Zamieszkać

Ogrzewaj tanio i wydajnie dzięki innowacyjnym promiennikom podczerwieni

Panel ścienny na podczerwień motyw-plaża-sypialnia-gołębica-szary-niebieski

Obszar ogrzewania elektrycznego obejmuje również ogrzewanie na podczerwień. Aby móc wydajnie wytwarzać ciepło, użyj tej nowoczesnej technologii podczerwieni i pomóż obniżyć koszty energii elektrycznej. Każdy, kto dziś szuka alternatywnych systemów grzewczych, nie może zignorować innowacyjnych promienników podczerwieni. Dzięki profesjonalnej instalacji systemy ogrzewania na podczerwień umożliwiają redukcję kosztów nawet o 30% w porównaniu z przestarzałymi systemami grzewczymi. Efektywność energetyczna tych systemów jest wysoka, ponieważ wymagane są tylko bardzo krótkie czasy wstępnego nagrzewania, aby ogrzewanie na podczerwień było sprawne. Nowoczesne systemy mają atrakcyjne, zróżnicowane wzornictwo i oferują szereg zalet.

Ogrzewanie na podczerwień w działaniu

jak-działa-grzejnik-podczerwień-porównanie-konwencjonalnych-grzejników

Promienniki podczerwieni są w stanie dostosować się do danego pomieszczenia. Systemy można zamontować np. na suficie lub zintegrować z pomieszczeniem jako dodatkowe wyposażenie mieszkalne. Ciepło wytwarzane przez promiennik podczerwieni rozchodzi się równomiernie po pomieszczeniu i zapewnia przyjemną temperaturę. Zasada działania i rozprowadzenie ciepła są podobne do pieca kaflowego. Promienniki podczerwieni mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkań i domów – m.in. B. na balkonach i tarasach. Systemy wykorzystują do generowania ciepła promienie podczerwone, a dokładniej fale elektromagnetyczne.

Bezpieczne ogrzewanie promiennikami podczerwieni

ogrzewanie-podczerwień-lustro-montaż-ścienny-za-sofą

Dzięki ogrzewaniu na podczerwień nie tylko ogrzewasz tanio i wydajnie, ale także bezpiecznie i bez ryzyka dla zdrowia. Dzięki wysokiej jakości promiennikom podczerwieni zagrożenie zdrowia spowodowane elektrosmogiem jest prawie niemożliwe, ponieważ pola magnetyczne w tych urządzeniach znoszą się nawzajem. Termostat radiowy służy do regulacji ogrzewania na podczerwień, które jest sterowane za pomocą nadajnika i odbiornika. Promienie podczerwone są podobne do promieni słonecznych. Powietrze nie jest ogrzewane, jak w przypadku konwencjonalnych systemów grzewczych, lecz oświetlane są powierzchnie, których promieniowanie cieplne zapewnia ogrzanie otoczenia lub pomieszczenia. Promieniowanie cieplne oddziałuje tylko na ciała stałe i płynne. Wszystkie ciała stałe w pomieszczeniu pochłaniają promieniowanie cieplne promiennika podczerwieni, a następnie równomiernie oddają je do otoczenia.

Ogrzewanie na podczerwień: wzory i warianty

grzejniki na podczerwień-jak-szkło-zdjęcie-motyw-mocowanie-ściany-sypialnia

Dziś istnieje możliwość dostosowania promienników podczerwieni do umeblowania czy wyposażenia pomieszczenia. Urządzenia oferowane są w wielu różnych wzorach. Każdy zainteresowany nowoczesnymi systemami grzewczymi powinien zainteresować się nim Producent ogrzewania na podczerwień (np. Welltherm) lub skontaktuj się z lokalnym specjalistą. Kupowanie bezpośrednio w różnych sklepach internetowych nie jest wskazane, ponieważ nierzadko zdarza się, że odpowiedni projekt wydajności zawodzi. Konstrukcje niepozornych promienników podczerwieni obejmują zarówno proste promienniki metalowe w kolorze białym, jak i tzw. promienniki obrazów z indywidualnie nadrukowanymi motywami graficznymi z przodu. Typowe formy dla z. B. kuchnia lub biuro to promienniki podczerwieni. Istnieją również lustrzane promienniki podczerwieni, które szczególnie nadają się do łazienek, a także szklane promienniki podczerwieni, które m.in. znajdź odpowiednie miejsce na zewnątrz i w ogrodach zimowych.

Używaj ogrzewania na podczerwień prawidłowo

grzejniki na podczerwień-panel-ścienny-montaż-motyw-kwiat-ogrzewanie-elektryczne

Jeśli odpowiednio zastosujesz ogrzewanie na podczerwień, możesz osiągnąć dzięki temu oszczędności. W prawie wszystkich przypadkach jednak wystarczająca Izolacja odpowiedniego budynku być zapewnionym. Chodzi o sprawność cieplną i zachowanie ciepła wytwarzanego w pomieszczeniu, mieszkaniu lub domu. Innym miejscem zastosowania promienników podczerwieni jest rzadko używany pokój lub mieszkanie wakacyjne. Wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na ogrzewanie jest niewielkie lub gdzie instalacja złożonego systemu grzewczego jest zbyt kosztowna, istnieje idealne miejsce na ogrzewanie na podczerwień. Ale bez względu na to, gdzie używany jest alternatywny system ogrzewania, zawsze istnieją pewne zalety korzystania z ogrzewania na podczerwień:

  • Niskie ryzyko pożaru
  • Małe zużycie energii ze względu na bezpośrednie promieniowanie
  • Nie ma zabrudzeń takich jak kurz, popiół, inne zabrudzenia
  • Długa żywotność
  • Mały wysiłek instalacyjny!
  • Może służyć jako element dekoracyjny

Każdy, kto stoi przed wyborem zastosowania ogrzewania na podczerwień, powinien, pomimo wszystkich zalet, prawidłowo ocenić sytuację życiową. Ogrzewanie całego starego budynku nie poszło na marne, nawet za pomocą wysoce wydajnej technologii ogrzewania na podczerwień. Często przydatne jest zastosowanie wcześniej wykonanej izolacji termicznej. Dokładne obliczenie wymaganej mocy jest jedną z podstawowych podstaw sukcesu przy instalacji promiennika podczerwieni. Zdecydowanie powinieneś zostawić to specjaliście, aby później nie zamarzać ani nie generować niepotrzebnych kosztów ogrzewania.

ogrzewanie na podczerwień-salon-ściana-jak to działa-emisje ciepła