Zamieszkać

Postaw suszarkę na pralce lub obok niej – 10 wskazówek

Suszarka na pralce-garderoba-garderoba-biały-luksus

Suszarka oferuje kilka pozytywów w gospodarstwie domowym. Nawet jeśli jest dostępny balkon lub taras do suszenia ubrań, bardzo praktyczne jest, szczególnie zimą, aby ubrania były czyste, miękkie i suche dopiero po godzinie, a nie po 1-2 dniach lub dłużej. Nowoczesne pralki są wyposażone w funkcję pralko-suszarki, ale większość z nich nie zapewnia takiej samej wydajności, jak oddzielne urządzenie. Zgodnie z warunkami przestrzennymi można wejść Suszarka na pralce lub opcjonalnie postawić obok.

Suszarka na pralce w garderobie

Suszarka na pralce-garderoba-garderoba-luksusowo-czarna

W tym artykule nie zajmiemy się powodami, dla których pralko-suszarka może tak bardzo ułatwić prace domowe. Chodzi bardziej o przestrzeń, o to, czego potrzebuje w pralce i jak można ją praktycznie umieścić.

Jeśli w mieszkaniu jest mało miejsca i nawet jeśli konstrukcja urządzeń na to pozwala, suszarkę można postawić na pralce. Podstawowym wymogiem jest to, aby oba obozy znajdowały się na froncie. Wskazane jest również posiadanie urządzeń tego samego producenta, ponieważ mają te same wymiary i po prostu lepiej wyglądają.

Postaw suszarkę na pralce lub obok niej

Suszarka na pralce-garderoba-drzwi przesuwne-nowoczesna-piwnica-otwarta

Suszarki na pralkach tego samego producenta są wykonane z myślą, że można je umieścić obok siebie lub jeden na drugim. Dlatego ich wymiary są skoordynowane, podobnie jak ładowanie, podłączenie zasilania i panel sterowania. Suszarki nie można umieścić na każdej pralce.

Suszarka obok pralki – nowoczesne wzory

Suszarka na pralce -kolor-akcent-nowoczesny-design

Niektóre pralki wibrują bardzo mocno podczas wirowania. Jednak instrukcja użytkowania urządzenia powinna określać, czy nadaje się ono do budowy wieży, czy nie. Mata izolacyjna i antypoślizgowa nakładana jest na płytę pralki i w razie potrzeby budowana jest rama pośrednia.

Postaw suszarkę na pralce we wbudowanej szafce

Suszarka na pralce-szafka w zabudowie-drzwi harmonijkowe-białe-półki-zlew

Umieszczenie suszarki bezpośrednio na pralce nie jest obowiązkowe. Wygląda to bardzo estetycznie, gdy oba urządzenia są zamontowane w szafkach nad i pod spodem z odstępem między nimi. W takim przypadku głębokość szafek powinna wynosić co najmniej 60cm. Jeśli wymagane są również fronty, pozostaje kilka centymetrów wolnego.

Skorzystaj z wnęki w domu – idealne miejsce na suszarkę i pralkę

suszarka-pralka-szafka-wnęka-półki-regały

Właściwym miejscem do odstawienia pralki i suszarki są te, które mają niszę jako mały schowek. Doskonale nadaje się do tego celu, jeśli ma głębokość co najmniej 60-65 centymetrów. Jeśli jest wystarczająco szeroka, pralko-suszarkę można postawić obok lub na pralce. Sensowne byłoby również zamontowanie drzwi szafek, które ukrywają wszystko za nimi.

Suszarka na pralce w łazience – konstrukcja szafki na wymiar

suszarka-pralka-łazienka-szafka-zintegrowana-szary-wysoki połysk

Łazienka również wydaje się być dobrym miejscem na pralkę i suszarkę. Zdecydowanie zaleca się instalację wieży jako rozwiązanie oszczędzające miejsce. Używa się do tego szafki wykonanej na zamówienie, która pomieści te dwie osoby i ich nie utrzyma. Pralka jest zamocowana na stałe i zamontowana na niej rama, na której stabilnie trzyma się suszarka. Drzwi szafy zapewniają idealne wykończenie końcowe.

Suszarka na pralce w małej łazience

suszarka-pralka-łazienka-mała-drewno-biała-nowoczesna

Jeśli pomieszczenie jest za małe i potrzebne są naprawdę sprytne rozwiązania, proponujemy montaż w specjalnie skonstruowanej wnęce o wymiarach dokładnie dopasowanych do urządzeń. Ten wariant murowany jest naprawdę zrównoważony i nie traci się ani cala. W wąskiej wnęce z boku można wbudować półki na akcesoria łazienkowe, jak na przykładowym zdjęciu.

Suszarka na pralce czy nie – co musisz wziąć pod uwagę

suszarka-pralka-łazienka-pralnia-nowoczesna-farba-ścienna-turkus

Nawet jeśli producent obu urządzeń jest ten sam, może się zdarzyć, że nie da się ich postawić jeden na drugim. Błąd popełnia wiele osób, które zamawiają online i nie szukały wcześniej porady. Na pierwszy rzut oka od razu widać co najmniej jedną rzecz – szufladę pod drzwiami. Jest to bardzo praktyczne i ułatwia wyjmowanie prania i wkładanie go. Z drugiej strony sprawia to, że urządzenie jest o kilka centymetrów większe i po zbudowaniu wieży każda gospodyni prawdopodobnie potrzebowałaby stołka do wkładania i wyjmowania prania z suszarki.

Suszarka i pralka w kuchni

suszarka-pralka-kuchnia-czarno-biało-czerwona-vintage

Suszarka i pralka ustawione obok siebie zwykle zajmują zdecydowanie za dużo miejsca, co jest bardzo cenione w małej kuchni i oczywiście nie należy jej zbytnio obracać. Jeżeli wysokość pomieszczenia nie pozwala na postawienie wieży, należy zastanowić się, jak w atrakcyjny wizualnie sposób wkomponować potrzebne wyposażenie we wnętrze. Powyższy przykład to mała, ale bardzo ładna kuchnia w czerni i bieli z elementami retro, a główną atrakcją jest funkcjonalny czerwony duet, który świeci i przyciąga uwagę.

Suszarka i pralka w małej kuchni

suszarka-pralka-poddasze-czarno-biała-kuchnia-dach skośny

Apartamenty na ostatnich piętrach są niezwykle romantyczne i wyjątkowe, ale zwykle jest to postrzegane jako wada. Spadzisty dach nie pozostawia wielu opcji dla mebli Fretig, a przy niskiej wysokości sufitu nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z fachowej wiedzy stolarzy i stolarzy. Sprytne rozwiązanie znajduje się właśnie we wnęce, którą można wykorzystać pod niekorzystną skądinąd skosem dachu i umieścić tam pralkę i suszarkę.

Suszarka i pralka atrakcyjnie się prezentują – praktyczna pralnia

suszarka-pralka-pralnia-nowoczesna-szafa-półki-powierzchnia magazynowa

Oczywiście lepiej jest mieć osobne pomieszczenie, w którym znajdują się urządzenia myjące. W każdym gospodarstwie domowym z dziećmi lub z kilkoma członkami istnieje realna potrzeba pralni, aby w całym mieszkaniu nie było chaosu pranych i niepranych ubrań itp. Sensowne jest również umieszczenie obok niego półek i stojaków do oddzielania prania i wieszania czystych rzeczy.

Suszarka na pralce w pralni

suszarka-pralka-pralnia-mała-biała-tapeta-kwiatowy-wzór

Pralnia znacznie ogranicza dojazdy do pracy w gospodarstwie domowym. Najlepiej by było, gdyby pralnia i garderoba znajdowały się obok siebie, aby pranie było od razu po praniu i suszeniu odłożone na właściwe miejsce. W zasadzie każde pomieszczenie, które można podłączyć do kanalizacji, nadaje się na pralnię. Mały pokój lub piwnicę można łatwo przekształcić w osobne pomieszczenie do prania i suszenia prania.

Pralnia w stylu rustykalnym z suszarką i pralką

suszarka-pralka-pralnia-ciasne-masy-vintage-w stylu wiejskim

Oprócz półek do oddzielenia bielizny i stojaka do wieszania wypranych ubrań, znajduje się tam również mały zlew. Jest potrzebna nie tylko podczas sprzątania, ale także przy każdym użyciu suszarki bębnowej. W zależności od modelu filtry urządzenia należy dokładnie wyczyścić po użyciu. Jeśli dostępne jest przyłącze kanalizacyjne, na pewno nie ma problemu z wbudowaniem zlewu.