Dom i ogród

Uprawa jaśminu w doniczce – ważne wskazówki

Jasminum-Polianthum-białe-piękne-kwiaty-zdjęcie

Zapach jaśminu jest popularny wśród wielu osób, dlatego znajduje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym i kosmetyce domowej. Ale jeśli nie jesteś fanem chemii, posadź w domu jaśmin.

Jaśmin w doniczce – roślina

jaśmin-roślina-w-domu-uprawa-wskazówki

Jaśmin to delikatna i piękna roślina, której aromat działa uspokajająco i odprężająco. Z Jaśmin w doniczce ma chińskie pochodzenie, ale obecnie jest hodowany na całym świecie. Rośnie szybko i przy odpowiedniej pielęgnacji będzie plątać się pięknymi kwiatami od ostatnich tygodni zimy do wczesnej wiosny. Jaśmin kwitnie na biało, chociaż jego pąki są różowe.

Jak uprawiać jaśmin w doniczce?

jaśmin-żółty-biały-pąk-liście-zamknij

Ten kwiat nie jest wymagający, więc wielu początkujących ogrodników tworzy z jego uprawą. Opieka, że Jaśmin w doniczce wymagane jest następujące:

podlewać

jaśminowa-ściana-dom-wzrost-pomysł-zdjęcie

Jaśmin należy regularnie podlewać, aby zdrowo rósł. W gorące letnie dni może być konieczne podlewanie go rano i wieczorem. Zimą ograniczyć dawkę i podlewać, gdy gleba jest sucha. Jaśmin lubi wilgotne powietrze, więc lepiej jest częściej sproszkować.

Lekkie zlecenie

koral-jaśmin-odmiana-piękne-kwiaty-pomarańcza

Jaśmin jest rośliną ciepłolubną i nie znosi drastycznych mrozów – dlatego najczęściej uprawia się go w pomieszczeniach zadaszonych. Ustaw Jaśmin w doniczce na wschodnim lub zachodnim oknie, gdzie słońce jest ogrzewane przez pół dnia. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 16-17 stopni Celsjusza.

Ziemia

pozytywne-energetyczne-kwiaty-w-domu-doniczka-jasmin

Dla Jaśmin w doniczce potrzebujesz zwykłej mieszanki ogrodowej gleby. Chcąc cieszyć się obfitym kwitnieniem, należy dwa razy w miesiącu nawozić roślinę płynnym nawozem do kwiatów.

Reprodukcja i transfer

ogród-z-kwiatami-mix-jaśmin-zielone-rośliny

Jaśmin przenosi się w połowie wiosny, kiedy minął okres kwitnienia. Następnie możesz go przyciąć, usuwając słabe narośla. Następnie wyłóż jaśmin na słońce (w zależności od temperatury). Kwiat jest rozmnażany z nasionami lub ciętymi gałązkami.

Gdy jaśmin rośnie, potrzebuje wsparcia, aby uzyskać właściwy kształt. Trzymaj go z dala od przeciągów, ponieważ łatwo może się przeziębić. Uważaj na mszyce. Jeśli nie rozproszysz wystarczająco powietrza, skorzystasz z sytuacji.

Na zewnątrz po ścianie wspiąć się będą niektóre gatunki jaśminu

gwiazda-w-domu-uprawa-kwiatów-do-jaśminu

Pomarańczowy jaśmin

pomarańczowy-jaśminowy-aromatyczny-kwiat-królami

Wsparcie dla kształtu wieńca

jaśminowy wieniec-kwiaty-doniczkowe-okrągły-zamknięty-zdjęcie

jaśmin-odmiana-azory-małe-kwiaty-zdjęcie

jaśmin-kwiaty-do-domu-rośliny-zdjęcie

piękny-jaśmin-doniczka-uprawa-w domu