Zamieszkać

Kupowanie używanej windy krzesełkowej: to przemawia za tym!

Jeśli mobilność maleje z wiekiem, schody mogą stać się przeszkodą nie do pokonania. Jednak wypadki lub przewlekłe choroby mogą również utrudnić wchodzenie po schodach. Krzesła schodowe są lekarstwem i mogą uniemożliwić wymianę ukochanego domu na mieszkanie bez barier. Jednak zakup krzesełka wiąże się również z wysokimi kosztami. Kupowanie używanej windy krzesełkowej może być jednym ze sposobów na obniżenie ceny. Dowiedz się wszystkiego o zaletach i wadach używanych podnośników.

Jakie są windy schodowe??

Schody mogą stać się przeszkodą nie do pokonania na starość

Zanim zaczniesz porównywać używane windy schodowe, musisz najpierw zdecydować, jakiego modelu potrzebujesz. W zależności od indywidualnych potrzeb kwestionowane są różne typy wind. Przedsiębiorstwo Windy schodowe TS w rejonie Gera informuje o modelach wind.

Z reguły windy schodowe montuje się w Wyciągi stojące, krzesełkowe i platformowe zróżnicowane. Charakteryzują się one następującymi specyfikacjami:

Podnośnik kija: Jeśli nadal chodzisz stosunkowo dobrze, ale masz problemy ze stawami kolanowymi lub biodrowymi, podnośnik podłogowy może być dobrym wyborem. Windy te składają się z małej platformy z uchwytem, ​​która przenosi Cię po schodach na stojąco. Modele te są zazwyczaj najtańsze ze względu na niskie wymagania sprzętowe.

Ile kosztuje używany podnośnik siedziska

Podnoszenie siedziska: Z kolei windy schodowe ze zintegrowanym siedziskiem przeznaczone są dla osób, które mają problemy z utrzymaniem równowagi. Osobom słabym lub bardzo starym, a także ciężko chorym, lepiej jest skorzystać z podnośnika do siedzenia, ponieważ transportuje on ich w pozycji siedzącej i nie wymaga dodatkowego wysiłku. Warunkiem jest jednak, aby osoba nie potrzebowała wózka inwalidzkiego lub była w stanie podnieść się z wózka na początku i na końcu schodów, a następnie ponownie usiąść.

Winda platformowa: W końcu windy platformowe to najbardziej odpowiednie modele dla osób na wózkach inwalidzkich. Podnośnik ma duży ślad, który zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla wózka inwalidzkiego, a także urządzenie zabezpieczające wokół platformy, które zapobiega wysuwaniu się urządzenia ułatwiającego poruszanie się. Te krzesełka zajmują najwięcej miejsca na klatce schodowej, ale mogą być również używane najdłużej.

Ile kosztują używane windy schodowe?

Wypożycz lub kup używane windy schodowe po obniżonej cenie

Kluczową zaletą, która skłania do wyboru używanej windy krzesełkowej, jest cena. Modele używane są zwykle znacznie tańsze niż nowe podnośniki. Możesz … a Oszczędność cen do 50% osiągnąć. Dostawca używane windy schodowe w Zwickauer Land poinformuj o cenach.

Na przykład używane podnośniki siedzeń już tam są od 2000 euro dostępne, w tym szyny, w zależności od klatki schodowej. Używane podnośniki platformowe kosztują około od 5000 euro, co oznacza znaczne oszczędności w porównaniu z nową ceną około 9000 euro.

Jednak cena zakupu nie wystarczy. Musisz to z grubsza dodać montaż, co kosztuje około 500 euro. Powinieneś też dostać jeden Umowa serwisowa podsumować, który uderza z 100 do 300 euro rocznie na rezerwację. Uwaga: tylko w nielicznych przypadkach można również przejąć używane szyny. Jeśli klatka schodowa jest zakrzywiona lub prosta klatka schodowa jest dłuższa niż pięć metrów, będziesz musiał kupić nowe szyny. Ważą one ponad 3000 euro i zmniejszają oszczędności w porównaniu z zakupem nowego.

W przypadku schodów prostych o długości do pięciu metrów można jednak często przejąć system szynowy od poprzedniego właściciela.

Kupowanie używanej windy krzesełkowej: zalety i wady

Kup używane windy schodowe porównaj zalety i wady

Jeśli chcesz zdecydować, czy chcesz kupić używany lub nowy podnośnik, musisz zważyć kilka punktów, które podsumowaliśmy poniżej:

Zalety

• Używane windy schodowe są tańsze.

• Kupowanie z drugiej ręki jest bardziej zrównoważone.

• Używane windy schodowe są również dotowane przez ubezpieczenie opiekuńcze.

• Cena za używane modele może być w całości pokryta przez dotacje – prawie nie musisz nic inwestować samodzielnie.

• Używane windy schodowe od wyspecjalizowanych sprzedawców zostały profesjonalnie sprawdzone i są tak samo bezpieczne i niezawodne jak nowe modele.

niekorzyść

• Używane podnośniki nie są dostosowane do Twoich potrzeb.

• Możesz stracić komfort, jeśli sprzęt nie do końca spełnia Twoje oczekiwania.

• Starsze windy są bardziej podatne na awarie.

• Zwykle konieczny jest zakup własnych systemów szynowych.

• Wybór używanych wind schodowych jest mniejszy niż w przypadku nowych wind.

• Okres gwarancji może być krótszy.

• Części zamienne mogą być trudniejsze do zdobycia.

Musisz zwrócić na to uwagę, jeśli kupisz używaną windę schodową

Kup używane windy schodowe Zwróć uwagę na ważne rzeczy

Jesteś po bezpiecznej stronie swojej windy, gdy z niej korzystasz Sprzedawca do używanych krzesełek schodowych Obróć się. Dostawcy ponadregionalni, tacy jak Windy schodowe TS, może nie tylko zaoferować większy wybór wind, ale także udostępnić konfiguratory online, które przekierują Cię bezpośrednio do osoby kontaktowej w Twojej okolicy. W ten sposób dowiesz się więcej o dostępnych podnośnikach i możliwej gwarancji.

Kolejną zaletą takich sprzedawców jest to, że profesjonalny montaż. Podnośnik jest profesjonalnie dostarczany i instalowany z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Jeśli zawrzesz również umowę serwisową, otrzymasz szybką pomoc w przypadku awarii i masz pewność, że krzesełko jest zawsze w optymalnym stanie.

Sprawdź historię konserwacji przy zakupie używanej windy krzesełkowej

Jeśli kupujesz od osoby prywatnej, powinieneś polegać na: pełna historia konserwacji i sprawdź, czy wszystkie akcesoria są obecne. W szczególności należy dołączyć pilota i instrukcję obsługi oraz dokumentację serwisową. Istotną rolę przy wyborze używanej windy schodowej ma również stan silnika i ewentualne uszkodzenia, które już wystąpiły.

Warto również skorzystać z możliwości wypróbowania windy na miejscu zarówno u wyspecjalizowanych sprzedawców, jak i osób prywatnych. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że krzesełko spełni wszystkie Twoje wymagania.