt w Twoim gronie znajomych nie ma wymaganych narzędzi, istnieje również możliwość wypożyczenia ich na co dzień ze sklepu z narzędziami. Jest to niedroga alternatywa dla kupowania, ponieważ praca i tak rzadko jest konieczna, a urządzenia nie są używane tak często. Jednak przy wynajmie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

przygotowanie

Przede wszystkim musisz zadbać o terminowe zaopatrzenie się w materiał. Dlatego wskazane jest wcześniejsze zapytanie o narzędzie w sklepie ze sprzętem, aby było ono dostępne w magazynie, gdy jest potrzebne. Ponadto należy wziąć pod uwagę godziny otwarcia rynku, ponieważ są one bardzo zróżnicowane. Dlatego powinieneś sprawdź wcześniej internet, kiedy sklep z narzędziami w Twojej okolicy jest otwarty. Można również wziąć pod uwagę wszelkie niedzielne zakupy. Następnie należy upewnić się – najlepiej dzień lub dwa przed rozpoczęciem remontu – w sklepie z narzędziami, czy potrzebne narzędzia są dostępne.

Opłata kredytowa i depozyt

Często zdarza się, że cena za wypożyczenie maszyny jest zapłacona, ale używane do niej akcesoria nie są wliczone: Czasami pobierana jest za to dodatkowa opłata. Z tego powodu powinieneś sprawdzić, czy wszystko jest kompletne, gdy je odbierasz. Chcąc pożyczyć narzędzia ze sklepu z narzędziami, często trzeba zostawić kaucję.

Wskazówka 3: Tanie środki upiększające

tanio-remontuj-podłogi-wykładziny-laminat

Nawet jeśli większość prac remontowych wykonujesz sam i możesz tanio wypożyczyć narzędzia: w przypadku niektórych ozdób musisz sięgnąć głęboko do portfela. Dlatego przedstawiamy Ci kilka niedrogich, ale pięknych pomysłów na przeprojektowanie Twojego domu.

Wykładziny podłogowe: dywan lub PCV zamiast podłóg drewnianych

tanie-remonty-podlogi-wykladzina

Dywan i PCV są znacznie tańsze niż laminat i parkiet. Czy naprawdę chcesz podłogi, która wygląda jak drewno? W takim razie powinieneś zdecydować się na laminat: laminat jest nie tylko bardzo łatwy do układania, ale także dobrze wygląda i jest niedrogą alternatywą dla parkietu. Dodatkowo podłoga jest trwała i praktyczna.

Projekt ściany: naklejki ścienne zamiast zdjęć

Niedrogi remont sypialni-ściany-tatuaż-zamiast-fototapety

Obrazki świetnie prezentują się na ścianie, ale w większości przypadków są bardzo drogie. Ale są też inne, tańsze opcje, które również ładnie wyglądają:

– Naklejki ścienne, które są dostępne w szerokiej gamie wzorów, mogą również stanowić na przykład fajne akcenty w domu. Na przykład w kuchni nadają się naklejki z motywami kawy.

– Plakaty lub zdjęcia z kalendarza są również tańsze niż zdjęcia, ale charakteryzują się równie pięknymi motywami.

– Każdy, kto jest uzdolniony artystycznie, może również uwiecznić ręcznie namalowany obraz na ścianie.

– Dzięki zdjęciom możliwe jest również, aby ściana była świetna, a także nadała jej osobisty charakter.

Chcąc pomalować ściany, można również zaoszczędzić na kolorze ściany, podświetlając kolorem tylko jedną ścianę pomieszczenia lub dodając indywidualne akcenty kolorowymi paskami.

Tanie remonty łazienek: malowanie zamiast kafelkowania

łazienkowe-tanie-renowacje-płytki-malowanie-białe-specjalna farba

Łazienka nie zawsze musi być wyłożona nowymi kafelkami, ponieważ będzie to kosztowne. Przy niewielkim budżecie możesz również skorzystać z alternatyw. Jeśli płytki straciły trochę blasku lub nie podoba Ci się już wzór, możesz je wymienić na specjalny lakier do płytek nadać nowy kolor. Innym wariantem jest folia do płytek, która jest już przycinana w popularnych formatach i może być indywidualnie przyklejana do płytek.

Meble: rób nowe ze starych

tanie-remonty-meble-stare-krzesla-nowa-szycie-tapicerki

Kupowanie mebli jest drogie. Ale dzięki kilku prostym i niedrogim wskazówkom dotyczącym umeblowania możesz łatwo urozmaicić stare meble i dekoracje:

– Jeśli nie podoba Ci się już kolor frontu kuchennego, możesz po prostu nakleić na niego ładną folię samoprzylepną – a kuchnia znów będzie wyglądać jak nowa! Powłoka farby zmienia również całkowicie wygląd frontów kuchennych.

– Inne meble można również pomalować i nadać swoim własnym czterem ścianom nowy wygląd: na przykład proste drewniane krzesło przyciąga wzrok czerwoną warstwą farby.

– Dekoracja z pchlego targu jest niedroga i często jeszcze w dobrym stanie. Być może na najbliższym pchlim targu znajdziesz przyciągający wzrok wazon, który może służyć jako akcent kolorystyczny w salonie…

Wyremontuj mieszkanie tanio – wniosek

– Niektóre prace są bardzo łatwe do wykonania samemu – dzięki temu zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

– Nie musisz kupować drogich narzędzi: markety budowlane często oferują pożyczkę.

– Elementy dekoracyjne, takie jak naklejki ścienne, często wyglądają równie efektownie, jak drogi obraz. Stare meble mogą wyglądać jak nowe z farbą lub folią.

Rysunek 2: © LadyDIY (pixabay.com)

Rysunek 3: © JanDix (pixabay.com)

Rysunek 5: © tintenfieber (pixabay.com)