Zamieszkać

Nowe trendy w mieszkaniu stawiają kamień naturalny w centrum aranżacji wnętrz

nowe trendy w mieszkaniu fronty meblowe z kamienia naturalnego

Kamień naturalny to popularny i bardzo wieloaspektowy materiał, który zachwyca swoimi doskonałymi właściwościami z czasów rzymskich. Wywołuje prostą elegancję i dobre samopoczucie, a także zapewnia praktyczne użytkowanie. Dzięki możliwościom jego kreatywnej różnorodności, kamienie naturalne można stosować zarówno na zewnątrz, jak i w przestrzeni mieszkalnej. Granit, marmur, trawertyn itp. można zobaczyć przede wszystkim w luksusowych łazienkach lub jako niezwykle wytrzymały blat w wysokiej jakości kuchniach. Z dala od tego frazesu, pojawiają się nowe trendy mieszkalne dzięki szykownym meblom i przedmiotom z naturalnego kamienia, które stanowią reprezentacyjny akcent w pomieszczeniu.

Nowe trendy w mieszkaniu: szykowna estetyka z naturalnego kamienia

nowe trendy życia okładzina ścienna z kamienia naturalnego licznik oświetlenia pośredniego

Oprócz klasycznych obszarów zastosowania kamienia naturalnego, można wykonać unikatowe meble i przedmioty artystyczne. Elementy dekoracyjne we wnętrzu oraz meble takie jak stoły, siedziska i akcesoria domowe wykonane są z pięknych kamieni naturalnych takich jak marmur, granit, onyks i inne. Każdy kawałek jest wyjątkowy, ponieważ każdy kamień naturalny ma inne ziarno. Różnorodność różnych rodzajów kamienia naturalnego pozwala na znalezienie dokładnie odpowiedniego koloru i pożądanego wzoru do indywidualnych potrzeb i odpowiedniego obszaru zastosowania. W szczególności granit i marmur tworzą optymalną symbiozę między eleganckim wyglądem a funkcjonalnością.

Nowe trendy w mieszkaniu: podkreślanie kamienia naturalnego

nowe trendy życia ozdobne oświetlenie ścienne z kamienia naturalnego

Jako okładziny ścienne stosuje się również szczególnie szlachetne kamienie naturalne o efektownych usłojeniach. Aby odpowiednio zainscenizować piękną powierzchnię i niepowtarzalną strukturę, dostępne są również półprzezroczyste panele do montażu na sufitach i ścianach, które można podświetlać. Rezultatem jest rewelacyjny obszar – naprawdę przyciągający wzrok. Na przykład blaty i bary doskonale nadają się do ekskluzywnego wystroju wnętrza.

Stolik pomocniczy “Primus” z marmuru i chromu

nowe trendy życia stolik z kamienia naturalnego marmur chrom primus

Połączenie białego marmuru i chromu uważane jest za ponadczasowe. Doskonałym przykładem jest ten stolik boczny, który został pierwotnie zaprojektowany przez Petera Draenerta w 1968 roku i można go określić jako klasykę wzornictwa. Zestaw „Primus” zawiera w rzeczywistości 3 stoły w trzech rozmiarach, które można wstawiać jeden w drugi i oferują różne zastosowania. Możesz wybierać pomiędzy trzema eleganckimi wyglądami kamienia naturalnego.

Kredens „Picasso” z frontami z kamienia naturalnego

nowe trendy w mieszkaniu komoda z kamienia naturalnego bazalt PICASSO

„Picasso” to kolekcja kredensów o nowoczesnym i raczej minimalistycznym designie włoskiego producenta Riflessi. Proste, kanciaste kształty wysuwają na pierwszy plan niezwykłą powłokę frontów z kamienia naturalnego. Kredens jest dostępny w 23 wariantach z dwoma, trzema i czterema drzwiami oraz w kilku naturalnych niuansach.

Fotel z podłokietnikami “Relax” wykonany z kamienia naturalnego i żelaza

nowe trendy w mieszkaniu fotele z kamienia naturalnego relaks ceramika

Bez wątpienia solidne materiały budowlane, takie jak żelazo i kamień lawowy, nie są materiałami powszechnie stosowanymi w projektowaniu fotela. Zapewniają zredukowaną i minimalistyczną estetykę, w pełni zgodną z nowymi życiowymi trendami. Jednocześnie neutralna paleta kolorów i proste linie tworzą ponadczasowy wygląd.

Stół ścienny „Konsola” z rekonstruowanego kamienia naturalnego

nowe trendy życia konsola stołowa z kamienia naturalnego

Nowe trendy w mieszkaniu oznaczają powrót do natury i skupienie się na naturalnych materiałach. Bardzo popularnym ich przedstawicielem jest kamień naturalny. Jednak może mieć również wady, takie jak duża waga i wysokie koszty zakupu. Istnieją sztuczne alternatywy, które w niczym nie ustępują pod względem optyki. Są nie tylko tańsze, ale również lżejsze, a przez to łatwiejsze w montażu. Projektantka Tiziana Di Sipio użyła odtworzonego kamienia naturalnego w kolorze białym do zaprojektowania tego minimalistycznego stołu ściennego.

Nowe trendy życiowe: efekt bogactwa

nowe trendy życia stół z kamienia naturalnego duży luksusowy prostokątny

Ze względu na swój bogaty wygląd kamień naturalny jest bardzo popularny wśród architektów, projektantów i osób zorientowanych na design. Szlachetny materiał nadaje się do nowoczesnych i współczesnych mebli i emanuje ponadczasową elegancją. Specjalnie barwiony marmur z pięknym usłojeniem tworzy piękne akcenty w nowoczesnym domu. Ekskluzywnym meblem, który stanie się atrakcją w pomieszczeniu jest bez wątpienia prostokątny stół z nowej kolekcji „Kochaj mnie, nie kochaj mnie” włoskiego producenta Salvatori.

Nowe trendy w mieszkaniu: marmurowe akcesoria do domu Salvatori

nowe żywe trendy minimalistyczna biała lampa z kamienia naturalnego

We wrześniu 2017 rodzinna firma zaprezentowała nową kolekcję mebli „Kochaj mnie, nie kochaj mnie”. Projektant Michael Anastassiades zaprojektował ekskluzywne meble wyłącznie z doskonałego marmuru. Głównym celem koncepcji jest bogaty wygląd naturalnego kamienia, który jest naprawdę pokazany w najlepszym wydaniu dzięki prostemu językowi projektowania. W kolekcji znajdują się łącznie 4 modele stołów, które są produkowane w limitowanych ilościach.

Lampa wisząca „Silos”

nowe trendy życia lampa wisząca z kamienia naturalnego marmurowy cylinder

Lampa wisząca „Silo” została zaprojektowana w 2016 roku przez Davida Lopeza Quincocesa. Składa się z kilku cylindrów wykonanych z białego marmuru, które można grupować na różne sposoby. Możliwy jest wariant z tylko jedną lampą wiszącą, trzema lub łącznie 26 lampami, które można zaprojektować jako jeden żyrandol.

Lampa stołowa z marmuru “Urano”

nowe trendy życia lampa stołowa z kamienia naturalnego okrągła kula z marmuru

Naprawdę szykowna i nowoczesna lampa stołowa Slavatori to „Urano”. Zostało to wymyślone przez projektantkę Elisę Ossino, która współpracowała również z włoskim producentem przy innych projektach. Ich projekty charakteryzują się minimalistycznym designem, na który duży wpływ mają kształty geometryczne. Kulista lampa stołowa dostępna jest w trzech rozmiarach: 18 cm, 30 cm i 50 cm średnicy.

Akcesoria łazienkowe z marmuru kolekcja “Fontane Bianche”

Kolekcja „Fontane Bianchi” Salvatori to także efekt współpracy z projektantką Elisą Ossino. Nazwa kolekcji oznacza z języka włoskiego „białą fontannę” i została nazwana na cześć plaży na Sycylii. Składa się z kilku akcesoriów łazienkowych wykonanych z białego marmuru w charakterystycznym minimalistycznym stylu. Obejmuje to mydelniczkę, dwa rodzaje kubków na szczoteczki do zębów oraz zestaw czterech tac do przechowywania.

Hak ścienny wykonany z marmuru

nowe trendy życia minimalistyczne cięcie ścian z kamienia naturalnego

W kolekcji „Fontane Bianchi” znajdują się również minimalistyczne wieszaki ścienne, które również są wykonane z delikatnego marmuru. Stanowią wspaniały dodatek do pozostałych akcesoriów łazienkowych z kolekcji.

Taca z kamienia naturalnego “Plat Eau”

nowe trendy życia przedmioty z kamienia naturalnego małe meble czarna taca

Oprócz innych luksusowych przedmiotów dekoracyjnych wykonanych z naturalnego kamienia według najnowszych domowych trendów włoska marka oferuje również tacę „Plate-eau”. Jest to prawdziwy element dekoracyjny, który jest wykonany w całości z kamienia naturalnego lub może być również wykonany ręcznie w połączeniu z mosiądzem lub ręcznie dmuchanym szkłem.

Marmurowy przycisk do papieru

nowe trendy życia przedmioty z kamienia naturalnego deco przycisk do papieru marmur biały szary

Te przyciski do papieru z białego marmuru są idealne do wyczarowania luksusu przy użyciu zaledwie kilku zasobów. Charakteryzują się naprawdę przyjemnym organicznym kształtem przypominającym krople. Małe przedmioty dekoracyjne mają właściwie taki sam kształt jak nogi stołu z kolekcji „Kochaj mnie, nie kochaj mnie” projektanta Michaela Anastassiadesa.

Nowe trendy w życiu: przedmioty dekoracyjne z kolekcji „Omaggio a Morandi” z marmuru

nowe trendy życia przedmioty z kamienia naturalnego deco czarny marmur

„Omaggio a Morandi” to cała kolekcja przedmiotów dekoracyjnych, które Elisa Ossino zaprojektowała dla Salvatori. Są kunsztownie wykonane z marmuru w różnych kolorach i służą jako rodzaj minimalistycznej dekoracji stołu, która wygląda niezwykle szlachetnie i elegancko. Idealnie komponują się ze stołami od designerskiej marki.

* Dowiedz się więcej o linii produktów Salvatori tutaj.