Zamieszkać

Wydajne ogrzewanie – kominki i inne grzejniki na zimę

kominek kominek ogrzewanie salonu parkiet romans zima

Na rynku pojawiły się zupełnie nowe modele nowoczesnych kominków, które są atrakcyjne, niedrogie i wydajne ogrzewanie obietnica w domu. Ich wydajność zależy od klasy jakości i spalanego paliwa. Kominki z płaszczem wodnym lub gorącym powietrzem są bardzo wydajne. Nowością w handlu specjalistycznym są tzw. biokominki lub kominki z etanolem. Istnieją modele, w których proces spalania pelletu można zautomatyzować (np. w niektórych modelach kominów z płaszczem wodnym). Możesz ustawić intensywność płomienia i żądaną temperaturę. Szklane drzwi można otworzyć za pomocą pilota, a procesem spalania można również sterować za pomocą telefonu komórkowego.

Wydajne ogrzewanie – kominek z rurami wydzielającymi ciepło

kominek rury kominkowe ciepło ogrzewanie drewno wydajny pomysł

Kominki z gorącym powietrzem jako systemem grzewczym szybko nagrzewają wnętrze. W tych modelach ciepłe powietrze jest prowadzone rurami zainstalowanymi w ścianach lub w podłodze. Biokominki jako wydajne ogrzewanie nie potrzebują komina, ponieważ wykorzystują jako paliwo etanol, dzięki czemu nie ma dymu. 100% emitowanego ciepła trafia bezpośrednio do pomieszczenia, np. pomieszczenie o powierzchni 20 m2 można ogrzać do 25 stopni w ciągu 15 minut. Należy zauważyć, że biokominki wymagają dobrej wentylacji w pomieszczeniu.

Wydajne ogrzewanie w postaci kominka z gazem

kominek gazowy biowydajne ogrzewanie nowoczesny design stół

A może tak naprawdę nie chcesz mieć w domu kominka? Albo nie masz na to miejsca. Są też inne, równie praktyczne rozwiązania dla wydajnego ogrzewania. Nowością na rynku są grzejniki elektryczne wyposażone w najnowsze innowacje technologiczne. Są to np. modele belgijskiej firmy Jaga. Dzięki temu możesz zaoszczędzić do 25% na rachunku za energię elektryczną. Czas nagrzewania wymiennika jest krótszy, promieniowanie cieplne szybsze, a grzejnik bardziej wydajny.

Ogrzewanie w kolorze czerwonym jako dekoracja ścienna

dekoracja ściany czerwony pomysł na ogrzewanie nowoczesny konwektor

Wymienniki ciepła LowH2O są nową generacją i zawierają tylko jedną dziesiątą wody w porównaniu do konwencjonalnych grzejników. Pożądaną temperaturę, a tym samym grzejnik, można kontrolować za pomocą mikroprocesora. To wydajne ogrzewanie bardzo szybko reaguje na zmiany temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu zawsze pozostaje w ustalonych wartościach granicznych.

Konwektor podłogowy jako ogrzewanie

wydajny konwektor podłogowy nowoczesne ogrzewanie drzwi przesuwnych mieszkania

Najnowsze modele do wydajnego ogrzewania zachwycają stylowym designem. Na przykład nowe grzejniki Knockonwood są wykonane w całości z naturalnego drewna.

Piec na drewno “Knockonwood” firmy Jaga

Wydajny grzejnik KOKONWOOD JAGA nowoczesny

Ogrzewanie dekoracyjne 

pomysł na projekt ogrzewanie nowoczesnej dekoracji ściennej jadalni

Klasyczny konwektor jako ogrzewanie w sypialni

konwektor wydajne ogrzewanie sypialnia szafa dywan łóżko