Zamieszkać

Elektryczne zamki do drzwi wystawione na próbę: potrafią to zrobić

Dla jednych zabawnym luksusem wejścia do domu jest przyszły standard dla innych: elektryczne zamki do drzwi. Najnowsze modele dostępne są w różnych przedziałach cenowych i różnych wersjach. Jedno jest pewne: wszystkie mogą się otwierać i zamykać. Jednak funkcjonalności takich zamków do drzwi nie są w żaden sposób wyczerpane.

Elektryczne zamki do drzwi zapewniają bezpieczeństwo i wygodę

elektryczne zamki do drzwi zapewniają bezpieczeństwo i są funkcjonalne

Oczywiście zamek elektryczny to luksus, który oferuje wyjątkowy poziom komfortu. Pod tym względem nie różni się od innych urządzeń smart home. Niemniej jednak w żadnym wypadku nie jest to chwyt dla osób obeznanych technicznie. Przekonuje komfort i bezpieczeństwo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz zapytać ślusarza, na przykład na Zamek Pichlera.

Zalety elektrycznych szafek do drzwi na pierwszy rzut oka

  • Inteligentne zamki można otworzyć za pomocą aplikacji. Jednak nie tylko od mieszkańców: możesz również zezwolić na dostęp technikom, przyjaciołom lub członkom rodziny – wygodnie, gdy jesteś poza domem.
  • Jeśli zamontujesz również dzwonek wideo, możesz przesyłać obrazy bezpośrednio do smartfona lub smartwatcha.
  • Czy dzieci zapomniały klucza? Nie ma problemu: drzwi wejściowe możesz otworzyć za pomocą odcisku palca lub kodu numerycznego.
  • Blokady WLAN mają jeszcze jedną zaletę: wykorzystują aplikację, aby pokazać, kto jest już w domu. Rodzice mogą pracować ze spokojem, ponieważ wiedzą, że dzieci dotarły bezpiecznie po szkole.

To są zalety elektrycznych zamków do drzwi

Elektryczne zamki do drzwi otwierają zalety technologii

Kiedy już zdecydujesz się na elektrozamek, nie będziesz już chciał być bez niego. Wynika to głównie z licznych zalet nowoczesnej technologii.

– Drzwi można otworzyć za pomocą bluetooth, kodu numerycznego, odcisku palca lub aplikacji, co oznacza, że ​​nie trzeba grzebać w breloku.

– Zezwolenie na dostęp może być rozpowszechniane w ruchu.

– Użytkownik może wybrać funkcje, których naprawdę potrzebuje.

– Stary klucz nadal działa, więc przewidziano przepisy na wypadek sytuacji awaryjnych.

Kwestie bezpieczeństwa: Jak bezpieczne są inteligentne zamki do drzwi?

elektryczne zamki do drzwi są bezpiecznymi inteligentnymi modelami na pierwszy rzut oka

Każdy obszar ma swoje wady i zalety. Dotyczy to również wysokiej jakości technicznie zamków do drzwi. Dlatego producenci kładą szczególny nacisk na bezpieczne szyfrowanie komunikacji radiowej. Niemniej jednak nie ma elektrycznego zamka drzwi, który zapewnia 100-procentową ochronę przed manipulacją. To samo dotyczy oczywiście zamków ręcznych.

Jednak inteligentny model utrudnia włamywaczom wykonanie swojej pracy. Najpierw musisz złamać skomplikowane szyfrowanie. Jest to czasochłonne i kłopotliwe. Każdy, kto podejmie taki wysiłek, prawdopodobnie nie miałby problemów z włamaniem nawet przy klasycznym zamku. Największą luką w zabezpieczeniach jest smartfon – jeśli zostanie skradziony, drzwi można otworzyć bez zbędnych ceregieli.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące połączenia Wi-Fi, możesz wybrać model z Bluetooth. W takim przypadku komunikuje się bezpośrednio z połączeniem ze smartfonem.

Elektryczne zamki do drzwi imponują swoją funkcjonalnością

jak działają elektryczne zamki do drzwi i jak nimi sterują?

Każdy, kto zdecyduje się na zamek elektroniczny, powinien najpierw przyjrzeć się jego funkcjonalności. Nie każdy model oferuje te same korzyści.

  • Kontrola aplikacji: Niektóre zamki można wygodnie otworzyć za pomocą aplikacji lub odblokować automatycznie, gdy tylko smartfon się zbliży.
  • Autoryzacja dostępu: Od czasu do czasu warto zezwolić specjaliście lub mistrzowi malarza na tymczasowy dostęp.
  • Integracja z inteligentnym domem: Dzięki modelom kompatybilnym ze Smart Home interakcje można koordynować. Przytulne wieczorne oświetlenie lub muzyka w tle witają mieszkańca po wejściu do mieszkania.
  • Klucz roboczy: W zależności od konstrukcji, do uzyskania dostępu można użyć kombinacji. Oznacza to, że możesz włożyć klucz do środka i na zewnątrz, aby drzwi można było otworzyć nawet w razie niebezpieczeństwa.
  • Kontrola głosu: Wiele elektronicznych wkładek bębenkowych jest teraz dostępnych podobnie jak telefony komórkowe Obsługuj asystenta głosowego.

Wynajmowane mieszkanie można również doposażyć

Otwórz inteligentne zamki za pomocą aplikacji i zezwól na dostęp

Większość dostawców opracowała teraz wyrafinowane modele, które sprawiają, że wkręcanie, zaciskanie i klejenie nie jest konieczne. Oznacza to, że warunki na budowie pozostają w dużej mierze nienaruszone. W ten sposób nawet frontowe drzwi wynajmowanego mieszkania mogą być wyposażone w wygodny elektryczny zamek do drzwi.